تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
مقالات آموزشی

چگونه می توانید بهترین تعطیلات عمرتان را تجربه کنید ؟ 

اجاره ماشین در دبی
تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

بهترین تعطیلات عمرتان را تجربه کنید ؟

 تجربه یک تعطیلات به یاماندنی قطعا رویای هر فردی است اما متاسفانه به علت دلایلی اغلب افراد به این آرزویشان نمی رساند. با مطالعه این مقاله به صورت دقیق و گام به گام با چگونگی تنظیم و تجربه یکی از خاطره انگیزترین و بهترین تعطیلات عمرتان آشنا خواهید شد.

بهترین تعطیلات
بهترین تعطیلات

1- پی بردن به خواسته هایتان 

آیا هدفتان از سفر کردن کاوش زیبایی ها یا تمدد اعصاب است یا اینکه می خواهید از نقاط متفاوت جهان هستی دیدن نمایید؟ مکان های زیادی در دنیا برای سفر کردن وجود دارند. بعضی افراد سفر به نقاط دور دست و متفاوت را می پسند از طرفی برخی دیگر دوست دارند به مکان هایی نه چندان دور سفر کنند.

بهترین تعطیلات
بهترین تعطیلات

2- برنامه

بعد از انتخاب مقصد سفرتان قدم بعدی برنامه ریزی است. سعی کنید اتاق هتل و یا پروازتان را خیلی زود رزرو نکنید زیرا در برخی اوقات آفرهای ویژه ای در دقایق و هفته های آخر ارائه می شوند. برای آشنایی بیشتر با جاذبه های مقصدتان به سایت های اینترنتی یا بروشورهای سفر مراجعه نمایید. برخی از مقاصد خطرناکند و برای سفر مناسب نمی باشند از این رو قبل از سفر خواندن نظرات افرادی که به مقاصد مختلف سفر کرده اند را به هیچ وجه فراموش نکنید. از آنجایی که داشتن یک همسفر خوب در کیفیت سفر بسیار موثر خواهد بود پس در انتخاب همسفرتان بسیار دقت کنید.

بهترین تعطیلات
بهترین تعطیلات

3- رزرو پرواز و هتل

رزرو پرواز یکی از مهم ترین قدم ها در برنامه ریزی تعطیلات می باشند زیرا عدم توجه به این دو مورد می تواند به طور کلی تعطیلاتتان را خراب کند. اگر از سفر با یک خط هواپیمایی خاص راضی نبوده اید و خاطره بدی دارید این اشتباه را مجددا تکرار نکنید. در مورد پرواز بسیار دقیق باشید و با اعتقاد بر اینکه انتخاب پرواز مناسب یک مسئله تکنیکی و فنی است و به کیفیت سفر و تعطیلات ربطی ندارد، پروازی نامناسب را انتخاب نکنید. مسئله ای که در مورد انتخاب هتل می بایست مورد توجه قرار گیرد نزدیکی آن با جاذبه های گردشگری است. به بیانی دیگر یک هتل نه چندان گران با موقعیتی مناسب و دسترسی خوب انتخاب مناسبی خواهد بود. البته هر هتلی نواقصی دارد اما باید دید این ایرادها قابل چشم پوشی است یا نه؟


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی
بهترین تعطیلات
بهترین تعطیلات

4- دوری از استرس

درست همانند هر تعطیلات دیگری باید مراقب مسائلی باشید و اشتباهات را مجددا تکرار نکنید. اگر همیشه دیر به فرودگاه می رسید این بار یکی دو ساعت زودتر خانه را ترک کنید. همچنین در صورت سفر به خارج از کشور قبل از رفتن به فرودگاه حتما ویزا و پاسپورتتان را چک نمایید. همیشه چمدان ها را از قبل آماده کرده تا لحظه آخر دچار دستپاچگی نشوید و چیزی را فراموش ننمایید.

بهترین تعطیلات
بهترین تعطیلات

5- تحقیق و پژوهش

قبل از سفر کردن در مورد مقصد مورد نظرتان تحقیقات لازم را به عمل آورید، از ویکی پدیا و سایر سایت های تحقیقاتی استفاده نمایید تا با آداب و رسوم محلی، نحوه لباس پوشیدن و آب و هوای هر منطقه آشنا شوید. پیش بینی آب هوای مقصد نکته بسیار مهمی است که شما را از بلاهای طبیعی و تضادهای احتمالی مطلع می سازد. اگر مقصد سفرتان هیچ شباهتی با محل زندگیتان ندارد حتما قبل از اینکه عازم شوید عکس ها و ویدیوهای مرتبط با آن را ببینید تا دچار شوک فرهنگی نشوید.

بهترین تعطیلات
بهترین تعطیلات

6- بسته بندی

در هنگام سفر اصلا نیاز نیست کل خانه را با خود ببرید و در چمدانتان تنها وسایل ضروری و مورد نیازتان را قرار دهید. اگر بدون ام پی تیری پلیر نمی توانید زندگی کنید پس بردن آن را به هیچ وجه فراموش نکنید. چمدانتان فقط جایگاه لباس ها و لوازم آرایشی تان نیست بلکه باید از تمام علاقمندی هایتان محافظت کند. توصیه می شود که لوازم مصرفی را در کوله پشتی قرار دهید تا دسترسیتان به آنها راحت تر باشد. همراه داشتن باطری های اضافی و دیگر تجهیزات ضروری کارتان را فراموش نکنید. اگر با هواپیما سفر می کنید از قرار دادن اشیا نوک تیز و خطرناک در کیفتان اجتناب نمایید. از آنجاییکه چمدان های گران قیمت و پرزرق و برق نظر سارقان را به خود جلب می کند از همراه داشتن آنها خودداری کنید. چندین تکه لباس را در دسترستان قرار دهید تا در صورت احتیاج در طی مسیر بپوشید.

بهترین تعطیلات
بهترین تعطیلات

7- مراقبت از وسایل

امروزه در وسایل هر مسافری لوازم گران قیمتی مانند لپ تاپ، موبایل، دوربین دیجیتال و غیره به چشم می خورد. از این رو همیشه مراقب این وسایل ارزشمند خود باشید و هیچ وقت آنها را از جلوی چشمانتان دور نکنید و در جایی امن نگهداری نمایید. زمانیکه در خیابان هستید دوربینتان را به جای کوله پشتی در کیف های کمری قرار دهید. به هیچ وجه چمدان هایتان را دور از چشم بدون مراقبت قرار ندهید.

بهترین تعطیلات
بهترین تعطیلات

8- انتظاراتتان را واقع بینانه جهت دهید

برای تجربه یک تعطیلات بی نقص باید روحتان را قوی کنید و اجازه ندهید هر مسئله کوچکی بر شما چیره شود و ذهنتان را به هم ریزد. توجه داشته باشید که دنیا به خاطر شما تغییر نمی کند و در حال حرکت می باشد. پس بهتر است که به جای تغییر و تکامل یافتن در راستای دنیا حرکت نمایید. به جای خیال پردازی و رویا بافی درباره شرایطی که وجود ندارد و یا هرگز در آن نبوده اید واقع بین باشید و شرایط و وجودتان را همانگونه که هست قبول کنید. اگر از آن دسته افراد نیستید که صبح زود از خواب بیدار می شوند و تمام روز را پیاده روی می کند پس از خودتان توقع بیش از حدی نداشته باشید.

بهترین تعطیلات
بهترین تعطیلات

9- خودجوش باشید

گرچه برنامه ریزی در سفر بسیار مهم است اما تجربیات فی البداهه و ناگهانی هم لذت خود را دارند. تجربیاتی مهیج نظیر امتحان بانجی جامپینگ یا صرف غذاهای عجیب و غیر متعارف. به هر حال برای امتحان تعطیلاتی بی نقص حتما می بایست فعالیت های بدون برنامه ای را انجام داد، فعالیت هایی که بعدا با لذتی فراوان برای دوستانتان از آنها خواهید گفت. اصلا نگران خراب شدن برنامه هایتان به علت عدم هماهنگی نباشید و زمانی را به خودتان برای امتحان تجربیاتی که همانند آنها را هیچ وقت نداشته اید، اختصاص دهید. اصلا نگران عادت کردن به این فعالیت های فی البداهه نباشید، زیرا انجام آنها نه تنها شما را از راه به در نمی کند بلکه احساس آرامش و راحتی بیشتری را برایتان به ارمغان می آورد. اگر جایی رفتید که دوستش نداشتید بی درنگ آن محل را ترک نمایید.

بهترین تعطیلات
بهترین تعطیلات

10- قدردان لحظاتتان باشید

گاهی اوقات تا حدی آرامش خیال دارید و خوشحالید که خودتان هم متوجه نیستید. اما باید قدر این لحظات را دانست و به خوبی از آنها استفاده کرد. اجازه ندهید هیچ چیزی شما را ناراحت کند و نگران مسائل در راه نباشید. اصلا نیازی نیست به اتفاقاتی که در گذشته های دور افتاده فکر کنید و لحظات خوش تعطیلاتتان را با فکرهای بیهوده تلف نمایید. همچنین وقتتان را با تامل در مورد اتفاقاتی که قرار است در آینده رخ دهد هدر ندهید. فقط کافیست خودتان را بشناسید و بدانید چه می خواهید و کجا می روید. شاید فیلم ها و عکس ها بتوانند لحظه ها را ثبت کنند اما نمی توانند آنها را تکرار کرده و متوقف نمایند. سعی کنید در حال زندگی کنید و لذت ببرید.

بهترین تعطیلات
بهترین تعطیلات

11- یادآوری

مکان هایی هستند که افراد می دانند دیگر هیچ وقت به آنجا بر نخواهند گشت. بعضی افراد هم می خواهند با سفر نکردن مجدد به آن مکان، آن مقصد را منحصر به فرد نگهدارند، برخی دیگر معتقدند که هر بار سفر به یک نقطه تجربه ای یکسان را برای آنان در بر نخواهد داشت و از طرفی عده ای دیگر همواره در حال کشف و کاوش زیبایی های مختلف آن مکانند. هر کدام از این موارد که هدف شماست به خاطر داشته باشید که می بایست از این سفر لذت ببرید و تجریباتی از آن بدست آورید. روزی فرا خواهد رسید که به گذشته فکر می کنید و از داشتن این تجربیات بسیار خوشنود خواهید شد.


 منبع: راهنمای سفر و سامانه خرید تور توریستگاه


   تبلیغات    

                 تور کیش


امتیاز مقاله

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *