لیدوما تریپ

آبشار شلبن

در این مقاله از معرفی جاهای دیدنی اطراف تهران شما را با آبشار فصلی شلبن یا شله بن که در استان البرز قرار دارد آشنا خواهیم کرد. پس اگر اهل طبیعت گردی هستید این آبشار گزینه مناسبی برای طبیعت گردی یکروزه به دلیل نزدیکی به پایتخت و دسترسی آسان می باشد. در ادامه با مجله گردشگری تاپ تراول همراه باشید تا بیشتر درباره این آبشار بدایند

آبشار شلبن کجاست ؟

این آبشار یکی از زیباترین آبشارهای طالقان در  استان البرز می باشد که به دلیل دار بودن طبیعت بکر و بی نظیر پذیرای طبیعت گردان زیادی در روزهای هفته می باشد

این آبشار از قلل خسبان سرچشمه گرفته و سپس رودخانه خسبان رود را تشکیل می‌دهد. آبشار شلبن (شله بن) در شمال روستای خسبان در ۱۰ کیلومتری شمال شهرک طالقان واقع شده است و مناظر طبیعی اطراف آن بسیار زیباست. این آبشار از سه طبقه تشکیل شده و در مسیر دسترسی به آن می‌توان از کوچه باغ‌ های قدیمی روستای خسبان نیز دیدن کرد. ارتفاع این آبشار حدود بیست متر است. به گفته محلی‌ها به دلیل سست بودن خاک منطقه، این نام برای آبشار انتخاب شده است.

آبشار شلبن

مسیر دسترسی به آبشا شلبن

بعد از این‌که از طریق اتوبان کرج-قزوین خود را به جاده طالقان و بعد شهرک طالقان رساندید، باید 10 کیلومتر به سمت شمال شهرک طالقان بروید تا به این آبشار زیبا ‌برسید. این آبشار در غرب روستای بزج قرار دارد. بعد از رسیدن به شهرک طالقان میدان جلال‌آل‌احمد را به سمت چپ بپیچید و مسیر را به سمت روستای خسبان ادامه‌ دهیم.

مطالب بیشتر بخوانید
با جاهای دیدنی ابهر ،دروازه آذربایجان بیشتر بشناسید

آبشار شلبن

بهترین فصل سفر به آبشار

با توجه به این که آبشار شلبن آبشاری فصلی ‌بوده و ممکن ‌است در تابستان کم‌آب باشد، بهترین زمان بازدید از آن در فصل بهار است. در این فصل می‌توان کودکان روستایی را دید که در حال چیدن کنگر از زمین‌های اطراف آبشار هستند. سرسبزی حوالی آبشار، طبیعت تازه و بکر، نشاط طبیعت و… همه‌وهمه دلایلی هستند که آبشار شلبن در بهار زیباتر خواهد بود.

آبشار شلبن


مقالات بیشتر بخوانید :   تبلیغات    

                 تور کیش


Load More In البرز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *