تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
مقالات آموزشی

مناسب ترین کارتن ها برای اثاث کشی کدام اند؟ 

اجاره ماشین در دبی
تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

همانطور که می دانید یکی از مهم ترین و کاربردی ترین ابزارها برای اثاث کشی، پیدا کردن کارتن های مناسب است. کارتن ها علاوه بر نظمی که به روند اثاث کشی می دهند، سبب می شوند تا آسیبی به وسایل ما هنگام جابجایی نرسد. باتوجه به این که هنگام اثاث کشی، وسایلی مختلفی از نظر وزن، ابعاد و سایز جابجا می شوند که برای هر کدام کارتن خاصی باید در نظر گرفته شود. اگر شما هم از آن دسته کسانی هستید که برای بسته بندی و مرتب کردن لوازم خود هنگام اثاث کشی، حیران و سرگردان می شوید، پیشنهاد می شود این مطلب که توسط تیم تولید محتوای باربری ظریف بار به تحریر در آمده است را تا انتها مطالعه فرمایید.

مناسب ترین کارتن ها برای اثاث کشی کدام اند؟

انتخاب بهترین کارتن ها

به طور کلی مناسب ترین کارتن ها برای اثاث کشی، کارتن های پنج لایه هستند که استحکام کافی برای حمل لوازم منزل را دارند. باید به این نکته توجه کرد که کارتن های اثاث کشی خیلی بزرگ یا خیلی کوچک نباشند. کارتن های اثاث کشی به دلیل اهمیت فراوانی که در حمل بار دارند، باید حتما سالم و ترجیحا نو باشند.

در ادامه به معرفی بهترین کارتن برای هر لوازمی می پردازیم:


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

کارتن های مخصوص کتاب

همان گونه که از اسم آن پیداست، این نوع کارتن ها برای جابجایی کتاب ها، بسیار مناسب هستند. معمولا این کارتن ها برای بسته بندی انواع کتاب، مجله و حتی کاست ها مورد استفاده قرار می گیرند که به صورت 3 لایه هستند و اندازه ای متوسط دارند، به صورتی که اگر پر شوند، حمل و نقل آن ها سخت نیست و چندان سنگین نخواهند بود.

کارتن های مناسب لباس

این نوع کارتن ها که برای جابجایی لباس ها ساخته شده اند، یک میله فلزی یا چوبی جهت آویزان کردن لباس ها درون آن ها تعبیه شده است. از این کارتن ها به عنوان یک کمد موقت هنگام جابجایی هم استفاده می شود. شایان ذکر است که کارتن های مخصوص لباس، چندان ارزان نیستند، امّا برای کسانی که نمی خواهند لباس هایشان خیس یا کثیف شود، بسیار مناسب است.

مناسب ترین کارتن ها برای اثاث کشی کدام اند؟

کارتن مخصوص آینه

این نوع کارتن ها برای حمل و جابجایی انواع آینه ها، قاب عکس، و تابلوها هستند که برای محافظت و آسیب نرسیدن، وسایل داخل آن با چسب یا لنت پوشانده می شوند. این کارتن ها برای آینه در اندازه های مختلف و قاب عکس ها و موارد مشابه مناسب هستند.

کارتن های مخصوص ظروف

این نوع کارتن ها که به عنوان مستحکم ترین کارتن های اثاث کشی هم شناخته می شوند، برای بسته بندی و چیدمان انواع لوازم آشپزخانه، عتیقه های کوچک، ظروف چینی و کریستال بسیار ایمن هستند. معمولا جهت ایمنی بیشتر، وسایل و ظروف را داخل روزنامه می پیچند تا حتی کوچک ترین آسیبی هم به آن ها وارد نشود.

لزوم بسته بندی لوازم خانه در کارتن های مخصوص

بر هیچکس پوشیده نیست که بسته بندی لوازم یک اقدام مهم و ضروری در اثاث کشی است. تمامی وسایلی که قرار است هنگام فرایند اثاث کشی، جا به جا شوند باید به طوری بسته بندی شوند که سلامت آن ها در حین فرایند اثاث کشی به خطر نیفتد. لوازمی که قابلیت بسته بندی و قرار گرفتن داخل کارتن های مخصوص را دارند باید جداسازی شوند و لوازم بزرگتری مانند مبل، فرش و امثال آن ها که داخل کارتن نمی توان آن ها را جا داد، با استفاده از پلاستیک های حباب دار یا محافظ های مخصوص بسته بندی کرد.

بسته بندی لوازم و ظروف در کارتن های مخصوصشان قبل از اثاث کشی، نیاز به برنامه ریزی و سازماندهی دقیق دارند که به ضرس قاطع زمان زیادی را از شما می گیرد. اما نکته ای که باعث ارزشمند شدن این فرایند می شود این است که خیالتان راحت است با انجام این کار، تمام لوازم و وسایل شما هنگام اثاث کشی و جابجایی، سالم و بدون آسیب به مقصد می رسند.

کاربرد های کارتن

از کارتن های اثاث کشی می توان در بسته بندی لوازم زیر استفاده کرد:

  • بسته بندی کفش
  • مواد غذایی
  • لوازم خواب
  • لوازم دکوری
  • ظروف چینی و سفالی
  • و….

به طور کلی تمام وسایل و لوازمی که به صورت ریز و خرده هستند را در کارتن های مخصوص باید بسته بندی کرد، زیرا در صورتی که این لوازم ریز در کارتن ها نامناسب و بزرگ قرار گیرند، احتمال آسیب رسیدن و گم شدن این خرده ریزها بسیار زیاد می شود.

مهم ترین نکات در استفاده از کارتن ها از دیدگاه باربری انصاف بار

توصیه می شود برای اقلام سنگین مثل کتاب، به هیچ عنوان از کارتن های بزرگ استفاده نکنید زیرا علاوه بر دشوار بودن جابجایی آن، احتمال دارد کارتن پاره شود و تمامی کتاب های ما نقش بر زمین شوند.

همانطور که قبل تر به آن اشاره کردیم از هر کارتنی برای اثاث کشی نمی توان استفاده کرد و  کارتن های مناسب اثاث کشی باید مستحکم و قابل حمل باشند.(نه خیلی بزرگ نه خیلی کوچک) جا دارد باز به این نکته اشاره کنیم که از هر کارتنی با هر سایز و ابعادی نمی شود در اثاث کشی استفاده کرد و بسیاری از افراد به اشتباه از کارتن هایی که داخل مغازه ها و فروشگاه ها بلا استفاده مانده اند، استفاده می کنند. استفاده از این کارتن های غیر استاندارد، علاوه بر اینکه از لحاظ بهداشتی مورد تایید نیست، ازلحاظ استحکام هم مقاومت چندانی ندارند و با اولین جابجایی پاره می شوند.

مناسب ترین کارتن ها برای اثاث کشی کدام اند؟

آشنایی با باربری انصاف بار

اگر قصد جابجایی اثاثیه منزل خود را با بالاترین کیفیت امن ترین شرایط دارید، ما به شما شرکت باربری انصاف بار را توصیه می کنیم. شایان ذکر است انصاف بار با شعبه‌های مختلفی که در مناطق گوناگون دارد، می تواند خدمات بسته بندی، حمل و تحویل اثاثیه منزل شما را به بهترین شکل ممکن انجام دهد.

برای استفاده از خدمات بی نظیر انصاف بار می توانید به لینک زیر مراجعه فرمایید.

Ensafbar.com


   تبلیغات    

                 تور کیش


امتیاز مقاله

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *