سفر باتوخرید بلیط هواپیما

۶ مکان از جاهای دیدنی ونیز

در این مقاله از وب سایت تاپ تراول را شما را با ۶ مکان از جاهای دیدنی ونیز ایتالیا آشنا خواهیم کرد که در یک سفر یک روزه می توانید از آنها بازدید کنید پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید .


   تبلیغات    

            | بلیط هواپیما در طاهاگشت |


728 90 - 6 مکان از جاهای دیدنی ونیز را در یک روز ببینید 

 

 

6 مکان از جاهای دیدنی ونیز
6 مکان از جاهای دیدنی ونیز

یکی از شهرهای فوق العاده و بی نظیر ایتالیا ونیز است که دارای مناظر و چشم اندازهای فوق العاده گردشگری می باشد که پای هر گردشگری را به این منطقه باز کرده است. این شهر دارای جاهای دیدنی زیادی است که می توانید با سفرهای یک روزه به هر منطقه از زیبایی های ونیز لذت ببرید و خاطره ای به یاد ماندنی به جا بگذارید. شما می توانید با یک تور به مناظر دیدنی در جنوب کوه های آلپ بروید که به دولومیت مشهور هستند. در هر صورت شما در این مقاله با مقاصد مختلفی که دوست دارید در یک روز به آنجا سفر کنید آشنا می شوید. با تاپ تراول همراه باشید.

ونیز شهر فوق‌العاده‌ای است، اما ممکن است زمانی فرا برسد که توریست‌ها بخواهند در سفرشان تنوع ایجاد کنند، حتی شده برای یک روز! هنگامی که بحث چند ساعت خارج شدن از ونیز به میان می‌آید، چند گزینه پیش رو داریم. همچنین می‌توانیم به سواحل جنوبی ایتالیا و به شهرهای کوچک با تاریخچه و زیبایی فوق‌العاده برسیم. در ادامه به خلاصه‌ای از بهترین سفرهای یک روزه از ونیز می‌پردازیم.

مختصری درباره کشور ایتالیا بدانید :

ایتالیا کشوری در جنوب قاره اروپا است که پایتخت آن شهر رم می‌باشد. این کشور از شبه‌ جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردِنی در دریای مدیترانه تشکیل شده‌است. امروزه ایتالیا کشوری توسعه‌ یافته‌ است و جزو گروه هشت به‌شمار می‌آید.

مطالب بیشتر بخوانید
کلیسای سنت پیتر زوریخ با بزرگترین صفحه ساعت در اروپا

واحد پول این کشور یورو و زبان رسمی آن ایتالیایی است. جمعیت ایتالیا ۶۰ میلیون و ششصد هزار نفر است و ۹۱٫۶ درصد مردم آن مسیحی هستند.

ایتالیا پنجمین کشور پرجمعیت اروپا و بیست و سومین کشور پرجمعیت دنیا است. کشور ایتالیا آب‌ و هوای معتدل فصلی دارد و آب‌ و هوای مناطق ساحلی آن با شرایط هوایی کوهستان‌ های داخلی تفاوت زیادی دارد.

دو کشور مستقل بسیار کوچک به نام‌های واتیکان و سان مارینو در درون خاک ایتالیا قرار دارند و یک تکه از خاک ایتالیا نیز بیرون از خاک اصلی این کشور و در سوئیس قرار دارد که کامپیونه دیتالیا نامیده می‌شود.

رم ، پایتخت ایتالیا ، به عنوان پایتخت امپراتوری روم و اقامتگاه پاپ ، برای سده‌های پیاپی از مراکز سیاسی و مذهبی تمدن غرب بود.

عمده ایتالیایی‌ ها رومی‌ تبار هستند و زبان‌ های رایج در ایتالیا هم تقریباً همگی شاخه‌ هایی از زبان رومی بشمار می‌روند. با وجود اینکه زبان رسمی ایتالیا زبان ایتالیایی است اما زبان‌های پرگویشور دیگری در این کشور وجود دارند که حالتی نیمه رسمی و گاه محلی دارند

مذهب در ایتالیا : حاکمیت و اکثریت با مسیحیت کاتولیک است، ولی پروتستانها، یهودیها و مسلمانان (که اکثراً مهاجر هستند) نیز در این کشور زندگی می‌کنند

آثار هنری و تنوع فوق‌العاده طبیعت در شبه جزیره ایتالیا از جمله عوامل جذب توریست به این کشور می‌باشد که امروزه یکی از توریستی‌ترین کشورهای جهان بشمار می‌آید.

رم، فلورانس، ونیز و بسیاری شهرهای دیگر، از جمله مقصدهای هنری هستند که برنامه هر بازدید کننده‌ای از شبه جزیره ایتالیا را تشکیل می‌دهند

مرزهای این کشور ۲۹۳۲۱ کیلومتر است. که با کشورهای زیر مرز مشترک دارد:

 • اتریش: ۴۳۰ کیلومتر
 • فرانسه: ۴۸۸ کیلومتر
 • واتیکان: ۳٫۲ کیلومتر (واتیکان در داخل شهر رم پایتخت ایتالیا قرار دارد)
 • سان مارینو: ۳۹ کیلومتر (کشور سان مارینو در شمال ایتالیا و در دل ایالت امیلیا رومانیا قرار دارد)
 • اسلوونی: ۲۳۲ کیلومتر
 • سوئیس: ۷۴۰ کیلومتر
مطالب بیشتر بخوانید
آشنایی با یکی از زیباترین باغ های شهر پاریس بنام باغ تویلری

مقالات بیشتر درباره ایتالیا بخوانید : 

 

 کلیساهای قدیمی راونا

6 مکان از جاهای دیدنی ونیز
6 مکان از جاهای دیدنی ونیز

 کلیساهای قدیمی راونا که قدمت برخی از آنها به ۱۵۰۰ سال می‌رسد، دلیل بسیار خوبی برای یک سفر دو ساعته از ونیز است. این کلیساها دارای برخی از بهترین موزاییک کاری‌های روم شرقی در اروپا است. بخش مرکزی شهر در میان عابران پیاده و دوچرخه سواران پرطرفدار است چرا که آنها می‌توانند اندکی مکث کنند تا کلیسای باسیلیکا در سن ویتاله با موزاییک کاری‌های شگفت انگیز مانند صحنه‌های نقاشی‌های قدیمی؛ پیازا دل پوپولو، میدان اصلی شهر که قدمت آن به ۱۵۰۰ میلادی بازمی‌گردد؛ بازار پوشیده‌ی رنگارنگ مارکاتو کوپرتو برای خرید خوراکی و ساختمان ماسلوم دِ گالیا پلاچیدیا با موزاییک کاری‌های فوق‌العاده را ببینند.

 پادوآ  | قدیمی‌ترین شهر در شمال ایتالیا

6 مکان از جاهای دیدنی ونیز
6 مکان از جاهای دیدنی ونیز

ممکن است پادوآ ، سفری یک روزه از ونیز، قدیمی‌ترین شهر در شمال ایتالیا باشد که در قرن ۱۲ پیش از میلاد توسط اهالی تروا کشف شده است. جدا از تاریخ، جذابیت اصلی این شهر کلیسای اسکرووِگنی، محل نقاشی‌های دیواری توسط جیوتو در سال‌های آخر زندگی‌اش است؛ این نقاشی‌های دیواری شاهکار نقاشی قرن ۱۴ به شمار می‌روند. هنر حیرت‌انگیز، همچنین مجسمه‌ی اسب توسط دوناتلو را نیز می‌توان در باسیلیکا دِ سنت آنتونیو یافت که بازدیدکنندگان را از سال ۱۸۳۱ به خود جلب می‌کند.

مطالب بیشتر بخوانید
شهرهای مخفی اسپانیا

شهر تاریخی و بین‌ المللی ویچنزا

6 مکان از جاهای دیدنی ونیز
6 مکان از جاهای دیدنی ونیز

 تنها ۶۰ کیلومتر دورتر از ونیز شهر تاریخی و بین‌المللی ویچنزا قرار دارد. این شهر به معماری‌اش شناخته شده، مخصوصا ساختمان‌های آندرئا پالادیو که معمار چندین ساختمان از جمله تیاترو اولیمپیکو (مشهورترین اثرش) است. بازدیدکنندگان می‌خواهند در بخش تاریخی شهر قدم بزنند و از موزه‌ها، گالری‌های هنری و میدان‌های شهر مانند پیازا دِی سیگنوری (که هم چنین توسط پالادیو طراحی شده است) دیدن کنند. تنها کمی بیرون از شهر، ویلا روتوندا، مهم‌ترین بخش و تنها دلیل بازدید از ویچنزا، قرار دارد. این ساختمان که در سال ۱۵۹۱ و توسط پالادیو طراحی شده، دارای تمام ایده‌های انقلابی درون یک ساختمان است. داخل ساختمان با هماهنگی نمای بیرونی آن، حیرت انگیز است که توسط نقاشی‌های دیواری صحنه‌های طبیعی از زندگی روزمره‌ی مردم شهر تزیین شده است

شهر ورونا

6 مکان از جاهای دیدنی ونیز
6 مکان از جاهای دیدنی ونیز

 بازدیدی کوتاه از شهر ورونا برای طرفداران شکسپیر یک امر ضروری است، چرا که داستان‌های رومئو و ژولیت، دو مرد ورونایی و رام کردن پتیاره در این شهر اتفاق افتاده‌اند. با این حال، محل‌هایی که به این داستان‌ها مربوط هستند، تحت پوشش کلیسای سن زنو ماگیوره قرار دارند که توریستی‌ترین جاذبه‌ی ورونا است. جذابیت دیگر این شهر پونته اسکالیگرو است. پلی که در قرن یکم ساخته شده و پس از  تخریبش در جنگ جهانی دوم، دوباره بازسازی شده است. با این حال، مشهورترین ساختمان در ورونا، میدان مسابقات است که یکی از بزرگ‌ترین آمفی تئاترهای رومی بوده و با وجود نمای خارجی رو به تخریبش امروزه نیز کاربرد دارد. این ساختمان در قرن یکم میلادی به شکل بیضوی بنا شد، و سومین آمفی تئاتر بزرگ دنیا است که در برابر گذر سال‌ها دوام آورده است. ورونا با ونیز ۱۱۴ کیلومتر فاصله دارد و می‌توان به سادگی با ماشین و قطار به آنجا رسید.

مطالب بیشتر بخوانید
آشنایی با پارک ملی کروگر ، حیات وحش آفریقای جنوبی

 شهر دولومیتس ، یکی از بلندترین نقاط آلپی

6 مکان از جاهای دیدنی ونیز
6 مکان از جاهای دیدنی ونیز

 شهر دولومیتس به عنوان یکی از بلندترین نقاط آلپی اروپا شناخته شده است. با این که قله‌های قرمز رنگ دولومیتس بلندترین کوه‌های ایتالیا نیستند، اما به جرات می‌توان گفت که زیباترین آنها هستند. یکی از بهترین جاهای لذت بردن از آلپ، کورتینا دِ آمپزو است که میان افراد ثروتمند و دوستداران ورزش‌های زمستانی پرطرفدار است. فیلم پرطرفدار پلنگ صورتی در سال ۱۹۶۲ در این مکان فیلم برداری شد. دولومیتس هم چنین در میان طبیعت‌گردانی که می‌خواهند مسیرهای بسیار این منطقه را درنوردند، پرطرفدار است. چشم اندازهای فوق‌العاده این شهر تنها ۱۶۰ کیلومتر دورتر از ونیز چشم به راه بازدیدکنندگان هستند.

جزایر مردابی

6 مکان از جاهای دیدنی ونیز
6 مکان از جاهای دیدنی ونیز

 مرداب ونیز پر از جزیره‌های زیبا است که شمالی‌ترین جزایر مانند مورانو ، بورانو و توروچلو از بقیه شهرت بیشتری دارند. مورانو برای صنعت شیشه سازی مشهور است که در آن بازدیدکنندگان می‌توانند به تماشای مغازه‌ها و کارگاه‌های هنرمندان مشغول به کار را در کنار چندین کلیسای تاریخی بنشینند. بورانو جزیره‌ی ماهیگیران است که همچنین برای صنعت تورسازی و خانه‌های رنگارنگش نیز شناخته شده است. زمانی جزیره‌ی توروچلو از ونیز بزرگ‌تر بود؛ اما امروزه جزیره‌ای آرام و سبز است که شهرت کلیساهای رومی‌اش مانند کلیسای جامع سانتا ماریا آسونتا شهرت جهانی دارند. این جزایر توسط اتوبوس دریایی به یکدیگر و ونیز متصل می‌شوند.


  تبلیغات   

                        | لمینت دندان |   کامپوزیت دندان | ایمپلنت دندان | ارتودنسی |


در حال ارسال
نظرات کاربر
( رای)
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Load More In اروپا

دیدگاه خود را ثبت کنید