تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
اجاره ماشین در دبی
تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

ویزای اسلوونی

در این مقاله از  دسته بندی راهنمای ویزای کشورها قصد داریم تا شما را با کشور اسلوونی آشنا کنیم و تمام آنچه که باید در مورد ویزای اسلوونی و وقت سفارت اسلوونی بدانید را شرح دهیم. در ادامه با تاپ تراول همراه باشید…

اسلوونی از سال ۲۰۰۷  به عضویت کشورهای منطقه شنگن درآمد تا این امکان را به گردشگران بدهد که بتوانند از ویزای شنگن اسلوونی نیز استفاده کنند. آمار سال ۲۰۱۷ نشان دهنده این است سفارت کشور اسلوونی از بین ۲۹.۲۴۵ درخواست برای صدور ویزای شنگن،۲۳.۴۹۱ ویزا صادر کرده است.  در صورتی که بخواهید ویزای اسلوونی دریافت کنید باید ابتدا هدف خود از سفر به این کشور را مشخص کنید و در سفارت به این موضوع جواب دهید که چه هدفی از سفر به کشور اسلوونی دارید؟ مواردی مانند کاری،پزشکی،توریستی و یا غیره قابل ذکر است. ما در این مطلب قصد داریم تا راه اخذ ویزای اسلوونی و وقت سفارت اسلوونی را برای شما شرح دهیم.

انواع ویزای شینگن اسلوونی

از انواع ویزای شینگن می توان به سه نوع آن اشاره کرد که بر اساس مدت زمان سفر و علل درخواست آن با هم فرق دارند مثلا ویزای بلند مدت و ویزای کوتاه مدت و ویزای توریستی .ویزا ها بنا بر موضوع درخواست و نوع درخواست در یکی از این سه حالت قرار می گیرند.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی
 • در کوتاه مدت ها اقامت سه ماهه خواهید داشت و در دوره های شش ماهه قابل درخواست مجدد خواهند بود. این نوع از ویزا ها معمولا برای دیدار خانواده و توریستی و گردشگری استفاده می شود.
 • اما در ویزا های بلند مدت که معمولا برای تحصیل و ازدواج و کار استفاده می شود افراد نیاز دارند که مدت زمان بیشتری در آن کشور سپری کنند و مدت آن بیش از نود روز خواهد بود.از جمله ویزا های بلند مدت در این کشور، ویزای پزشکی و درمان می باشد که نیاز به مدارک پزشکی دارد که مورد تائید کشور مقصد بوده و بعد از بررسی آن، ویزای درمان صادر خواهد شد.
 • ویزای اسلوونی ترانزیت یا حمل و نقل با هدف جواز عبور از کشور های شینگن است که فقط برای مسافر حق ورود به فرودگاه آن کشور داده خواهد شد که این مورد موجب می شود که افراد نتوانند از فرودگاه خارج شوند و صرفا برای خط عوض کردن در فرودگاه استفاده می شود. نوع دیگری از ویزا هم وجود دارد به اسم ویزای چند بار ورود که فرد می تواند با داشتن این ویزا چند بار وارد کشور شده و خارج شود که هر بار نود روز اعتبار دارد. در حالی که این ویزا با ویزا های بلند مدت در برخی موارد متفاوت است.
ویزای اسلوونی
ویزای اسلوونی

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای اسلوونی

 1. بیمه مسافرتی
 2. کارت ملی و شناسنامه .
 3. رزرو هتل و بلیط هواپیما .
 4. سند مالکیت ( در صورت وجود ) .
 5. گواهی بازنشستگی ( برای افراد بازنشسته ) .
 6. گواهی اشتغال به تحصیل ( برای دانشجویان )
 7. نامه تمکن مالی و گردش ۶ ماه آخر سپرده بانکی .
 8. فرم درخواست ویزا ( از سایت سفارت دریافت نمائید ) .
 9. ۲ قطعه عکس رنگی ۶ در ۴ رنگی با پس زمینه سفید بدون روتوش .
 10. اصل پاسپورت با اعتبار حداقل ۳ ماه بیشتر از تاریخ ویزای درخواستی .
 11. پروانه کسب و یا ثبت کمپانی و یا کارت بازرگانی . ( برای صاحبان مشاغل ) .
 12. اگر قبلا ویزا شنگن و یا ویزا کشور معتبر دیگری دریافت کرده اید کپی از آنها و مهر های ورود و خروج .
 13. گواهی اشتغال به کار که در آن تاریخ استخدام – سمت – میزان حقوق و مرخصی ذکر شده باشد به همراه فیش حقوقی . ( برای کارمندان و کارگران ) .

ویزای کاری برای کشور اسلوونی

در صورت وجود دعوت نامه کاری اسلوونی از سوی کارفرمایی در آن کشور و با هدف صدور ویزای کاری حالت های زیر به وجود خواهد آمد.

مثلا کارفرمای اسلوونیایی برای فردی که قصد گرفتن ویزای کاری در اسلوونی را دارد پیشنهاد کاری یا به عبارتی دعوت نامه اداری می فرستد. کشور اسلوونی برای بررسی موقعیت فرد مورد نظر پاسخ خواهد داد که این نظر برای صدور ویزای اسلوونی بسیار مهم می باشد پس در نتیجه در صورتی که کسی احتیاج به ویزا دارد باید کارفرمایی برایش دعوت نامه بفرستد.

شرایط ارسال دعوت نامه از سوی کارفرما

برای اینکه کارفرمایی بتواند دعوت نامه ای برای کسی که مایل به همکاری با وی است و در کشوری غیر اتحاد شینگن زندگی می کند ارسال نماید باید طبق قوانین کشور اسلوونی مقررات ارسال دعوت نامه را رعایت کند و از طریق سفارت با اخذ وقت سفارت اسلوونی اقدام کند.

این مقررات از این قرار است که کارفرما قبل ارسال دعوت نامه می بایست در کشور خود در مورد موضوعی که احساس نیاز به همکاری دارد آگهی به مدت سه ماه در روزنامه های این کشور داشته باشد که از افراد اسلوونیایی استفاده کنند و در صورت عدم وجود چنین فردی و یا رد شدن وی توسط کارفرما در کشور های شینگن هم آگهی بدهد که نیاز به کارمندی با این شرایط دارد که این امر چیزی حدود شش ماه طول کشیده و اگر آگهی به نتیجه نرسد آن زمان کشور اسلوونی اجازه خواهد داد که دعوت نامه ای با هدف استخدام کارمندی از کشوری که جزء شینگن نیست برای صدور ویزای اسلوونی ارسال گردد.

ویزای جستجوی کار در کشور اسلوونی

برای فردی که متقاضی دریافت ویزای اسلوونی کاری است راه دومی وجود دارد. متقاضی درخواست ویزای کاری می تواند حتی بدون نیاز به کارفرمایی برای نوشتن دعوت نامه از این راه استفاده کند. در این حالت فردی که با خواندن آگهی های کاری در کشور اسلوونی نیازمندی های این کشور را بررسی کرده باشد و بتواند مهارت های مورد نیاز آن شغل مورد نظر را کسب کند می تواند با ارائه مدارک دال بر توانایی وی در انجام امور آن شغل مثل داشتن مدرک تحصیلی مرتبط یا مدرکی مبنی بر داشتن تجربه کافی در آن حرفه و سایر گواهی نامه های مورد نیاز اقدام به ارسال درخواست ویزای کاری کند. اگر مدارک وی در رشته مربوطه کافی و مورد نیاز کشور مقصد یعنی اسلوونی باشد ویزای اسلوونی جستجوی کار در اسلوونی به مدت ۶ ماه صادر خواهد شد.

اقامت دائم با ویزای کاری

فرد با ویزای اسلوونی کاری که در ابتدای امر با اخذ وقت سفارت اسلوونی قادر به تهیه آن می باشد، می تواند در کشور مورد نظر کاری را جستجو کرده و مشغول به کار شود. اگر کار به صورت تمام وقت باشد و شخص در تمام مدت مالیات خود را به صورت منظم پرداخت کرده باشد، بعد از ۴ سال از اشتغال در شغل مورد نظر بدون تغییر شغل، می تواند در کشور مربوطه اقامت دائم داشته باشد.

ویزای اسلوونی
ویزای اسلوونی

ویزای اسلوونی و تاثیر زبان این کشور در انتخاب آن

از جمله مشکلات مهم افراد برای ورود و زندگی در این کشور دشواری زبان آنهاست. چرا که اسلوونیایی زبانی سخت محسوب می شود و در کشور های اتحادیه شینگن این زبان جزو زبان های سخت به نظر می رسد. همچنین به علت وضعیت خاص اقتصادی ویزای اسلوونی کاری در این کشور نسبت به سایر کشور ها کمتر است.

ویزای تحصیلی

از آنجا که افراد علاقمند به تحصیل در اروپا هستند، اسلوونی هم می تواند کشور مناسبی برای تحصیل باشد و با اخذ ویزای اسلوونی از نوع تحصیلی به تحصیل در این کشور پرداخت. زبان هایی که در این کشور تدریس خواهند شد، اسلوونیایی و انگلیسی می باشد. مدارک مورد نیاز برای ادامه تحصیل در دوره کارشناسی، دیپلم و پیش دانشگاهی ترجمه شده است. اصل مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات مقاطع خوانده شده الزامی می باشد.

به علت اینکه دانشگاه های پایتخت اسلوونی در فاصله کمی با دانشگاه های قوی اتریش قرار گرفته اند افراد زیادی برای ادامهٔ تحصیل این کشور را انتخاب می کنند.مواردی که موجب می شود افراد به تحصیل در این مکان علاقه مند شوند این است که برای تحصیل نیاز به مدارک تافل و آیلتس نمی باشد. پس افراد می توانند به سادگی از سایر دانشگاه های اتحادیه اروپا ثبت نام کنند و امکانات رفاهی تحصیلی و حتی درمانی کلیه کشور های اتحادیه اروپا در اختیار این افراد قرار می گیرد.

هزینه های تحصیل در این کشور ترمی ۵۰۰۰ یورو می باشد این در حالی است که زندگی در این کشور ماهی ۵۰۰ تا ۶۰۰ یورو هزینه خواهد داشت. می توان از مزایای تحصیل و کار در این کشور به صورت همزمان نیز اشاره کرد چرا که دانشجویان این کشور می توانند در کنار تحصیل بیست ساعت کار در هفته هم انجام دهند.

راهنمایی جهت خرید بلیط هواپیما به اسلوونی

 • هم اکنون هیچ پرواز مستقیمی بین ایران و اسلوونی وجود ندارد.
 • بهترین پرواز بین ایران و اسلوونی بوسیله هواپیمایی ترکیش ( با یک توقف در استانبول ) انجام می شود.
 • همچنین امکان پرواز با یک توقف به اسلوونی بوسیله هواپیمایی لوفتهانزا و اترشی و ایرفلوت نیز وجود دارد .

مشخصات سفارت اسلوونی در تهران

 • آدرس: ایران-تهران-خیابان پاسداران-کوی نارنجستان هشتم-پلاک ۳۰
 • تلفن: ۰۲۱۲۲۸۰۲۲۲۳
 • تلفن برای درخواست و پیگیری ویزا: ۰۲۱۲۲۸۰۱۰۳۳
 • دورنگار: ۰۲۱۲۲۲۸۲۱۳۱
 • ایمیل: vte@gov.si
 • وب سایت: http://teheran.veleposlanistvo.si/index.php?id=47&L=1

   تبلیغات    

                 تور مسافرتی


امتیاز مقاله

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *