بلیط هواپیما لیدوما تریپ

برج ساعت بیگ بن ، لندن

در این مقاله از وب سایت مجله گردشگری تاپ تراول درباره برج ساعت بیگ بن ، سخن خواهیم گفت. پس برای آشنایی با تاریخچه این برج معروف با تاپ تراول همراه باشید.

بیگ بن نام مستعاری برای زنگ بزرگ ساعت در انتهای شمالی کاخ وست مینستر در لندن است. برج ساعت، که به طور رسمی به نام برج الیزابت نامگذاری شده بود، و جشن الماس الیزابت دوم در سال 2012 در آنجا جشن گرفته شد.

زمانی که کاخ اصلی وست مینستر در سال 1834 توسط آتش سوزی نابود شد، معماران برای ارائه طرح برای کاخ جدید دعوت شدند و کمیسیونی برای انتخاب بهترین طرح تشکیل شد. طراحی سر چارلز بری موفق شد، با این حال شامل برج ساعت نبود. چارلز بری به آگوستوس پگین برای طراحی برج مراجعه کرد و این برج در سال 1836 به طرح اضافه شد. ساختمان پارلمان به سبک نئوگوتیک ساخته شد و سنگ پایه برای برج الیزابت در تاریخ 28 سپتامبر 1843 گذاشته شد. به دلیل کارهای ساخت و ساز، پنج سال پس از برنامه ریزی قبلی، برج در سال 1859 تکمیل شد.

تخفیفان

از آنجایی که چارلز بری یک ساعت ساز متخصص نبود، در سال 1846 یک رقابت برای پیدا کردن یک طراحی مناسب برای ساعت برج برگزار شد. ادوارد جان دنت برای ساخت ساعتی که ساعت ساز، ادماند بکت دنیسون طراحی کرده بود، منصوب شد. هنگامی که ادوارد جان دنت درگذشت، پسرش فریدریک ساخت ساعت را در سال 1854 تکمیل کرد. این ساعت در آوریل 1859 در برج الیزابت نصب شد.

برج ساعت بیگ بن
برج ساعت بیگ بن

زنگ اصلی – درواقع زنگ بزرگ – به نام بیگ بن شناخته می شود. بزرگترین زنگ در برج و بخشی از ساعت بزرگ آن است. منشا نام “بیگ بن” روشن نیست، اما ممکن است آن را به نام سر بنجامین هال (Sir Benjamin Hall) ، نسبت داده اند که بر نصب این زنگ بزرگ نظارت داشت. پس از اولین باری که زنگ 1.2 متر شکاف برداشت، نگرانی ها باعث شد که تصمیم بگیرند تا مجددا زنگ را 2.5 تن سبکتر بسازند.

برج ساعت بیگ بن
برج ساعت بیگ بن

این زنگ جدید در اکتبر 1858 به بالای برج برده شد و بیگ بن اولین بار در 11 ژوئیه 1859 زنگ آن به صدا درآمد. مدت کوتاهی بعد در سپتامبر 1859 زنگ دوباره شکست و در سال 1863 ثابت و دوباره نصب شد که هزینه آن 22،000 پوند بود. بجز وقفه های گاه به گاه، این ساعت تاکنون بوده است و در سال 2009، بیگ بن جشن سالگرد 150 سالگی خود را برگزار کرد.   تبلیغات    

                 تور کیش

مطالب بیشتر بخوانید
7 قلعه معروف فرانسه را بیشتر بشناسید

Load More In اماکن تاریخی اروپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *