تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
ایران

پنج مکان دیدنی خوفناک در ایران 

اجاره ماشین در دبی
تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

5 مکان ترسناک در ایران

در این مقاله از وب سایت مجله گردشگری تاپ تراول درباره 5 مکان ترسناک در ایران سخن خواهیم گفت

سفر و گردشگری یکی از تفریحات سالم امروزی محسوب می شود. اما گاه انسان چاشنی هیجان را نیز به آن می افزاید. بازدید از جاذبه های توریستی و گردشگری مرموز، علاوه بر جذابیت می تواند ترسناک نیز به نظر برسد. اما همواره افرادی وجود دارند که از سفر به این مناطق باکی ندارند و بر عکس به آن علاقه مند نیز هستند. اما شناسایی مناطق ترسناک، نیاز به جستجوی زیادی دارد.

ما در این مقاله به بررسی پنج جاذبه گردشگری ترسناک می پردازیم که هریک در نوع خود دارای ویژگی های منحصر به فردی برای افزایش آدرنالین خون است. سفر به مناطق دیدنی وحشتناک کشور، شجاعت زیادی را می طلبد، زیرا اسم برخی از آنها نیز سبب وحشت افراد خواهد شد. برای سفر به هر یک از این مناطق، برای مثال دیدار از شهر شیراز، نیازمند به رزرو هتل در شیراز هستید تا بتوانید با آسودگی سفر کنید. مطالعه این متن می تواند شما را با مکان های جدیدی آشنا کند که تا به امروز از آن بی اطلاع بوده اید.

1- کال جنی ، نماد زندگی غیر انسانی

گاه طبیعت با تغییراتی که در خود ایجاد می کند، مناظر جذابی را در معرض بازدید عموم قرار می دهد. دیدن عجایب ترسناک ایران، یک سرگرمی جذاب و جوان پسند است. در هر یک از مکان های ترسناک ایران، تعداد زیادی گردشگر در رفت و آمد هستند. کال جنی یکی از جاذبه های توریستی استان یزد است. این مکان ترسناک، هر ساله مسافران زیادی را به سمت خود جذب می کند. کال در لفظ محلی، به معنای مسیر عبور آب روان و یا سیلاب ها است. این مکان در روستای میغان، واقع در شمال طبس قرار دارد. کویر موجود در منطقه، وجود این آب راه را در ذهن شنوندگان نفی می کند. اما حقیقت این است که کال جنی، محلی برای عبور آب در میان کویر خشک اطراف طبس است.
دلیل نام گذاری این مکان، وجود افسانه های قدیمی است که ساکنان منطقه آن را نقل می کنند. حفره ها و نقش و نگارهای حاصل از فرسایش طولانی مدت، بر اساس گفته های اهالی منطقه، یکی از کارهای جن های موجود در کال هستند. شیب این کال و یا دره، در برخی مناطق کم و در برخی از مسیر تند است. وجود آب روان و خنک در داخل کال، محیطی مناسب را برای استراحت فراهم نموده است. وجود آبشارها و حوضچه های مختلف، زیبایی این مکان را دو چندان نموده است.
آب این کال، به وسیله ساخته های دست بشر به قناتی در نزدیکی آن منتقل می شود. افراد می توانند با حضور یک همراه به درون قنات ورود پیدا کنند. همچنین در ارتفاع دو متری سطح زمین، چاه آبی وجود دارد که درون آن محل چله نشینی یکتاپرستان در دوره ساسانیان بوده است. این مکان شامل یک تالار و دو دالان بزرگ است. تونل ها و مکان های زیادی برای عبادت زرتشتیان در مسیر کال وجود دارد که سال های بسیار دور ساخته شده است.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

مسیر سفر به کال جنی :

این مکان در فاصله حدود ٣۵ کیلومتری طبس قرار گرفته است. بعد از خروج از جاده آسفالت طبس به میغان و گذشتن از دوراهی استخر شاعر، باید مسافتی ۵ کیلومتری طی شود تا به ابتدای این کال هیجان انگیز رسید. مسیر ١۶ کیلومتری این کال، سرشار از جاذبه های بکر و دیدنی است.

5 مکان ترسناک در ایران
5 مکان ترسناک در ایران

٢جنگل جیغ، جنگلی سرکش

اغلب مسافرانی که به استان خراسان رضوی سفر می کنند و رزرو هتل در مشهد انجام می دهند، از وجود مناطق بکر گردشگری در اطراف شهر مشهد بی خبر هستند. حرم مطهر رضوی، اصلی ترین مقصد تمام گردشگران محسوب می شود. اما یکی از ترسناک ترین مناطق گردشگری کشور، در نزدیکی شهر مشهد واقع شده است و کمتر کسی از آن اطلاع دارد. سفر به این منطقه روحیه ای قوی و جرأت فراوان می طلبد.

طرقبه یکی از مناطق گردشگری استان خراسان رضوی محسوب می شود. اما روستای سربرج، یکی از توابع این منطقه، دارای جاذبه ای ترسناک و وهم انگیز است. جنگل جیغ، در روستای سربرج، پدیده ای نادر است که بازدیدکنندگان زیادی را به سمت خود جذب می کند. اما بسیاری از این گردشگران در ابتدای مسیر راه بازگشت را انتخاب می کنند. محیط جذاب و آرامش بخش این جنگل در روشنای آفتاب، طبیعی است. اما با غروب خورشید و تاریک شدن هوا، صداهای هولناکی از داخل جنگل به گوش می رسد. صداهایی که به جیغ یا سوت شباهت دارند و تا سپیده دم و طلوع آفتاب ادامه دارند. اهالی منطقه بر این باورند که اجنه و شیاطین در درون درخت ها زندانی شده اند و با تاریک شدن هوا، شروع به ناله کردن، می کنند.
برخی دیگر از اهالی نیز، ملخ ها و حشرات منطقه را عامل به وجود آمدن این اصوات ترسناک می دانند. اما هیچ یک از دلایل فوق، از روش های علمی ثابت نشده اند. از زمانی که این صداهای هولناک در درون جنگل به گوش می رسند، دیگر آب رودخانه موجود در جنگل خشک نشده است. این شرایط رعب آور سبب شده تا تنها افرادی به سفر به این جنگل علاقه مند شوند که هیجان را به آرامش ترجیح می دهند. بعد از گذشت مدتی، موضوع تولید این صداهای ترسناک در جنگل توسط چند تن از کارشناسان بخشداری منطقه پیگیری شد. نتایج این کارشناسی نشان داد که منبع تولید این اصوات، جیرجیرک هایی به نام کز هستند. در واقع این موجودات به مناطقی که بارندگی زیادی دارند، حمله می کنند. عمر این جیرجیرک ها ۴٠ روز است و آواز دسته جمعی آنها سبب ایجاد صدای جیغ در جنگل می شود.
اما برای سفر به این منطقه باید به جنوب مشهد و طرقبه سفر کنید. سپس به سمت روستای سر برج حرکت کنید. از مرکز شهر مشهد تا این منطقه خوفناک حدود یک ساعت فاصله است. برای اسکان موقت باید به شهر مشهد مراجعه کرد و در یکی از هتل های قصر طلایی، درویشی و … اقامت نمود.

5 مکان ترسناک در ایران
5 مکان ترسناک در ایران

٣تالاب ارواح ، طبیعتی زیبا و ترسناک

شمال کشور یکی از زیباترین مناطق گردشگری محسوب می شود. آرامش و سکوت جنگل ها، موج های خروشان دریا و قطرات نمناک باران های فصلی، فرصتی مناسب را برای رفع خستگی سالانه فراهم می کنند. اما به ذهن کمتر کسی خطور می کند که مکانی ترسناک در این منطقه وجود دارد. اغلب افراد رزرو هتل در شهرهای شمالی کشور را برای تفریح و رفع خستگی انتخاب می کنند اما وجود تالاب ارواح، این ذهنیت را به چالش می کشاند.
در پنج کیلومتری روستای چلندر، یکی از مخوف ترین مکان های دیدنی کشور واقع شده است. در میان جنگل های منطقه ملا کلا، دریاچه ای با وسعت زیاد قرار دارد که منظره ای دیدنی را رقم زده است. تالاب ارواح، مملو از تنه های درختان خشک است. این درختان در اغلب فصول سال در میان مه قرار گرفته اند. ترکیب مه و تنه درختان، به همراه صدای حیوانات وحشی، منطقه را منحصر به فرد نموده است. اهالی روستاهای توابع معتقدند که نام گذاری این تالاب توسط پیشینیان، قطعا دارای دلیل منطقی و درستی بوده است. اما سفر به این مکان نیاز به هماهنگی با محیط بانی منطقه دارد.
سفر به تالاب ارواح :

برای بازدید از این تالاب باید از کیلومتر ١٢ جاده نور به نوشهر، به سمت جاده فرعی روستای چلندر پیچید. بعد از گذشت از روستا و رسیدن به محیط بانی، باید کارهای اداری مربوط به بازدید را انجام داد و سپس جاده شمالی را ادامه داد. بعد از عبور از تابلو دشت و بند ممرز، به سمت جاده فرعی دیگر بپیچید. این جاده شما را به تالاب ارواح می رساند.

5 مکان ترسناک در ایران
5 مکان ترسناک در ایران

۴قلعه آدم خوار ، مکانی برای بلعیده شدن

به طور کلی دست سازه های بشر، دارای رمز و رموز مختص به خود هستند. به خصوص اگر این سازه ها مربوط به قرن ها پیش باشد. بسیاری از بناهای ساخته شده توسط انسان های پیشین، امروزه به حال خود رها شده اند. این خالی شدن ها سبب می شود تا افسانه های مرتبط با این اماکن قوت بگیرند. اما در این میان قلعه آدمخوار، یکی از جذاب ترین و البته ترسناک ترین جاذبه های توریستی کشور است.
این قلعه در گذشته دارای دیوارهای بسیار بلندی بوده است. ارتفاع دیوارهای خارجی قلعه در حدود ٣٠٠ متر تخمین زده شده است. این ارتفاع بلند سبب شده تا اهالی منطقه شایعاتی را در مورد این مکان بازگو کنند. مردم منطقه از خاطرات اجدادشان می گویند که افرادی برای بازدید از این قلعه به داخل آن رفته اند و به طرز مشکوکی نا پدید شده اند. چون از سرانجام هیچ یک از این افراد اطلاعاتی به دست نیامده است، اهالی بر این باور بوده اند که قلعه آنها را بلعیده است. دیوارهای بلند یکی از دلایل عدم دسترسی افراد درون قلعه به بیرون بوده و این امر سبب مرگ آنها شده است. قلعه بوینی یوغون، از سال ها قبل به قلعه آدم خوار معروف شد و این امر به جذب گردشگر در روستای کورعباسلو اردبیل، کمک زیادی کرد.
این قلعه در دوران پیش از اسلام ساخته شده است و قدمتی ۴۵٠٠ ساله دارد. این قلعه به دلیل چند لایه بودن، از دوره اشکانی تا دوره صفویه مورد استفاده قرار می گرفته است. این قلعه در گذشته برای امور نظامی و همچنین سکونت مردم به کار می رفته است.

برای بازدید از این مکان، باید به روستای کورعباسلو استان اردبیل سفر نمود.

5 مکان ترسناک در ایران
5 مکان ترسناک در ایران

۵باغ سنگی ، باغی با میوه های خاص

در شهر سیرجان، در استان کرمان باغی وجود دارد که با تمام باغ های موجود در جهان تفاوت دارد. این باغ معروف به شکل شش ضلعی نامنظمی است که در استان میاندوآب قرار گرفته است. درویش خان اسفندیارپور، صاحب این باغ خاص، مردی کر و لال بود که به همراه خانواده خود در نزدیکی شهر سیرجان زندگی می کرد. او به نشانه اعتراض برای از دست دادن املاکش در اصلاحات ارضی سال ١٣۴٠ ه.ش به درختان باغ خود رسیدگی نکرد تا خشک شوند. او از شاخه درختان خود تکه سنگ هایی را آویزان نمود. بعد از گذشت سال ها، درویش خان اسفندیارپور در سال ١٣٨۶ و در سن ٨٣ سالگی از دنیا رفت و پیکرش در همین زمین دفن شد.
این باغ شامل ٢٠٠ درخت خشکیده است که موریانه ها به اغلب تنه این درختان هجوم آورده اند. این باغ ترسناک، در فهرست آثار ملی ثبت شده است و از شهرت زیادی برخوردار است. در سال ١٣۵۵، پرویز کیمیاوی فیلمی را بر اساس زندگی درویش خان اسفندیارپور ساخت. این فیلم در جشنواره بین المللی برلین، جایزه خرس نقره ای را برد. این امر به شهرت این باغ و صاحبش در سراسر جهان منجر شد. اکنون هر ساله تعداد زیادی از گردشگران داخلی و خارجی، برای تماشای میوه های سنگی باغ درویش خان، عازم سفر به شهر سیرجان و روستای بلورد می شوند.

5 مکان ترسناک در ایران
5 مکان ترسناک در ایران , 5 مکان ترسناک در ایران , 5 مکان ترسناک در ایران , 5 مکان ترسناک در ایران


   تبلیغات    

                 تور مسافرتی


امتیاز مقاله

مطالب مرتبط

یک دیدگاه

  1. نسیبه

    من بعضی از این مکان های ترسناک رو رفتم خیلی هیجان انگیز هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *