تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
مازندران

آبشار آب پری نور 

اجاره ماشین در دبی تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

آبشار آب پری نور

در این مقاله از معرفی جاهای دیدنی ایران یکی از جاذبه های بسیار زیبای نور یعنی آبشار آب پری را به شما معرفی خواهیم کرد که یکی از جاهای دیدنی بسیار زیبا و دیدنی محسوب می شود. در ادامه با تاپ تراول همراه باشید…

آب پری منطقه ای گردشگر پذیر و خوش آب و هوا در استان مازندران است که در فاصله 17 کیلومتری شهر رویان، نزدیکی شهر نور قرار گرفته است.

مقالات بیشتر بخوانید:

آبشار آب پری در کنارهٔ جاده واقع شده است. این آبشار، شباهت چندانی به آبشار ندارد زیرا بخشی از سنگ های کوه در اثر رانش زمین در شیب تند کوه جمع شده اند و آب کمی از لابه لای این سنگ ها در جریان است.

منطقه آب پری آبشاری به همین نام دارد. در آب پری درختان با فاصله کم از یکدیگر قرار دارند و بیشتر مناطق بکر و دست نخورده مانده است.این ناحیه همسایه «کجور» و «یوش» است. آبشار آب پری در کناره جاده واقع شده است. این آبشار، شباهت چندانی به آبشار ندارد، زیرا بخشی از سنگ های کوه در اثر رانش زمین در شیب تند کوه جمع شده اند و آب کمی از لابه لای این سنگ ها در جریان است. با این وجود گردشگران پرشماری در روزهای تعطیل و تعطیلات آخر هفته به این محل می آیند. اختلاف درجه حرارت این ناحیه با هوای شهر رویان تقریبا 10 درجه سانتی گراد است. درختان جنگلی در مناطق کم ارتفاع تر و درختان کاج در نقاط بلندتر دیده می شوند.

آبشار آب پری نور
آبشار آب پری نور

در این منطقه درخت ها از هم فاصله ی کمی دارند و بیشتر مناطق جنگل بکر و دست نخورده مانده است. آبشار آب پری در ارتفاعات جنگل قرار دارد، آبشاری که شباهت چندانی به آبشار ندارد، چون بخشی از سنگ های کوه براثر رانش زمین درشیب تند کوه جمع شده اند و آب کمی از لابه لای این سنگ ها در جریان است. جاده ی آب پری هم عرض جاده ی چالوس است، اما اطرافش، آن قدر فضای صاف و باز برای اطراق کردن موجود است که هر گردشگری به راحتی می تواند گوشه ی دنجی برای خودش بیابد. این آبشار در حقیقت بهانه ای است برای لذت بردن از هوای کوهستان و مناظر زیبای منطقه.

هر چه جاده را بالاتر می رویم، مناظر زیباتر، هوا خنک تر، تعداد ماشین ها کم تر و شمار منظره های بکر بیشتر خواهد شد. اینجا سکوت مطلق حکم فرماست. شاید در صورتی که چند دقیقه با دقت گوش دهیم، بتوانیم صدای واقعی جنگل را بشنویم. چهچهه ی پرندگان، صدای دارکوب و گله ای که در دشت های دورتر مشغول چرا هستند. پوشش گیاهی نیز در این منطقه جالب توجه است. درختان جنگلی در مناطق کم ارتفاع تر و درختان کاج در نقاط مرتفع، تصویر متفاوتی را به نمایش می گذارند.

آبشار آب پری نور
آبشار آب پری نور

دسترسی

برای رسیدن به آبشار آب پری باید فاصله 5 کیلومتری شهر نور تا شهر رویان را پیمود، یک خیابان در وسط شهر کوچک رویان در حاشیه غربی پل و رودخانه به طرف جنوب مسیر اصلی نور به نوشهر جدا خواهد شد که بعد از ساخت اسفالت 8 کیلومتری در کنار رودخانه، کوه و دره جنگلی به آبادی آب پری میرسد، این مسیر به نام گلندرودو سو دار معروف است.جریان آب در شیب سنگی 60 درجه کوه منظره زیبایی را ایجاد کرده و وجود دانه های سنگی در پایین جاده به طرف دره و وجود درختان جنگلی در سینه کش آن منظره رویایی را پدیدی آورده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *