خرید بلیط هواپیما

دریاچه گهر لرستان

در این مقاله از معرفی جاهای دیدنی ایران یکی از جاذبه های بسیار زیبای لرستان یعنی دریاچه گهر را به شما معرفی خواهیم کرد که یکی از دریاچه های بسیار زیبا، دیدنی و محبوب میان گردشگران است. در ادامه با تاپ تراول همراه باشید…


   تبلیغات    

            | بلیط هواپیما در طاهاگشت |


دریاچه گهر یک دریاچه ی کوهستان بسیار زیبا در ایران است که در جنوب شرقی دورود و در منطقه ای حفاظت شده به نام اشترانکوه در استان لرستان قرار دارد. این دریاچه دارای ارتفاع 2350 متر از سطح دریا می باشد و به نگین اشترانگوه معروف می باشد.

دسترسی به این دریاچه توسط خودرو از طریق شهر دورود امکان پذیر است که نزدیک ترین راه برای دسترسی به این دریاچه می باشد. راه های احداث شده در مسیر دریاچه راه های دسترسی آسان به این دریاچه را محیا نموده است.

محوطه دریاچه گهر پوشیده از درختان بلوط، بید، بادام، پسته وحشی، گلابی وحشی، چنار، نارون، بلوط مازو، گردو، انجیر، زبان گنجشک، سیب، زالزالک، ارژن، کنار کهور، انار، گز، و موی وحشی می باشد که با تلفیق گل های لاله واژگون، شقایق، زنبقو لاله وحشی تاج خروسی و اختر منظره ای بی نظیری را به وجود می آورد.

تخفیفان

دسترسی دریاچه گهر توسط خودرو از طریق شهر دورود امکان پذیر است.

دریاچه گهر لرستان
دریاچه گهر لرستان

دریاچهٔ گهر و منطقه حفاظت شده اشترانکوه خانه حیوانات متنوع از قبیل بز، قوچ، آهو، کل، پلنگ، گرگ، گراز، خرس قهوه ای،کفتار، روباه، شغال، خرگوش و انواع پرندگان مانند عقاب، کبک، شاهین، تیهو و آبزیان مانند مارماهی، لاک پشت، قورباغه و ماهی قزل آلای رنگین کمان و خال قرمز در این دریاچه می باشد که در صورتی که شانس بیاورید می توانید چند نوع از آنها را در روزهایی که تردد کم است ببینید.

مطالب بیشتر بخوانید
پل شاپوری یا پل شکسته خرم آباد

دریاچهٔ گهر و منطقه حفاظت شده اشترانکوه خانه حیوانات متنوع از قبیل بز، قوچ، آهو، کل، پلنگ میباشد.

ایزابلالوسی بیشوپ است که در سال 1890 میلادی توانست مدت 3ماه در این منطقه تحقیق کرده و هزار کیلومتر راهپیمایی کند این دریاچه را با نام دریاچه ایران معرفی کرد.نخستین کسی که دریاچه گهر را کشف کرد زمین شناس اتریشی به نام (آ-رودلر) بود که در سال 1888 میلادی موفق شد نام خود را به عنوان کاشف دریاچه گهر در تاریخ ماندگار کند.

محوطه دریاچه گهر پوشیده از درختان بلوط، بید، بادام، پسته وحشی و… میباشد.

در گذشته به علت عدم دسترسی آسان به دریاچه نگین زاگرس از خرابی های ناشی از انسان در امان بود اما متاسفانه با ساخت و ساز های غیر قانونی در اطراف دریاچه و ایجاد راه های دسترسی و جلب بیشتر گردشگرام حیات این دریاچه در خطر است.   تبلیغات    

                 تور کیش


Load More In لرستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *