لیدوما تریپ

آبشار ورسک مازندران

در این مقاله از معرفی جاهای دیدنی ایران به معرفی جاذبه ای بسیار زیبا در سوادکوه مازندران خواهیم پرداخت. در ادامه ی مطلب می خواهیم به معرفی و بررسی آبشار ورسک مازندران بپردازیم. در ادامه با تاپ تراول همراه باشید…

آبشار ورسک پل سفید در قسمت شرق روستای زیبای ورسک و در زیر قله اتابک و تیزکوه در دره ای نسبتاً عمیق بسیار زیبا و نیمه جنگلی قرار گرفته است که چشم هر بیننده ای را جذب خود می کند. این آبشار که به نام چشمه علی یا همان آبشار فصلی ورسک شناخته می شود به ارتفاع تقریبی بیست متر از این دره به سوی روستای ورسک جاری می باشد. آب این آبشار از ارتفاعات قدمگاه سرچشمه می گیرد و سالانه تعداد زیادی از مردم مشتاق را به سمت خود جذب می کند. از روستای ورسک تا زیر آبشار حدود 30 دقیقه راه می باشد که نیمی از آن از کنار آب رودخانه می گذرد.


   تبلیغات    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


نکته قابل توجه این است که آبشار ورسک به دو قسمت آبشار کوچک و آبشار بزرگ تقسیم خواهد شد. در مسیر رسیدن به این آبشار از تنگه ای در میان دو کوه خواهید گذشت که آب از سطحی شیب دار جاری است به این قسمت از مسیر آبشار کوچک و به پایان مسیر آبشار بزرگ میگویند.

آبشار ورسک مازندران
آبشار ورسک مازندران

آب و هوا

آب و هوای این منطقه معتدل، مرطوب و کوهستانی می باشد. این رودخانه فصلی است و در فصل های مختلف حجم آب متفاوتی دارد.

تاریخچه

بخش ورسک یک منطقه ی ییلاقی قدیمی است که در زمان رضاشاه به پاس از تلاش و کوشش مهندس ورسک چکسلواکی در ساخت پل عجیب ورسک، به این نام مشهور شد.

آبشار ورسک مازندران
آبشار ورسک مازندران

دسترسی

برای رسیدن آبشار ورسک زیبا کافی است در محور فیروزکوه پس از گردنه گدوک کمی جلوتر به سوی راست وارد روستای ورسک شده و از آنجا تا آبشار حدود 4 کیلومتر و تقریبا نیم ساعت راه است مسیر رسیدن به آبشار ورسک دقیقا از زیر پل ورسک می گذرد و باید در امتداد رودخانه حرکت کرد تا به آبشار زیبای ورسک رسید… در مسیر به یک آبشار کوچک می رسید یه دو راهی است که باید به سوی راست بروید.

بهترین فصل سفر به آبشار ورسک

سفر به آبشار معمولا از اواسط اردیبهشت ماه شروع خواهد شد و تا پایان تابستان ادامه می یابد. این به علت عبور از رودخانه برای بازدید از آبشار است.   تبلیغات    

                 تور کیش

Load More In ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *