تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
ایران, مازندران

آبگرم معدنی لاویج ، مازندران | Lavij Hot Spring 

اجاره ماشین در دبی
تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

اطلاعاتی که در این مقاله بدست خواهید آورد :

آبگرم لاویج

آبگرم لاویج در 25 کیلومتری غربی شهر چمستان از توابع شهرستان نور در بین دره های زیبای البرز استان مازندران قرار دارد. این چشمه آبگرم مهم ترین جاذبه روستای لاویج می باشد. دلیل معروفیت این روستا وجود منطقه ییلاقی، چشم انداز زیبا و آبگرم های طبیعی است.آبگرم لاویج

آبگرم لاویج در دامنه های کوه های قسمت شرقی لاویج از دل زمین به بیرون می جوشد. این آب گرم دارای املاح معدنی و گوگرد های فراوانی می باشد که برای امراض پوستی و دردهای مفاصل کمردرد، پادرد و مهمتر از همه برای تمدد اعصاب بسیار مفید می باشد.

آبگرم ها دارای امکانات قابل قبول و بهداشتی مثل دوش، استخر و وان می باشد.از آبگرم های معروف آبگرم لاویج میتوان به آبگرم لاویج “بیبنو”، “شفل” و… اشاره کرد که هرکدام از آنها دارای خواص مخصوص به خود می باشد.آبگرم لاویج

جاذبه های دیدنی روستای لاویج

روستا، میان دره‌های جنگلی کوه‌های البرز قرار گرفته و تصویر انبوه درختانی که دامنه کوه را پوشانده‌اند، بهشتی برپا کرده‌اند. آب‌ گرم در شرق منطقه، از دل زمین بیرون می‌آید.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

چهار مجتمع آبگرم در روستا هست که برای زن‌ها و مردها، بخش‌های جداگانه‌ای دارد. در هر حوضچه هم حدودا 10 تا 20 نفر می‌توانند از آب گرم استفاده کنند.

اسم مجتمع‌ها فیل سنگ، بی بن او، ایران زمین و مرکزی‌ست. آب‌شان هم از چند آبگرم تامین می‌شود، اما بی بن او و شفل از بقیه معروف‌ترند. درجه گرمی آب در اینجا حدود ۴۸ درجه سانتی‌گراد است و در روزهای سرد زمستان قرار گرفتن در آن حسابی می‌چسبد.

بعضی‌ها بر این باورند که آب گرم روستای لاویج، ناراحتی‌های اعصاب و مشکلات پوستی را هم خوب می‌کند. آبدهی چشمه‌های آبگرم لاویج حدود 100 لیتر در ثانیه است.آبگرم لاویج

دسترسی

برای اینکه بتوانید به لاویج برسید باید از طریق جاده‌ی هراز-آمل به شهرستان چمستان بروید، سپس از سمت غرب شهرستان به سمت تابلو لاویج یا جنگل کشپل حرکت کنید. فاصله‌ی روستا تا چمستان حدود ۱۸ کیلومتر است. اگر هم از سمت جاده چالوس بخواهید بروید باید به سمت شهرستان نور رفته و از آنجا به سمت لاویج حرکت کنید که در فاصله‌ی ۲۵ کیلومتری نور قرار گرفته است.


   تبلیغات    

                 تور کیش


امتیاز مقاله

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *