لیدوما تریپ

آشنایی با هزینه سفر به مشهد

هزینه سفر به مشهد : مشهد یکی از شهرهای بزرگ و مذهبی ایران است که مرقد مطهر امام رضا (ع)  در این شهر قرار دارد که از همه جا برای زیارت این امام به مشهد سفر می کنند که سالانه چند میلیون گردشگر به این شهر زیبا  سفر می کنند.

البته مشهد به جز مذهبی بودنش دارای مکان های تفریحی و گردشگری زیادی است هم چینین مشهد دارای مرقدشخصیت های بزرگی مانند فردوسی است از جمله مکان های دیدنی مشهد می توان به : آرامگاه نادرشاه، آرامگاه خواجه ربیع، آرامگاه فردوسی، ایستگاه راه آهن، گنبد خشتی، گنبد هارونیه و مدرسه عباسقلیخان اشاره کرد پس با ما همراه شوید تا بیشتر با این شهر دیدنی و شگفت انگیز آشنا شوید تا یک سفر جذاب و دیدنی داشته باشید.


   تبلیغات    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


 

 

هزینه سفر به مشهد
هزینه سفر به مشهد

شما هم از آن دست کسانی هستید که وقتی نام مشهد به گوشتان می خورد اشک در چشمتان حلقه می زند و دلتان صحن های آرامش بخش حرم امام رضا را می خواهد؟ یا از خوشمزه گردی در میان رستوران های مشهد خاطره ای خوش برای شما باقی مانده و دوست دارید در کنار زیارتتان، قدری هم تفریحات آبی را در این گرمای تابستان تجربه کنید؟

آشنایی با رستوران های مشهد

روش های سفر به مشهد

برای سفر به مشهد راه های بسیار زیادی وجود دارد، می توانید برای رفتن به این شهر زیارتی و البته تفریحی تورها را انتخاب کنید و پیدا کردن محل اقامت و وسیله رفت و آمد را به آن ها بسپارید و یا به راحتی همه چیز را خودتان مدیریت کنید و برنامه سفر بچینید. در این جا علاوه بر نشان دادن راه های سفر به مشهد، هزینه حدودی هر یک را گفته ایم.

البته خوب است بدانید که این راه ها از تمامی شهرهای ایران امکان پذیر است اما از آن جا که ذکر تمامی هزینه ها از مقاصد مختلف غیر ممکن است، به غیر از تهران، تعدادی از شهرها را به عنوان نمونه آورده ایم و برای سایر شهرها طیفی حداقلی و حداکثری ارائه داده ایم.

راه‌های مختلف سفر به مشهد عبارت اند از:

۱- تورهای مشهد

۲- سفر شخصی: ۱) هواپیما

۲) قطار

۳) اتوبوس

۴) ماشین شخصی

هزینه سفر به مشهد
هزینه سفر به مشهد

۱- تورهای مشهد

پیش از هر چیز، انتخاب تور مسافرتی مناسب اهمیت زیادی دارد، برای آشنایی با چگونگی انتخاب تور مناسب بخوانید:

راهنمای انتخاب تور مسافرتی خوب و مطمئن

معمولا تورهای مشهد از شهر تهران، به مدت ۲ شب و ۳ روز و گاهی به مدت ۳ شب و دو روز برگزار می شوند. اغلب تورها به صورت هوایی برگزار می شوند و برخی نیز به صورت زمینی با قطار مسیر را طی می کنند. در این جا هزینه معمول ترین تور مشهد یعنی ۲ شب و ۳ روز را ذکر کرده ایم.

مسیر هوایی: خوب است بدانید که هزینه تورها بسته به آژانس مسافرتی، آژانس هواپیمایی، کلاس هتل، نوع اتاق مورد نظر و البته زمان خرید تور، متفاوت خواهند بود.

طیف هزینه ها برای ۲ شب و ۳ روز : ۲۴۰ هزار تومان تا ۷۴۰ هزار تومان

مسیر زمینی: مسیر زمینی تورها اغلب با قطار طی می شود و هزینه های بسته به آژانس مسافرتی، نوع کابین قطار، کلاس هتل، نوع اتاق مورد نظر و البته زمان خرید تور، متفاوت خواهند بود.

طیف هزینه ها برای ۲ شب و ۳ روز : ۱۷۰ هزار تومان تا ۵۶۰ هزار تومان

آشنایی با هزینه های سفر به مشهد
هزینه سفر به مشهد

۲- سفر شخصی

از مزایای سفر شخصی آن است که به راحتی و متناسب با وضعیت خود برنامه سفر را تنظیم می کنید و آزادی عمل بسیاری در انتخاب وسیله رفت و برگشت و محل اقامت خود خواهید داشت. مخصوصا این آزادی عمل وقتی به چشم می آید که به دنبال صرفه جویی و کم کردن هزینه ها باشید و یا به دنبال سفری بسیار لوکس و مجلل هستید.
۱- هواپیما

در زیر طیف هزینه برخی از پروازها به مقصد مشهد آورده شده اند و در انتها نیز به طور کلی طیف هزینه تمامی پروازها از سایر شهرها نیز گفته شده است.

تمامی هزینه ها برای مسیر یک طرفه می باشند.

بلیط هواپیما تهران به مشهد : ۶۸ هزار تا ۲۵۰ هزار تومان

بلیت هواپیما اصفهان – مشهد: ۷۴ هزار تا ۲۶۰ هزار تومان

بلیت هواپیما اهواز – مشهد: ۹۴ هزار تا ۳۳۰ هزار تومان

بلیت هواپیما تبریز – مشهد: ۱۶۰ هزار تا ۳۴۰ هزار تومان

بلیت هواپیما شیراز – مشهد: ۸۳ هزار تا ۲۹۰ هزار تومان

بلیت هواپیما کیش – مشهد: ۱۰۰ هزار تا ۳۵۰ هزار تومان

++ طیف بلیت هواپیما از سایر شهرها به مشهد: ۵۰ هزار تا ۳۷۰ هزار تومان

آشنایی با هزینه های سفر به مشهد
هزینه سفر به مشهد

۲- قطار

در زیر طیف هزینه برخی از قطارها به مقصد مشهد آورده شده اند و به طور کلی طیف باقی قطارها از شهرهای مختلف نیز گفته شده است.

تمامی هزینه ها برای مسیر یک طرفه می باشند.

بلیت قطار تهران – مشهد: ۴۳ هزار تا ۱۴۰ هزار تومان

بلیت قطار اصفهان – مشهد: حدود ۹۰ هزار تومان

بلیت قطار اهواز – مشهد: حدود ۹۰ هزار تا ۱۳۰ هزار تومان

بلیت قطار تبریز – مشهد: حدود ۷۰ هزار تا ۱۱۰ هزار تومان

بلیت قطار شیراز – مشهد: حدود ۱۰۰ هزار تومان

++ طیف بلیت قطار از سایر شهرها به مشهد: ۱۴ هزار تا ۱۰۰ هزار تومان

آشنایی با هزینه های سفر به مشهد
هزینه سفر به مشهد

۳- اتوبوس

ارزان ترین راه برای دسترسی به شهر مشهد، اتوبوس ها هستند که از اغلب شهرهای ایران امکان پذیر می باشند. در اینجا طیف بلیت های یک طرفه گفته شده اند.

بلیت اتوبوس تهران – مشهد: حدود ۳۶ هزار تا ۶۸ هزار تومان

بلیت اتوبوس اصفهان – مشهد: حدود ۵۱ هزار ا ۷۸ هزار تومان

بلیت اتوبوس شیراز – مشهد: حدود ۴۷ هزار تا ۹۵ هزار تومان

بلیت اتوبوس تبریز – مشهد: حدود ۶۰ هزار تا ۹۳ هزار تومان

بلیت اتوبوس رشت – مشهد: حدود ۵۲ هزار تا ۹۲ هزار تومان

++ طیف بلیت قطار از سایر شهرها به مشهد: ۲۰ هزار تا ۱۲۰ هزار تومان
۴- ماشین شخصی

یکی از پرکاربردترین وسایل حمل و نقل سفر بین شهری، ماشین های شخصی هستند. همان طور که می دانید هزینه عمده این نوع سفر، هزینه بنزین می باشد.

آشنایی با هزینه های سفر به مشهد
هزینه سفر به مشهد

هزینه‌ ها در طول سفر به مشهد

در طول سفر به مشهد هزینه های متفاوتی پیش روی شماست که افزایش و کاهش آن کاملا به نحوه برنامه ریزی شما بستگی دارد. دانستن متوسط قیمت این موارد در طی سفر کارآمد خواهد بود. کارناوال برای راهنمایی بهتر شما در هنگام سفر به مشهد، به صورت جزئی درباره هزینه‌های زیر به شما اطلاعات می‌دهد.

+ خوب است بدانید تمامی این هزینه ها به صورت جداگانه و تک تک بررسی شده و به روز هستند و در آینده و در فواصلی مشخص نسبت به بروز رسانی شان اقدام خواهد شد.

۱- هزینه‌های حمل و نقل در مشهد

۲- هزینه های اقامت در مشهد

۳- هزینه های تفریح در مشهد

۴- هزینه‌های سوغاتی در مشهد

هزینه سفر به مشهد
هزینه سفر به مشهد

جاذبه های توریستی مشهد

+ جاهای دیدنی مشهد

 ۱- هزینه‌ های حمل و نقل درون شهری مشهد

برای رفت و آمد در کلان شهر مشهد، گزینه های حمل و نقل متفاوت و البته کارآمدی پیش روی شما قرار دارد، به گونه ای که از از هر نقطه شهر مشهد وسایل حمل ونقل به گونه ای تنظیم شده اند که به راحتی می توانید خود را به حرم امام رضا (ع) یا دیگر نقاط شناخته شهر برسانید. از جمله وسایل پرکاربرد شهر مشهد مترو، اتوبوس های شهری، اتوبوس های تندرو و تاکسی ها هستند.

بلیت الکترونیک، من کارت: برای پرداخت هزینه وسایلی چون اتوبوس ها و مترو باید از بلیت الکترونیک شهر مشهد استفاده کنید. این بلیت های اعتباری با نام «من کارت» شناخته می شوند و شما می توانید آن ها را از تمام باجه های فروش من کارت در ایستگاه های مترو و اغلب ایستگاه های اتوبوس خریداری کنید. هزینه هر من کارت ۵ هزار تومان است و باید بدانید بر خلاف گذشته دیگر هنگام خرید، این بلیت ها اعتبار اولیه ندارند. من کارت خود را می توانید از ۱۰۰۰ تا ۵۰ هزار تومان شارژ کنید.

مترو: در حال حاضر مترو شهر مشهد دو خط فعال دارد که خط ۱ آن دو نقطه شرقی و غربی را به هم متصل می کند و با استفاده از آن می توانید خود را از فرودگاه بین المللی مشهد به حرم امام رضا برسانید و یا تا انتهای غربی شهر و پارک جنگلی وکیل آباد و سه راهی طرقبه و شاندیز بروید. فواصل حرکت قطارها در خط ۱ بسیار مناسب بوده و در ساعات اوج شلوغی این فواصل زمانی کم تر هم می شوند.

خط دیگر مترو، خط ۲ می باشد که به تازگی افتتاح شده و بخش شمالی شهر را به بخش جنوبی مرتبط می کند. این خط از بلوار طبرسی آغاز شده و از ایستگاه هایی مانند راه آهن، میدان شهدا و خیابان کوهسنگی می گذرد و در ایستگاه کاوه تمام می شود. در حال حاضر هر ۳۰ دقیقه یک قطار در این خط جا به جا می شود.

ساعات کار مترو مشهد از ۶ صبح تا ۲۲:۳۰ شب می باشد و هزینه سفر در هر مسیر ۵۵۰ تومان می باشد.

اتوبوس ها: انواعی از اتوبوس ها در مشهد فعالیت می کنند که با استفاده از آن ها می توانید بین تمام جاذبه های گردشگری شهر، با هزینه ای بسیار مناسب جا به جا شوید. در مجموع ۳ نوع اتوبوس در مشهد وجود دارد که عبارت اند از: اتوبوس های BRT، اتوبوس های تندرو و اتوبوس های درون شهری. هم اکنون ۵ خط اتوبوس BRT در شهر به چشم می خورد که سفید رنگ بوده و در خطوط ویژه حرکت می کنند و برای رفت و آمد گردشگران و زائران در شهر بسیار پرکاربرد می باشد.

هزینه اتوبوس ها بسته به نوع بین ۳۵۰ تا ۵۰۰ تومان می باشند.

همچنین توصیه می کنیم برای جا به جایی بهتر در این شهر وسیع، از نقشه مسیریابی مشهد استفاده کنید.

تاکسی: مانند هر جای دیگر، راحت ترین راه و البته گران ترین راه برای حمل و نقل درون شهری تاکسی ها هستند. هزینه تاکسی های خطی برای هر مسیر بین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان می باشد و برای اغلب مسیرهای سر راست و استفاده از تاکسی های گذری، هزینه ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ تومانی در پیش روی شماست. علاوه بر این ها، در مقابل تمام جاذبه های اصلی همچون حرم امام رضا (ع)، ترمینال و فرودگاه، مراکز خرید معروف، پارک های آبی و … تاکسی های مخصوص را می بینید که البته نرخ بیش تری برای جابه جایی شما دارند.

راه دیگر استفاده از تاکسی های تلفنی است. برای این منظور به راحتی می توانید با شماره های ۱۸۲۹ یا ۱۳۳ تماس بگیرید و در عرض چند دقیقه تاکسی های زرد یا سبز رنگ به سراغ شما خواهند آمد. نرخ این تاکسی ها در مقایسه با دیگر تاکسی های دربستی منصفانه تر است.

آخرین راه برای گرفتن تاکسی، استفاده از تاکسی های آنلاین است که به تازگی در مشهد هم راه اندازی شده اند.

++ در نهایت می توان هزینه ها را به صورت زیر خلاصه کرد:

من کارت: ۵ هزار تومان

اتوبوس: ۳۵۰ تا ۵۰۰ تومان

مترو: ۵۵۰ تومان

تاکسی: از ۷۰۰ تومان به بالا

هزینه سفر به مشهد
هزینه سفر به مشهد

۲- هزینه های اقامت در مشهد

برای اقامت در شهر مشهد گزینه های فوق العاده متنوعی وجود دارد که بسته به شرایط خود می توانید از ارزان ترین یا گران ترین شان را انتخاب کنید.

چگونه هتل در مشهد رزرو کنیم :

۱- اقامت در نزدیکی حرم مطهر امام رضا

اگر بخواهید در نزدیکی حرم مطهر اسکان داشته باشید گزینه‌های هتل، هتل آپارتمان، خانه، اتاق و حسینیه را پیش روی خود دارید.

طیفی از از هتل‌های پنج، چهار و سه ستاره در اطراف حرم وجود دارد که اغلب در سمت خیابان امام رضا هستند. چند هتل نیز در سمت خیابان شیرازی وجود دارد. علاوه بر هتل، هتل آپارتمان‌ها نیز گزینه مناسبی برای اقامت اند که در درجات کیفی متفاوت و فواصل خیلی نزدیک و نزدیک در اطراف حرم قرار گرفته اند. همچنین بسیاری از مردم خانه و یا اتاق خود را به اجاره می‌دهند که برای اقامت چند روزه نیز می‌توانید استفاده کنید. علاوه بر همه این‌ها حسینیه های بسیاری در اطراف حرم وجود دارد که هر کدام مختص به شهر و دیاری هستند و امکانات و هزینه مناسبی دارند. برخی از حسینیه ها نیز به رایگان شرایط اسکان را برای شما فراهم می‌آورند.

بنابراین اقامت در نزدیکی حرم به چند شکل ممکن است:

هتل ها، هتل آپارتمان ها، سوئیت ها: طیفی در حدود شبی ۱۰۰ هزار تا ۲ میلیون تومان دارند

حسینیه ها و مسافرخانه ها: ۳۰ هزار تا ۱۰۰ هزار تومان

۲- اقامت در سایر بخش‌های شهر مشهد

درست است که بسیاری از بهترین هتلهای مشهد در خیابان امام رضا و در نزدیکی حرم قرار دارند، اما تعدادی از هتل‌های ۴ و ۵ ستاره خوب شهر نیز در سایر نقاط مانند محله احمد آباد (منطقه مرفه شهر)، بلوار جانباز و بلوار وکیل آباد قرار دارد. این مناطق گر چه با حرم امام رضا (ع) فاصله دارند اما دسترسی مناسبی به سایر نقاط و جاذبه‌های گردشگری مشهد دارند. علاوه بر آن هتل‌ها اغلب سرویس رفت و برگشت به حرم را ارائه می‌دهند.

به جز هتل می‌توانید خانه و یا اتاق را در دیگر محله‌ها اجاره کنید که قطعا قیمت پایین تری دارند، ولی اگر با ماشین به مشهد نرفته اید، می‌توانید برای رفت و آمد از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید که طبیعتا باید زمان بیش تری را در راه صرف کنید و یا آن که هزینه‌ی بیش‌تری بابت تاکسی و آژانس بپردازید.

متأسفانه یا خوشبختانه نمی‌توانید برای اسکان روی پارک‌های سطح شهر حساب کنید، چرا که چادر زدن در هر پارکی ممنوع است و با شما برخورد خواهد شد.

۳- اقامت رایگان

از آنجا که سالانه بسیاری با ماشین و به قصد زیارت حرم امام رضا به مشهد سفر می‌کنند، طبیعی است که چادر زدن در سطح پارک های شهر ممنوع باشد. از طرفی برای استقبال از زائران و مسافران شهر، چند پارک جنگلی وسیع در شهر مشهد احداث شده است که به رایگان می‌توانید در آن اسکان بگزینید. از این جمله می توان به کمپ های طرق یا غدیر در نزدیکی پلیس راه مشهد و کمپ باباقدرت در بلوار فرودگاه مشهد اشاره کرد.

کمپ غدیر (طرق): دز نزدیکی پلیس راه مشهد

کمپ بابا قدرت: بلوار فرودگاه مشهد

اگر از آن دست ارادتمندان امام هشتم شیعیانید که به قصد سفری یک یا دو روزه به مشهد می آیید و وسایل چندانی هم ندارید و تنها جای خوابی برای شما کافیست، می توانید روی خوابگاه های حرم امام رضا (ع) حساب کنید. در حرم مطهر امام هشتم، از سوی مدیریت این مجموعه مکان هایی در نظر گرفته شده اند که برای استراحت و خواب زائرین می باشد. می توانید بدون محدودیت در این مکان ها استراحت کنید و نیازی به پرداخت هزینه هم نخواهید داشت.

هزینه سفر به مشهد
هزینه سفر به مشهد

۳- هزینه‌ های خورد و خوراک در مشهد

در مدت اقامتتان در مشهد می توانید غذاهای خود را در رستوران ها صرف کنید و یا خود به تهیه غذا بپردازید. در این جا طیف حدودی هر یک ذکر شده است:

رستوران و فست فود: طیف متنوعی از رستوران‌های لوکس، معمولی، فست فودها و کافه ها در شهر مشهد پیش روی شماست. در زیر متوسط هزینه برای هر مکان ذکر شده است.

رستوران های ارزان قیمت: حدود ۹ هزار تا ۱۵ هزار تومان

صرف یک وعده کامل در یک رستوران متوسط و برای دو نفر : حدود ۲۰ هزار تا ۷۰ هزار تومان

صرف غذا در رستورانی لوکس: حدود ۱۸ تا ۳۱۵ هزار تومان

فست فودهای زنجیره ای: حدود ۱۵ هزار تا ۳۰ هزار تومان

خوراکی های لازم:

نان (۱ عدد): حدود ۵۰۰ تومان

شیر (۱ لیتر): حدود ۱۵۰۰ تومان

برنج سفید (کیلویی): حدود ۱۰ هزار تومان

جوجه بی استخوان (۱ کیلو): حدود ۸ هزار تومان

گوشت قرمز (۱ کیلو): حدود ۳۵ هزار تومان

تخم مرغ ۱۲ عددی : حدود ۴۷۰۰ تومان

سبزیجات (۱ کیلوگرم):

گوجه فرنگی: حدود ۲۷۰۰ تومان

پیاز: حدود ۱۸۰۰ تومان

سیب زمینی: حدود ۱۷۰۰ تومان

فلفل دلمه سبز: حدود ۳۷۰۰ تومان

خیار: حدود ۱۷۰۰ تومان

بادمجان: حدود ۱۴۰۰ تومان

هزینه سفر به مشهد
هزینه سفر به مشهد

۴- هزینه های تفریح در مشهد

گرچه همگی مشهد را به عنوان شهری زیارتی می شناسند، اما در کنار زیارت، فعالیت ها و تفریح های بسیاری در این شهر وجود دارند که برای خوش گذرانی می توانید روی آن ها حساب کنید. در این جا به تعدادی از تفریحات پرطرفدار شهر مشهد و هزینه های آن ها اشاره کرده ایم.

۱) پارک های آبی مشهد: ۲۰ هزار تا ۴۶ هزار تومان

۲) شهربازی پارک ملت: ۴ هزار تا ۸۰ هزار تومان

۳) مجموعه تفریحی چالیدره: از هزار تومان به بالا

۴) باغ موزه نادری: ۲۵۰۰ تومان

۵) آرامگاه فردوسی: ۳۰۰۰ تومان

۶) موزه مرکزی آستان قدس رضوی: ۱۰۰۰ تومان، موزه مردم شناسی: ۵۰۰ تومان

هزینه سفر به مشهد
هزینه سفر به مشهد

۵- هزینه‌های سوغاتی شهر مشهد

از جمله سوغات شهر مشهد می توان به زعفران اعلاء، زرشک، نبات زعفرانی، شوری مشهدی و … اشاره کرد. این که هر کدام از این اقلام را از کجا تهیه کنید، در هزینه و کیفیت محصول تأثیر دارد. سعی کنید به نمایندگی ها و یا فروشگاه های معتبر بروید تا سوغات مشهد را با بهترین کیفیتش به خانه ببرید. در این جا طیفی از هزینه سوغات شهر مشهد را آورده ایم:

۱) زعفران: بسته به برند و وزن زعفران: از ۴ هزار تومان به بالا

۲) زرشک: هر کیلو: بین ۲۰ هزار تا ۲۵ هزار تومان

۳) شوری مشهدی: هر ۱ کیلو در حدود ۴ تا ۶ هزار تومان

۴) نبات: بسته به وزن و تعداد: از ۴ هزار تومان به بالا

هزینه سفر به مشهد
هزینه سفر به مشهد

امنیت در طی سفر به مشهد

خوشبختانه مشهد برخلاف اغلب شهرهای گردشگر پذیر در دنیا، از امنیتی بی نظیر برخوردار است. با وجودی که سالانه میلیون ها زائر و گردشگر پا به مشهد مقدس می گذارند، باز هم امنیت قابل توجهی را در این شهر خواهید دید. به طور مثال در نیمه شب های مشهد هم به راحتی و با امنیتی بالا می توانید در خیابان های اطراف حرم پیاده روی کنید و نگران چیزی هم نباشید. به طوری که اگر در ۳ نیمه شب هم در خیابان امام رضا پیاده روی کنید، احساس می کنید هنوز ساعت ۱۰ شب است. علاوه بر این که ویژگی های زیارتی و تفریحی شهر مشهد باعث شده تا در اغلب ساعات روز، فروشگاه ها و مراکز معروف باز باشند و محدودیتی در ساعت استفاده از آن ها نداشته باشید. البته این را هم در نظر بگیرید که در مناطق پایین تر شهر، قدری از امنیت کاسته می شود و هر چه از حرم فاصله بگیرید و محل اقامت شما در دیگر بخش های شهر باشد، میزان امنیت را نیز همانند اطراف حرم نخواهید دید.

هزینه سفر به مشهد
هزینه سفر به مشهد
هزینه سفر به مشهد
هزینه سفر به مشهد

شرایط آب و هوایی شهر مشهد

شهر مشهد به دلیل موقعیت جغرافیایی اش، دارای آب و هوای نیمه بیابانی است بنابراین در این منطقه آب و هوایی مشابه بیابان ها را خواهید دید و بنابراین تفاوت دمای روز و شب نسبتا بالاست. در تابستان ها، آب و هوایی گرم و خشک و در زمستان ها نیز آب و هوایی سرد و خشک را شاهد خواهید بود.

بهار: روزهای نخستین فصل بهار و ایام نوروز، شاهد دمای پایین و آب و هوایی نسبتا سرد خواهید بود. البته در شب ها دما کاهش بیش تری پیدا کرده و بنابراین داشتن لباس های گرم برای سفر در ایام نوروز توصیه می شود. در اواخر فروردین و اردیبهشت ماه، دمای هوای معتدل تری را در مشهد خواهید دید و داشتن لباس های خنک برای سفر مناسب خواهد بود. خرداد ماه قدری هوای مشهد گرم تر می شود و می توانید روی لباس های تابستانه خود حساب کنید.

تابستان: همان طور که انتظار می رود، روزهای تابستانی گرم در مشهد منتظر شما هستند و داشتن لباس های نازک و تابستانه، کرم ضدآفتاب و کلاه و … برای سفر به شما توصیه می شود. البته اگر اقامتگاه شما جایی در میان درختان و فضایی جنگلی مانند کمپ های طرق و بابا قدرت است، داشتن لباس گرم و پتو را از قلم نیندازید. چرا که همان طور که اشاره شد، تفاوت دمای شب و روز مشهد زیاد است و شب ها دما به طرز قابل توجهی کم می شود.

پاییز: روزهای پاییزی دمای هوا مشهد کاهش می یابد و می توانید انتظار آب و هوایی خنک و دلپذیر را داشته باشید. بارش های گاه و بیگاه در این میان دوست داشتنی هستند. البته باز هم تفاوت دمای شب و روز را در نظر داشته باشید و لباس های پاییزه خود را در خانه جا نگذارید.

هزینه سفر به مشهد
هزینه سفر به مشهد

زمستان: زمستان های مشهد، آب و هوایی سرد و خشک دارد و اگر قصد سفر به مشهد را دارید، باید برای هر نوع وضعیت آب و هوایی آماده باشید. گاهی روزها به قدری گرم هستند که به لباس های خنک تری احتیاج دارید و شاید لحظاتی زمان را با پاییز اشتباه بگیرید. از طرفی، اصلا نباید شب های زمستانی مشهد را دست کم بگیرید و تا می توانید لباس گرم کافی همراه خود داشته باشید.

هزینه سفر به مشهد
هزینه سفر به مشهد

با هم سفری کردیم به مشهد و دیدیم هزینه های سفر به این شهر زیبا و وسیع چگونه است.

خواندن این مقاله آموزشی برای تصمیم گیری شما در سفر شهر مشهد موثر بود؟

تجربه های شما از سفر به شهر مشهد و هزینه های آن به چه شکل بود؟

کارناوال مشتاقانه از خواندن تجربیات سفر شما استقبال می کند.

دیدگاه ها، خاطرات و عکس های خود را با ما در میان بگذارید و به ما بگویید این بار مقاله هزینه سفر به چه شهر یا کشوری را برای شما تدارک ببینیم.

امیدواریم در این مقاله ( هزینه سفر به مشهد ) مورد پسند شما کاربران قرار گرفته باشد   تبلیغات    

                 تور کیش

Load More In راهنمای سفر

3 نظرات

 1. بلیط هواپیما شیراز به تهران

  ژوئن 2, 2018 at 20:37

  دست شما درد نکنه
  ممنون از مطلب کامل و خوبتون

  پاسخ

 2. خرید پرواز

  ژوئن 2, 2018 at 23:02

  عالی، دستتون در نکنه

  پاسخ

 3. دکترتیکت

  ژوئن 8, 2018 at 16:29

  عالی، دستتون در نکنه ترکوندین

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *