تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
ویلا

۱۰ نکته که شما باید در مورد اجاره ویلا بدانید | Villa Rentals 

اجاره ماشین در دبی
تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

نکات کاربردی درباره اجاره ویلا

در این مقاله از وب سایت مجله گردشگری تاپ تراول ، درباره نکات کاربردی در خصوص اجاره ویلا  و اقامتگاه های بوم گردی ، سخن خواهیم گفت،

باتوجه به اینکه  اجاره ویلا در شمال ایران از سایر دیگر نقاط تقاضای بیشتر دارد به همین منظور شما می توانید ویلای مد نظر خود رو بصورت اینترنتی رزرو نمایید پس بهتر است از سایتهای جامع و معتبر اقدام به اجاره ویلا در شمال نمایید ما به شما وب سایت جاباما را پیشنهاد می کنیم.

به طور کلی، صاحبان ویلاها مهمانان خود را فریب نمی دهند. اکثر آنها واقعا می خواهند مهمانان خود را خوشحال کنند و وقتی افراد استفاده کننده خوشحال و راضی میشوند، بازخورد مناسبی نیز در مورد آن ویلا خواهند داد. اما گاهی اوقات صاحبان ویلا اطلاعات کافی در مورد محل اقامتشان ارائه نمی دهند و سپس کسانی هستند که کمی از لفظ شاعرانه و تعریفی استفاده می کنند.

اجاره ویلا
اجاره ویلا

در مورد واژه ویلا بدانید !

به طور معمول، کلمه ویلا به یک خانه بزرگ و یا یک ساختمان قدیمی آنتیک اشاره می کند، با این حال، ویلای تعطیلاتی یا اجاره ویلا می تواند به هر ساختار (جدید یا قدیمی) که مستقل از ساختارهای دیگر است اشاره کند. خیلی از افراد اصطلاح ویلا را در وب سایت ها / سازمان های خود استفاده می کنند حتی با وجود اینکه دارای این ویژگیها نیستند ، و این موضوع ناامید کننده و گیج کننده است.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

اگر شما علاقه مند به اجاره یک ملک کامل برای خودتان هستید، این موضوع ار برای صاحب آن شفاف سازی کنید که این یک مورد مستقل است و هیچ ساختار / ساختمان دیگری با فضای اشتراکی با شما وجود ندارد.

اقامتگاه بومگردی چسیت ؟ و کجاست ؟

بوم گردی واژه ای است که امروزه در گردشگری بسیار رواج یافته است. در واقع با پیشرفت صنعت حمل و نقل و فناوری اطلاعات در دنیای امروز، دورترین نقاط زمین هم در دسترس گردشگران قرار گرفته و در این بین بسیاری از گردشگران به طبیعت گردی و تجربه زندگی در محیط های بومی تمایل دارند اما این تجربه باید به گونه ای باشد که به محیط طبیعی صدمه ای وارد نکند.

در پاسخ به این اشتیاق گردشگران به طبیعت گردی و در راستای پایداری زیست بوم و فرهنگ جوامع محلی و همچنین در جهت حفاظت از محیط زیست، مفهومی نو به نام ” بوم گردی “متولد شد که نوعی نگرش ویژه و آینده نگرانه به گردشگری است. بوم گردی بر اساس جغرافیای اقلیمی و قومی، اشکال مختلفی دارد و در هر منطقه دارای جذابیت های منحصر به فردی است که گردشگران به ویژه گردشگران خارجی را مجذوب خود می کند.گردشگران در تجربه بوم گردی، علاوه بر آشنایی با مهمان نوازی ایرانی و سنت ها و آداب و رسوم هر منطقه می توانند از طبیعت بکر هم لذت برده و آرامشی توصیف ناپذیر را تجربه کنند.

از جمله اهداف تاسیس اقامتگاه های بوم گردی، می توان به توسعه پایدار گردشگری، احیای ارزش های سنتی و بومی، کمک به اقتصاد جامعه محلی و حفظ محیط زیست اشاره کرد. در واقع گردشگری فرصت‌ های زیادی را برای کسب و کارهای کوچک خانوادگی و جوامع محلی ایجاد می‌ کند که از جمله این فرصت ها توسعه اقامتگاه‌ های بوم‌ گردی در نواحی مختلف کشور است. اغلب این اقامتگاه ها خانه هایی قدیمی می باشند که احیا و بازسازی شده اند. در این نوع اقامتگاه ها تلاش بر آن است تا گردشگران با آداب و رسوم، روش سنتی زندگی مردم بومی و غذاهای محلی آشنا شوند. در این اقامتگاه ها که تقریبا همگی آن ها به صورت خانوادگی ارائه خدمات می کنند، سعی بر این است تا میهمانان با شیوه سنتی زندگی در آن محل خاص آشنا شده و از غذاهای محلی آنجا استفاده و در محیطی طبیعی، سفر خود را به انجام برسانند.

بوم گردی

ویلا یا آپارتمان

زمانی که شما ویلایی اجاره می کنید که از بیرون یک ویلای کاملا مستقل است ، مطمئن شوید که فضاهای داخلی آن چطور طرح ریزی شده است ، که آیا این ساختمان یک ویلاست یا یک ویلای تقسیم شده و دارای آپارتمان های متصل به هم در داخل است ؟

اگر گروه بزرگی هستید که تصمیم به سفر دارید، ویلاهای تشکیل شده از سوئیت های مستقل ، فضاهای خصوصی بیشتری برای افراد گروه فراهم می کند و افراد گروه احساس راحتی بیشتری دارند ، اما اگر خانواده ای صمیمی هستید و به دنبال یک ناهارخوری و نشیمن بزرگ هستید ، یک ویلای مستقل و تقسیم نشده مناسب تر است.

بنابراین قبل از اجاره ویلا ، ببینید که شما و گروه همراهتان چه نوع اقامتی را می خواهید تجربه کنید و این موضوع را حتما هنگام اجاره ویلا مطرح کنید.

همسایه ها

هیچ راهی وجود نداره ، عکس های تبلیغاتی ممکن است گول زننده باشند ، اگر حریم شخصی برایتان مهم است حتما این سوال را بپرسید که نزدیکترین همسایگی چقدر با شما فاصله دارد، ویلاهای بسیاری به عنوان ویلاهای مستقل معرفی و تبلیغ می شوند اما در واقعیت درب همسایگی دقیقا روبه روی درب ویلا با فاصله ای کم قرار دارد.

سرپرست

در اکثر موارد شما احتیاج به ارتباطات ضروری در طول اقامت خود نخواهید داشت، اما ممکن است در مواردی برق قطع شود، آب گرم نباشد، یخچال از کار بیافتد و مواردی مانند اینها که شما سریعا به کمک احتیاج داشته باشید، بنابراین قبل از رفتن حتما بپرسید که آیا سرپرست و نگهبان برای ویلا در نظر گرفته شده یا نه ، و اگر نه ویلا چقدر فاصله تا این امکانات دارد ؟

ویلاهای بزرگتر معمولا سرپرست 24 ساعته در درون محوطه خود دارند، این سرپرست نه تنها می تواند برای موارد ضروری مفید باشد بلکه در مورد رستوران های محلی ، فروشگاه ها و مغازه ها نیز اطلاعات دارند و می توانند به شما در برنامه ریزی سفرتان کمک کنند.

خدمات اضافی

خدمات بیشتر و اضافی معمولا جداگانه حساب می شوند و شامل اجاره ویلا نمی شوند ، اما نقاطی مثبت جهت انتخاب یک ویلا نسبت به بقیه هستند. برخی از خدمات اضافه که می توانند در سفر شما تفاوت ایجاد کنند، وجود آشپز، دوچرخه، یک منطقه آبگرم با وان آب داغ و سونا، کمک به ترتیب دادن بلیط به موزه ها، تاکسی ها و تورها و …

همچنین می توانید در مورد اینکه آیا یخچال ویلا پر می شود یا نه و یا اینکه حداقل یک بسته برای خوشامدگویی وجود دارد را بپرسید ، همچنین می توانید بپرسید آیا سرویس خدمتکار برای تمیز کردن ویلا وجود دارد یا نه ؟

منابع اینترنتی

یکی از چیزهای عالی درباره اینترنت، وسعت اطلاعات آنلاین است. امکان ندارد فردی در مورد ویلایی که شما جستجو می کنید نظر نداده باشد، همواره بازخوردهایی در مورد ویلاها نوشته می شود. صاحبان اجاره ویلا دائما سعی می کنند پیشنهاد خود را رقابتی و به روز نگه دارند، بنابراین آنها هر فصل تغییراتی می دهند، بنابراین به یاد داشته باشید که تاریخ بررسی را در نظر بگیرید تا بدانید که فعلی است. علاوه بر این، بلافاصله توسط نظرات منفی انتخاب خود را کنار نگذارید: اگر کسی به کمبود حوله، خدمات اینترنت ضعیف، تشک های نامناسب یا صندلی های باغچه ناکافی اشاره می کند، از صاحب خانه بپرسید شاید این وضعیت را درست کرده اند و دیگر مشکلی وجود نداشته باشد.

به یک نظر بسنده نکنید، نظرات مختلف از افراد مختلف را بررسی کنید و برای احتیاط نهایی از صاحب ویلا در مورد نوشته های منابع سوال بپرسید.

چه چیزهایی در قیمت اجاره شامل شده است!

هیچ چیز بیشتر از این باعث نمی شود احساس فریب خوردن کنید، زمانی که می رسید، پذیرش به شما بگوید مواردی شامل قیمت اجاره ویلا نیست، مثلا اینکه ماشین لباسشویی وجود دارد اما با هزینه جدا، تهویه هوا وجود با پرداخت هزینه قابل استفاده است و یا اینکه شومینه وجود دارد اما چوب آن شامل هزینه جداگانه است!

هزینه غیر منتظره دیگر مالیات توریستی محلی است. صاحبان ویلاها اغلب در وب سایت خود قرار می دهند اما گاهی اوقات این موضوع نادیده گرفته می شود. در تجربه، چیزی که به نظر می رسد مهمانان را ناراحت می کند، این است که مالک باید پرداخت این مالیات را بر روی سایت قرار دهد. مالیات در واقع واقعی است و به یک رسید جداگانه نیاز دارد و به همین دلیل است که آن را به قیمت ویلا اضافه نمی کنند.

یکی دیگر از مواردی که اغلب نادیده گرفته می شود هزینه نظافت نهایی است که همیشه در قیمت اجاره ویلا شامل نمی شود و شما میبینید که در آخر اقامت شما اضافه شده است. همیشه بپرسید که آیا قیمت گفته شده شامل همه خدمات است ؟ و حتی یک رسید از چیزهایی که شامل می شود و نمیشود به صورت نوشتاری بگیرید.


   تبلیغات    

                 تور مسافرتی


امتیاز مقاله

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *