تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
مقالات آموزشی, مهاجرت و اقامت, ویزا

سریعترین راه اخذ پاسپورت دومینیکا 

اجاره ماشین در دبی تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

پاسپورت دومینیکا

دومینیکا یکی از کشورهای اروپایی محبوب همراه با بهترین شرایط زندگی و شهروندی است. بر همین اساس بسیاری از افراد این کشور را جهت زندگی، تحصیل و سرمایه‌ گذاری انتخاب می‌کنند. با توجه به بهبود شرایط تحصیلی و زیرساخت‌های اقتصادی، شرایط مناسبی برای تحصیل و سرمایه‌ گذاری در دومینیکا به‌ وجود آمده است. بدین ترتیب متقاضیان می‌توانند بر اساس شرایط موجود و نیازشان اقدام به اخذ پاسپورت دومینیکا کنند. در این راستا نیز شرکت‌ ها و مؤسسات مختلفی اقدام به ارائه خدمات درخصوص اخذ پاسپورت نموده‌اند.

آیا تا به‌ حال سفر خارج از کشور داشته‌ ‎اید؟ برای انجام سفرهای تفریحی، اقامت، تحصیل و سرمایه‌گذاری، تهیه و ارائه چه مدارکی لازم و ضروری است؟ کدام یک از کشورها شرایط مناسب‌ تری برای اقامت، تحصیل و کسب‌ و‌ کار دارند؟ چگونه می‌ توان در کوتاه‌ ترین زمان ممکن به کشورهای خارجی سفر کرد؟ شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا چگونه است؟ و هزار سؤال دیگر که ذهن بسیاری از جوانان و علاقه‌ مندان به زندگی و تحصیل در کشورهای اروپایی را به خود معطوف ساخته است.

اگر قصد سفر به کشورهای خارجی دارید و با اهداف مختلفی نظیر سفر، اقامت، تحصیل و سرمایه‌گذاری می‌خواهید یکی از کشورهای اروپایی، آسیایی، آمریکایی و غیره را به‌عنوان مقصد خود انتخاب کنید، می‌بایست با شرایط اخذ پاسپورت کشور موردنظرتان آشنایی داشته باشید؛ به دلیل اینکه گام نخست برای سفر به کشورهای بیگانه، دریافت پاسپورت می‌باشد. درخصوص سفر به کشور دومینیکا نیز این موضوع صدق می‌کند و اخذ پاسپورت دومینیکا به لحاظ برخورداری از مزایای منحصر‌به‌فرد طرفداران زیادی دارد، به‌گونه‌ای که هر ساله تعداد زیادی از جوانان، سرمایه‌گذاران و خانواده‌های ایرانی اقدام به ثبت درخواست نموده و با اخذ اقامت دومینیکا به‌عنوان شهروند، محصل، سرمایه‌گذار و غیره وارد این کشور می‌شوند.

بدین ترتیب جهت آشنایی بیشتر با شرایط و نحوه اخذ اسپورت دومینیکا با ما همراه باشید.

سریعترین راه اخذ پاسپورت دومینیکا

دومینیکا کجا واقع‌ شده و چگونه کشوری است؟

در ابتدا و قبل از آشنایی با شرایط اخذ پاسپورت کشور دومینیکا، می‌بایست با موقعیت مکانی، شرایط زندگی، امکانات شهروندی و مخارج روزمره در این کشور آشنایی پیدا کنید تا با توجه به اطلاعات به دست آمده بتوانید در راستای اخذ ویزا به‌منظور اقامت دومینیکا تصمیم‌گیری کنید. در این راستا باید گفت که دومینیکا یک کشور جزیره‌ای مستقل می‌باشد و نام رسمی مشترک المنافع در دنیا شناخته شده است. نحوه حکومت و کشورداری در دومینیکا به‌صورت دموکراسی پارلمانی است و پایتخت این کشور شهر روسو با جمعیتی بالغ بر 75000 نفر می‌باشد.

زبان رسمی این کشور انگلیسی است و ضمن عضویت رسمی در سازمان ملل متحد، از اعضای اصلی اتحادیه کشورهای مشترک‌المنافع دولت انگلیس به شمار می‌رود؛ ازاین‌رو واحد پول کشور دومینیکا دلار کارائیب شرقی است و کلیه مخارج و بهره‌مندی از امکانات شهروندی بر اساس این واحد پولی محاسبه شده و تعیین می‌گردد. با این توصیف پس از اخذ پاسپورت برای سفر به این کشور، باید متناسب با توان مالی دلار کارائیب شرقی تهیه نموده و با خود ببرید. هدف از این کار جلوگیری از نداشتن نقدینگی و بروز سایر مشکلات احتمالی است.

خاطرنشان می‌شود که دارندگان پاسپورت بدون نیاز به ویزا می‌توانند به بیش از 140 کشور دنیا سفر کنند. درواقع این ویژگی منحصر‌به‌فرد موجب شده تا در سال‌های اخیر شاهد افزایش درخواست اخذ پاسپورت دومینیکا در سراسر دنیا باشیم. البته عمده‌ترین دلایل اقامت، به سرمایه‌ گذاری در دومینیکا اختصاص یافته است. بدین منظور نیز صرفاً با تهیه ویزای سرمایه‌گذاری دومینیکا می‌توانید کسب‌و‌کار موردنظرتان را در این کشور راه‌اندازی کنید. در غیر این‌صورت اقامت سرمایه‌ گذاری دومینیکا شما با مشکل مواجه خواهد شد و به اجبار می‌بایست این کشور را ترک کنید.

شرایط اخذ پاسپورت شهروندی دومینیکا

همان‌طور که اشاره نمودیم، بخش اعظمی از درخواست‌های پاسپورت کشور دومینیکا به بخش سرمایه‌گذاری در این کشور اختصاص یافته است؛ اما درمقابل، بسیاری از افراد با هدف اخذ اقامت دومینیکا اقدام به دریافت پاسپورت نموده‌اند. ازآنجایی‌که درصد اخذ شهروندی بیش از سرمایه‌ گذاری در دومینیکا است، به طبع آن، آشنایی با شرایط اخذ پاسپورت و اعتبار پاسپورت دومینیکا دارای اهمیت فراوانی است. بر همین اساس شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا به‌منظور دریافت شهروندی این کشور زیبا به شرح زیر عبارت است از:

1- تصمیم‌گیری درخصوص اخذ پاسپورت دومینیکا

در مرحله اول و قبل از اینکه درخصوص اقامت سرمایه‌ گذاری دومینیکا یا زندگی در این کشور اقدام به دریافت پاسپورت کنید، می‌بایست برای خود یک هدف مشخص نمایید و با توجه به آن درخواست پاسپورت کشور دومینیکا را بدهید.

2- دریافت مشاوره

بعد از تصمیم‌گیری در رابطه با اخذ اقامت دومینیکا می‌بایست با افراد باتجربه و آگاه مشورت نمایید و پس از آن درخواست خود را ثبت کنید. در این زمینه نیز مؤسسه عالیان ویزا ضمن برخورداری از کادر متخصص و کارآمد، بهترین مشاوره و راهنمایی را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد.

3- ارائه مدارک و مستندات موردنیاز

در این مرحله با توجه به نوع درخواست اعم از پاسپورت اقامت، سرمایه‌گذاری، تحصیل و غیره شرایط لازم در اختیار متقاضی قرار می‌گیرد تا با تهیه تمامی مدارک و مستندات و ارائه آن به مؤسسات بین‌المللی، پاسپورت موردنظرشان را دریافت کنند. البته این مرحله تنها بخشی از روند دریافت ویزای سرمایه‌ گذاری دومینیکا و سایر ویزاهای مربوط به این کشور است.

4- بررسی مدارک متقاضی

پس از ارائه مدارک و مستندات، زمان آن فرا می‌رسد تا مؤسسات و شرکت‌های صدور پاسپورت، مدارک افراد را به‌طور کامل موردبررسی قرار دهند تا در صورت بروز هرگونه مشکل و نقص در مدارک، اقدامات لازم جهت رفع آن‌ها انجام شود؛ به‌عنوان مثال، برای سرمایه‌ گذاری در دومینیکا باید مدارک و مستندات متقاضی بر اساس شرایط تعیین شده، جمع‌آوری شده باشد و در اختیار مؤسسات بین‌المللی صدور پاسپورت قرار بگیرد. در غیر این‌صورت درخواست اقامت سرمایه‌ گذاری دومینیکا به دلیل نقص مدارک رد خواهد شد.

سریعترین راه اخذ پاسپورت دومینیکا

5- سرمایه‌ گذاری در دومینیکا

یکی از روش‌های مرسوم و متداول جهت اخذ پاسپورت دومینیکا به سرمایه‌گذاری در این کشور اختصاص یافته است. بدین ترتیب که افراد پس از ارائه مدارک و بررسی اصالت آن‌ها می‌بایست در دومینیکا سرمایه‌گذاری انجام دهند تا پس از آن بتوانند به‌عنوان یک سرمایه‌گذار، اقامت دومینیکا را دریافت کنند.

6- اخذ شهروندی دومینیکا

پس از سرمایه‌ گذاری در دومینیکا و تأیید آن توسط ادارات ذیربط این کشور، شهروندی دومینیکا به متقاضی داده می‌شود تا ضمن زندگی در این کشور زیبا، به‌راحتی بتواند از حقوق شهروند و امکانات رفاهی استفاده کند. از طرف دیگر اخذ پاسپورت دومینیکا تنها یک طرف قضیه است و درواقع برخورداری از مزایای ویژه آن باعث شده تا افراد زیادی اقدام به اخذ پاسپورت و اقامت در دومینیکا کنند. خاطرنشان می‌شود که اعتبار پاسپورت دومینیکا نشان‌دهنده مدت‌زمان قانونی حضور شما در این کشور است و همواره باید به تاریخ آن توجه مستمر داشته باشید و در صورت نیاز سریعاً پاسپورت را تعویض نموده و مدت‌زمان حضور خود را به‌صورت مجدد ثبت کنید.

اخذ شهروندی از طریق سرمایه‌ گذاری در دومینیکا

طبق تحقیقات و بررسی‌های به عمل آمده مشخص شده که سریع‌ترین و ساده‌ترین راه دریافت پاسپورت کشور دومینیکا، سرمایه‌گذاری در این کشور است. بر همین اساس بسیاری از متقاضیان اخذ اقامت دائم و شهروندی دومینیکا اقدام به سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف آن می‌کنند. البته در سراسر دنیا تنها بعضی کشورها برنامه سرمایه‌گذاری را برای اخذ شهروندی در نظر گرفته‌اند که این خود یک ویژگی بارز و برتری نسبت به سایر کشورها محسوب می‌شود. لازم به ذکر است که اخذ پاسپورت دومینیکا نیز شرایط و قوانین خاص خود را دارد؛ به‌طور مثال، برای سرمایه‌گذاری معمولاً بخش املاک در نظر گرفته شده و می‌بایست متقاضیان اقدام به خرید خانه و مغازه کنند.

سریعترین راه اخذ پاسپورت دومینیکا

شرایط لازم برای اخذ تابعیت دومینیکا

در کشور دومینیکا نیز مانند سایر کشورهای جهان برای اخذ تابعیت، یک‌سری شرایط و قوانین در نظر گرفته شده است. اصلی‌ترین و مهم‌ترین شرایط اخذ اقامت دومینیکا و دریافت تابعیت آن به قرار زیر است:

 • سن متقاضی می‌بایست بیشتر از 18 سال تمام باشد.
 • تمامی افراد وابسته به متقاضی می‌توانند به پرونده وی ملحق شده و در صورت تأیید، تابعیت دومینیکا را دریافت کنند. (افراد وابسته به متقاضی شامل همسر و فرزندان با سن کمتر از سی سال، برادر و خواهر مجرد زیر بیست و پنج سال و پدر و مادر می‌شود).
 • متقاضی موظف است تا کلیه هزینه‌ها را به‌صورت یکجا و در زمان مشخص به دولت دومینیکا پرداخت کند.
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشنیه کیفری
 • انجام آزمایشات پزشکی

مزایای اخذ پاسپورت دومینیکا

اخذ اقامت دومینیکا، زندگی و سرمایه‌گذاری در این کشور مزایای فراوانی را برای افراد دارای خانواده (متأهل یا سرپرست خانواده) و مجرد به همراه دارد؛ در ادامه به برخی از مهم‌ترین این مزایا اشاره می‌کنیم:

 1. افراد بدون نیاز به ویزا می‌توانند به بیش از 140 کشور دنیا سفر کنند.
 2. اقامت 6 ماهه در کشور انگلستان با هر بار ورود به دومینیکا
 3. امکان اقامت سه ماهه در کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شنگن
 4. تسهیل فرآیند دریافت ویزای آمریکا و کانادا
 5. دریافت ویزای کشور استرالیا به‌صورت آنلاین و در کوتاه‌ترین زمان ممکن
 6. معاف از هرگونه مالیات به مدت 25 سال
 7. امکان اخذ شهروندی برای اعضای خانواده و بستگان درجه یک (همسر، فرزند، پدر، مادر، خواهر و برادر)
 8. قابلیت انتقال تابعیت و شهروندی مادام‌العمر به نسل‌های بعد
 9. عدم نیاز به حضور روز شمار در خاک کشور دومینیکا
 10. عدم نیاز به مدرک زبان و آشنایی کامل با زبان انگلیسی

خاطرنشان می‌شود که با توجه به شرایط اقتصادی افراد و همچنین هدف آن‌ها از اخذ پاسپورت دومینیکا، به نسبت مزایا افزایش یافته و یا کاهش می‌یابد؛ بنابراین هنگام ثبت درخواست اقامت سرمایه‌ گذاری دومینیکا حتماً تمامی جوانب را موردبررسی قرار دهید و سپس مناسب‌ترین گزینه را بر اساس شرایط خود و سایر اعضای خانواده انتخاب کنید.

سریعترین راه اخذ پاسپورت دومینیکا

سخن پایانی

دومینیکا یکی از کشورهای اروپایی محبوب همراه با بهترین شرایط زندگی و شهروندی است. بر همین اساس بسیاری از افراد این کشور را جهت زندگی، تحصیل و سرمایه‌گذاری انتخاب می‌کنند. با توجه به بهبود شرایط تحصیلی و زیرساخت‌های اقتصادی، شرایط مناسبی برای تحصیل و سرمایه‌ گذاری در دومینیکا به‌وجود آمده است. بدین ترتیب متقاضیان می‌توانند بر اساس شرایط موجود و نیازشان اقدام به اخذ پاسپورت دومینیکا کنند. در این راستا نیز شرکت‌ها و مؤسسات مختلفی اقدام به ارائه خدمات درخصوص اخذ پاسپورت نموده‌اند.

به شما توصیه می‌کنیم مؤسسه عالیان ویزا را برای دریافت پاسپورت دومینیکا انتخاب کنید؛ چراکه تیم متخصص، کارآمد و باتجربه این مجموعه ضمن تسریع فرآیند اخذ ویزا، با ارائه راهنمایی و مشاوره، مسیر دریافت پاسپورت را برایتان هموارتر خواهند ساخت.

به طور کلی برای یک اقدام درست و مطابق قانون ، همراه با کمترین ریسک ممکن، پیشنهاد میکنیم با مشاورین عالیان ویزا شرایط خود را مطرح نمایید تا پیش از صرف هر نوع هزینه ای، با بیش از ۱۰ سال سابقه در امر مشاوره ی‌تخصصی مهاجرت، با جلسات مشاوره ی کاملا رایگان، مسیر درستی را پیش پای شما بگذارند.

عالیان ویزا با ارائه ی خدمات متنوع و کاملا رایگان پس از‌ورود شما به کشور مربوطه ، به گرمی پذیرای شما و خانواده ی محترمتان خواهد بود.

شماره تماس موسسه عالیان ویزا

021-88570160

شماره های تماس اروپا (واتس آپ):

449376868 (358+)

15733870938(49+)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *