تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
چابهار, سیستان و بلوچستان

بندر بریس چابهار ، بندری زیبا در سیستان و بلوچستان | Beris 

اجاره ماشین در دبی
تور ترکیه سلام پرواز تور لحظه آخری

بندر بریس چابهار

در این مقاله از معرفی جاهای دیدنی ایران یکی از جاذبه های بسیار زیبای چابهار یعنی بندر بریس را به شما معرفی خواهیم کرد که به عنوان یکی از بنادر بسیار دیدنی و جذاب ایران شناخته می شود. در ادامه با تاپ تراول همراه باشید.

بندر بریس یکی از روستاهای شهرستان چابهار است که در ۵۵ کیلومتری شهر چابهار بریس در بخش دشتیاری واقع و فاصله آن از مرکز بخش نگور ۴۴ کیلومتر است.

ارتفاع بریس از سطح دریا ۱۰ متر و حداقل عمق آب در خور ۴ متر است. حدود صد سال پیش بریس دارای ۳۵ باب خانه و حدود ۳۰ شناور بوده‌ است.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی
بندر بریس چابهار
بندر بریس چابهار

از زمان بندرشدن بریس مدت زیادی نمی گذرد، اما از زمان های دور در این محل روستایی به نام بریس وجود داشت. این روستا در حاشیه ی ساحل شمالی دریای عمان و دردهانه ی خلیج کوچکی واقع شده است.

موقعیت استراتژیک بریس و داشتن اسکله و بندر و امکان ارتزاق به وسیله ی صید ماهی به مرور زمان بریس را به یک بندرصیادی تبدیل کرد به طوری که در سال های اخیر مردمان زیادی به این روستا مهاجرت کرده اند.

مردمان بریس همیشه ماهیگیر بوده اند، حتی درآن زمان که کسی این بندر را نمی شناخت، ماهیگیران زحمت کش بریس هرروز با قایق های خود به دریا می رفتند و به صید ماهی می پرداختد. بندربریس جایی است که دریا با ماهیگیران سخت کوش بریسی انس و الفت دیرینه دارد.

بندر بریس چابهار
بندر بریس چابهار

این منطقه از لایه های ماسه ای و سنگی متراکم یا نیمه متراکم تشکیل شده که قدمت آن ها به دوران سوم زمین شناسی برمی گردد. میزان بارندگی دربریس بسیار کم است، اما در هنگام بارندگی تالاب عظیمی در حد فاصل کوه های مشرف به بریس و نوار ساحلی بوجود می آید، این منظره بسیار بدیع و دیدنی و در نوع خود بی نظیراست.

ماهی هایی مانند حلوای سفید وسیاه، سنگ سر قباد، سرخو، شیر،هوور دراین بندربه فراوانی یافت می شوند. همچنین شاه ماهی یا لابستر و کوسه، ماهیانی هستند که دراین بندرصید وصادر می شوند.

این منطقه آب و هوای گرم و حاره ای دارد و تحت تاثیر جریان های اقیانوسی است، از اواسط خرداد تا اواسط مرداد که درمنطقه توفان های استوایی در جریان است، ماهیگیران از صید خودداری می کنند یا برای صید ماهی به مناطق دیگری مانند جاسک و تنگه ی هرمزمی روند.بندر بریس چابهار

بندر بریس سیستان و بلوچستان مکانی است که درآن طبیعت و زندگی را از نزدیک و به تمامی می توان لمس کرد، شکوه صخره های مریخی در پس زمینه ی آبی نیلگون دریای عمان، قایق های کوچک و بزرگ صیادی، آرامش بی پایان طبیعت بکر که گاه گاهی صدای مرغان دریایی آن را می شکند، منظره ای است که هر بیننده ای را دعوت می کند تا لحظه ای درنگ کند و به پهنه ی بیکران دریایی چشم بدوزد.

اگر قصد سفر به این استان را دارید، بریس انتخابی است که به شما این امکان را می دهد که درسواحل زیبای دریای عمان قدم بزنید و با آرامش عمیق آن همنوا بشوید، همچنین تماشای غروب دل انگیزخورشید از ساحل بریس ودیدن طبیعت بکر اطراف تجربه ای است متفاوت و به یادماندنی که ارزش این را دارد، که دل به دریا بزنید و راهی سفر بشوید.


   تبلیغات    

                 تور کیش


مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *