تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
اروپا, انگلستان

رودخانه بولتون استرید در انگلستان 

اجاره ماشین در دبی
تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

رودخانه بولتون استرید انگلستان

در این مطلب از مجله گردشگری تاپ تراول شما را با رودخانه بولتون استرید انگلستان آشنا خواهیم کرد. در ادامه همراه ما باشید.

بولتون استرید یک رودخانه در انگلیس است که داری ظاهری آرام است اما در واقع یک رود خطرناک و بی رحم است که جان گردشگران زیادی رو گرفته است .جایی در بین برج باردن و منطقه‌ی بولتون ابی، در «یورکشایر» انگلیس، یکی از خطرناک‌ترین تله‌های طبیعت نهفته است.

عرض این رودخانه‌ای دو متر که آن را «باریکه‌ی بولتون» می‌نامند.در زیر سطح این رود به ظاهر بی‌آزار، نوعی شکاف با جریان‌های آبی شدید وجود دارد که شبیه به یک مکنده‌ی قوی عمل می‌کند و هر کس که خواسته یا ناخواسته به درون آن بیفتد را محکوم به مرگی قطعی می‌کند.از سال ۲۰۱۰ پس از مرگ یک کودک هشت ساله یک افسر پلیس در این رودخانه خطرناک و بی رحم نگهبانی می کند تا این رودخانه نتواند جان کسی را بگیرد.پس با ماهمراه باشید تا با این روخانه بی رحم آشنا شوید.

رودخانه بولتون استرید در انگلیس


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

گفته می‌شود هر کس که به درون این رودخانه افتاده است، نه تنها زنده برنگشته است، بلکه دست هیچکس به جسد او هم نرسیده است. حتی یک نفر!

رودخانه بولتون استرید در انگلیس

برای اینکه بهتر متوجه شویم یک رودخانه‌‌ی نه چندان پهناور، این شهرت و آوازه‌ را از کجا برای خود دست و پا کرده است، باید چند قدم سربالایی، برخلاف جهت رودخانه قدم بزنیم. در حدود کمتر از ۱۰۰ متر که می‌رویم، این رودخانه‌ی کوچک به یکباره تبدیل به رودخانه‌ای به عرض ۱۰۰ متر می‌شود.

رودخانه بولتون استرید در انگلیس

این همان رودخانه‌ی وارف است که از سراسر «یورکشایر» می‌گذرد اما وقتی به منطقه‌ی «بولتون ابی» می‌رسد، این رودخانه باید از شکافی باریک عبور کند و به همین دلیل، آب شدت و عمق زیادی پیدا می‌کند.

اما نکته‌ی این ماجرا اینجا است که در زیر سطح آب، خبری از این شکاف نیست و به صورت شبکه‌های پیچ در پیچ و غار مانند است که الباقی آب رودخانه را در خود نگه داشته است. هیچکس نمی‌داند عمق این رود کوچک چقدر است.

رودخانه بولتون استرید در انگلیس

این رود به ظاهر خیلی آرام و کم عمق است. به همین دلیل، گردشگران و بازدیدکنندگانی که به اینجا می‌آیند تصور می‌کنند چون عرض این رود کم است و می‌شود به راحتی از روی آن پرید، پس عمق آن نیز بیشتر از زانو نیست.

روی درختان نزدیک این منطقه به وفور می‌توان تابلوهای خطر را دید که به مردم در مورد این رود اخطار داده است تا از پریدن از روی این شکاف صرف نظر کنند.

رودخانه بولتون استرید در انگلیس

با این حال، هر از گاهی خبر‌ها و ماجراهای غم‌انگیزی از کسانی که پایشان لیز خورده و به اعماق این شبکه‌ها و غارهای زیر آب کشیده شدند، به گوش می‌رسد. پس از مرگ یک کودک ۸ ساله در این منطقه در سال ۲۰۱۰، یک افسر پلیس در این مکان نگهبانی می‌دهد.

بولتون استرید


   تبلیغات    

                 تور مسافرتی


امتیاز مقاله

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *