تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
ایران, گلستان

آبشار لوه ، یکی از جذابترین آبشارهای استان گلستان | Lowe Waterfall 

اجاره ماشین در دبی
تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

آبشار لوه ، گالیکش

در این مقاله از معرفی دیدنی های شمال ایران شما را با یکی از آبشارهای زیبا و دیدنی در استان گلستان بنام آبشار لوه که در مسیر اصلی گلستان – مشهد قرار دارد آشنا خواهیم کرد.

مختصری درباره گالیکش بدانید :

گالیکش یکی از شهر ‌های استان گلستان واقع در شمال ایران است. این شهرستان محل تلاقی سه استان گلستان، خراسان شمالی و سمنان می باشد و به عنوان گلوگاه استان گلستان در منتهی الیه شرق این استان قرار دارد. این شهرستان از شمال به شهرستان های کلاله و گنبد کاووس، از جنوب به استان سمنان، از شرق به استان خراسان شمالی و شهرستان بجنورد و از غرب به مینودشت محدود و متصل است.  شهرستان گالیکش به لطف داشتن استعدادهای خدادادی و شرایط مساعد آب و هوایی و جغرافیایی دارای جاذبه ها و اماکن دیدنی بسیاری است.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

آبشار لوه ، گالیکش

برخلاف دیگر آبشارهای دیدنی که در استان گلستان وجود دارد، آبشار لوه یکی از دیدنی ترین جاذبه های طبیعی است که در این استان واقع است، علاوه بر زیبایی اولویت این آبشار به نسبت دیگر آبشارهای این استان دسترسی راحت به آن است. این آبشار در کنار روستایی هم‌نام با خودش قرار دارد که کمتر از ۱۰۰۰ نفر جمعیت دارد

آبشار لوه در گلستان در دل جنگل های انبوهی از درختان ممرز، افرا و توسکا قرار دارد. این درختان بر زیبایی آبشار و البته بر مطبوع بودن آب‌ و هوا و دلپذیر کردن مناظر برای مسافران افزوده است و از جاهای دیدنی گالیکش به حساب می آید. آبی که در این آبشار از صخره های طبقه ای پایین ریخته می شود، در هر طبقه حوضچه هایی به وجود آمده است که پیش از ریختن به طبقه بعدی آب از آن ها گذر می کند. ارتفاع بلندترین طبقه این آبشار ۱۵ متر است و در نهایت ارتفاع مجموعه آبشارها به ۷۰ متر می‌رسد. در واقع آنچه لوه نامیده می ‌شود مجموعه‌ ای از آبشارها است. متاسفانه با توجه به طبیعت زیبا و دسترسی راحتی که برای این آبشار وجود دارد اما امکانات رفاهی و اقامتی مناسبی برای آن در نظر گرفته نشده است.

آبشار لوه ، گالیکش

آبشار لوه کجاست ؟

آبشار لوه در ۲۰ کیلومتری گالیکش و در ۵ کیلومتری جاده اصلی گلستان – مشهد و در کنار روستایی به همین نام(لوه) و در جنگلی انبوه با درختان پهن برگ واقع شده‌است. همجواری آبشار با پارک جنگلی گلستان ارزش ویژه‌ای به آن بخشیده ‌است. گالیکش آبشارهای متعددی دارد که در این میان آبشار لوه با ۷۵ متر ارتفاع از آبشارهای دیدنی و جاهای دیدنی گلستان و در روستای لوه است.


مقالات بیشتر بخوانید :


   تبلیغات    

                 تور مسافرتی


امتیاز مقاله

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *