تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
ادامه تحصیل, رپورتاژ آگهی, مقالات آموزشی, مهاجرت و اقامت, ویزا

مهاجرت به کانادا | ۶ روش دریافت اقامت کانادا را بشناسید. 

اجاره ماشین در دبی
تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

کانادا از جمله کشورهای پیشرفته در جهان شناخته می‌شود. این کشور از امکانات بی‌نظیری برخوردار بوده و مهاجران بسیاری را به خود جذب کرده است. سالانه افراد از کشورهای مختلف، کانادا را به عنوان مقصد مهاجرت خود انتخاب می‌کنند. به همین دلیل آشنایی با خدمات مهاجرت به کانادا در این زمینه ضروری است.

کانادا از لحاظ آموزشی، اقتصادی و به‌طورکلی جامعه در سطح بالایی قرار دارد. دولت کانادا به حقوق شهروندان احترام می‌گذارد. بیش از نیمی از مهاجران در این کشور نیز رضایت کامل از زندگی خود را دارند. درنتیجه، کانادا همواره بهترین مقصد برای مهاجران شناخته می‌شود. در ادامه زندگی در کانادا، خدمات مهاجرت و انواع روش‌های مهاجرت به کانادا را بررسی خواهیم کرد.

مهاجرت به کانادا | 6 روش دریافت اقامت کانادا را بشناسید.

زندگی در کشور کانادا چگونه است؟

کشور کانادا در شمال قاره آمریکا قرار داشته و متشکل از 10 استان همراه با 3 قلمرو است. این کشور با مساحت و وسعت بالای خود دومین کشور پهناور پس از روسیه شناخته می‌شود. این کشور از جنوب در همسایگی آمریکا قرار داشته مرز خشکی طولانی با این کشور دارد.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

مرکز کانادا شهر اتاوا بوده و بزرگ‌ترین شهر این کشور تورنتو است. اما پیش از هرگونه اقدام جهت مهاجرت به کشور کانادا، ابتدا هزینه‌های زندگی را بررسی کنید. برای اخذ اقامت و زندگی در کانادا، راه‌های متفاوتی وجود دارد. جهت انتخاب راه درست و متناسب با شرایط، باید تمام روش‌های مهاجرتی را مورد بررسی قرار دهید.

مزایای زندگی در کانادا

در حال حاضر کانادا جز دهمین کشور بزرگ از لحاظ اقتصاد در جهان است. به همین دلیل افراد، آزادی‌های بزرگ اقتصادی و متنوعی در دسترس خواهند داشت. از دیگر نکات مورد توجه در کشور کانادا، خدمات بهداشتی و درمانی در این کشور است.

تمام خدمات مربوط به مراقبت‌های بهداشتی، به‌صورت رایگان صورت می‌گیرد. سطح جرم در کشور کانادا بسیار پایین بوده و از جمله کشور‌های امن محسوب می‌شود. برخی از مناظر زیبا و بی نظیر واقع در کانادا است. تمام این موارد کانادا را به کشوری منحصر به فرد جهت مهاجرت تبدیل کرده است.

سطح رضایت مردم از زندگی در کانادا

میزان رضایت مردم از زندگی در کانادا بسیار بالا است. رضایت مردم از زندگی در کانادا بنا به دلایل مختلفی صورت می‌گیرد. خدمات درمانی، رفاه بالای اجتماعی، نظام آموزشی و تحصیلی باکیفیت، از جمله این موارد است. امکانات تفریحی و رفاهی بالا، احترام به حقوق کودکان و آزادی‌بیان از دیگر عوامل جذب رضایت مردم از کانادا است.

به‌طورکلی، تمام مهاجران به این کشور، تقریبا رضایت کاملی از زندگی در کانادا دارند. دولت کانادا امکانات بسیاری را در اختیار شهروندان خود قرار می‌دهد. توجه دولت کانادا به مردم ساکن در این کشور، یکی از بزرگترین ویژگی‌های است. این کشور روش‌های متنوعی را در اختیار افراد متقاضی مهاجرت به این کشور در نظر گرفته است. در ادامه به بررسی هریک از این روش‌ها خواهیم پرداخت.

خدمات مهاجرت به کانادا

کانادا به عنوان محبوب‌ترین مقصد مهاجرتی در جهان، روش‌های متفاوتی برای مهاجران درنظر گرفته است. هریک از این روش‌ها نیازمند طی مراحلی خواهند بود. اغلب افراد با این روش‌ها آشنایی نداشته و با سردرگمی مواجه می‌شوند.

باتوجه به شرایط “خانوادگی، تحصیلی، اقتصادی و شغلی” روش‌های متفاوتی جهت مهاجرت به کانادا وجود دارد. افراد متقاضی مهاجرت ابتدا باید شرایط خود را بسنجند؛ پس از انجام بررسی‌های لازم، روش مناسب با آن‌ها درمهاجرت به کانادا مشخص خواهد شد.

مهاجرت کاری به کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق کار، یکی از بهترین روش‌های مهاجرت محسوب می‌شود. اما در عین‌حال این روش از جمله سخت‌ترین راه‌های مهاجرت و اخذ است. ‌افراد متقاضی مهاجرت کاری، باید از طریق برنامه‌های طراحی شده توسط کانادا اقدام کنند. “اکسپرس اینتری، برنامه استانی و خود اشتغالی” برنامه‌های دردسترس برای متقاضیان است.

در این روش، شرایطی مانند سابقه کار، مدرک زبان، وضعیت تاهل و سن افراد مورد بررسی قرار می‌گیرد. گذرنامه، مدارک شغلی و تحصیلی، گواهی سلامت، عدم سوءپیشینه، دعوت‌نامه و تکمیل فرم ازجمله مدارک موردنیاز برای این روش است. به علاوه، برخورداری از پیشنهاد کاری از سوی کارفرما امتیاز مثبتی در این روش محسوب می‌شود.

هزینه اخذ این ویزا، شامل موارد مختلفی می‌شود. هزینه‌های مربوط به سفارت کانادا، تکمیل مدارک و درخواست مهاجرت نیز متفاوت است. مدت زمان مورد نیاز جهت اخذ این ویزا نیز متفاوت خواهد بود. درنتیجه، این روش یکی از راه‌های مهاجرت به کشور کانادا محسوب می‌شود.

مهاجرت به کانادا | 6 روش دریافت اقامت کانادا را بشناسید.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری

از دیگر راه‌های مهاجرت به کانادا که توسط تیم مهاجرتی your Special Immigration ارائه می شود، سرمایه‌گذاری درکانادا است. این روش نیازمند مدت زمان طولانی‌تری نسبت به سایر روش‌ها خواهد بود. مهاجرت سرما‌یه‌گذاری به کانادا، از جمله پرهزینه‌ترین راه‌ها شناخته می‌شود. در این روش ابتدا باید نوع سرمایه‌گذاری را انتخاب کنید.

سرمایه‌گذاری از طریق برنامه فدرال، برنامه استانی کبک، برنامه PNP و کارآفرینی از جمله آن‌ها است. تمکن مالی، میزان سرمایه و رزومه متقاضی در این روش مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. جهت کاهش ریسک این مهاجرت، از موسسه‌های مهاجرتی و وکلای مهاجرت کمک بگیرید.

این روش، نیازمند رعایت قوانین مربوط به هریک از استان‌های کانادا است. قوانین و مقررات و میزان سرمایه موردنیاز در هر استان متفاوت خواهد بود. از همین جهت پیش از اقدام به مهاجرت به کشور کانادا از طریق سرمایه‌گذاری، ابتدا درمورد آن تحقیق کنید.

مهاجرت به کانادا | 6 روش دریافت اقامت کانادا را بشناسید.

مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی

اخذ ویزای خوداشتغالی از دیگر راه‌های مهاجرت و دریافت اقامت کانادا است. این روش امکان مهاجرت براساس مهارت و تجربه شغلی را فراهم می‌کند. در سال‌های اخیر با توجه به افزایش درخواست در این مهاجرت، دولت کانادا محدودیت‌هایی را درنظر گرفته است. شرایط مهاجرت به کشور کانادا از طریق خوداشتغالی شامل موارد زیر می‌شود.

 • برخورداری از تجربه کاری و مهارت کافی
 • ارائه گواهی سلامت و عدم برخورداری از سوءپیشینه
 • برخورداری از تمکن مالی
 • تکمیل مدارک لازم جهت موافقت با پذیرش

مهاجرت تحصیلی به کانادا

از دیگر خدمات به مهاجرت به کانادا، مهاجرت تحصیلی به این کشور است. این روش در میان جوانان طرفداران بسیاری دارد. اخذ ویزای تحصیلی در مقاطع مدرسه، لیسانس، کارشناسی ارشد و دکتری صورت می‌گیرد. این روش نیز نیازمند شرایط زیر است.

 • برخورداری از مدرک زبان یا مهارت لازم در زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • مدرک تحصیلی
 • ارائه دعوتنامه یا نامه پذیرش از سوی دانشگاه‌های کانادا
 • برخورداری از تمکن مالی
 • ارائه گواهی مربوط به سلامت پزشکی
 • تکمیل فرم‌های مربوط به پذیرش و ارائه آن

هزینه این ویزا نیز باتوجه به مقاطع تحصیلی متفاوت خواهد بود. علاوه بر پرداخت هزینه‌های سال اول تحصیل و زندگی، هزینه‌های دیگری نیز باید پرداخت شود. درخواست مجوز تحصیل، انگشت‌نگاری، معاینات پزشکی و هزینه‌های مربوط به پذیرش از جمله آن‌ها است.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

ازدواج با یک شهروند کانادایی از دیگر شرایط مهاجرت به کانادا است. این روش چندان هم ساده نبوده و مراحل مربوط به خود را دارد. دولت کانادا به دلیل درخواست بالای افراد در این روش، محدودیت‌هایی را لحاظ کرده است. برخی افراد از طریق ازدواج صوری به کانادا مهاجرت می‌کنند.

دولت کانادا درصورت تشخیص دروغین بودن ازدواج، مجازاتی را برای افراد درنظر می‌گیرد. اخذ این ویزا نیازمند ارائه مدارکی خواهد بود. میزان دارایی، میزان درآمد، قدرت تامین هزینه‌های زندگی و مکان مورنظر برای مهاجرت از جمله آن‌ها است. هزینه‌های موردنیاز در این روش شامل اسپانسرشیپ، حمایت مالی از شریک حقوقی یا فرزند می‌شود.

مهاجرت به کانادا | 6 روش دریافت اقامت کانادا را بشناسید.

مهاجرت به کانادا از طریق تولد فرزند

از جمله رایج‌ترین روش‌های امروزی جهت مهاجرت، تولد فرزند است. در این روش نوزادان تازه متولد شده سیتیزن کانادا محسوب می‌شوند. این روش تابعیت والدین فرزند را نیز به دنبال خواهد داشت. اما والدین بلافاصله پس از تولد فرزند، شهروند این کشور شناخته نمی‌شوند.

فرزند پس از رسیدن به سن 18 سالگی قادر به اقدام برای اقامت پدر و مادر خود خواهند بود. اخذ اقامت والدین توسط فرزندان از طریق اسپانسرشیپ امکان‌پذیر است. فرزندان مقیم در کانادا برای اسپانسر والدین خود باید واجد شرایط زیر باشند.

 • برخورداری از اقامت دائم کانادا
 • ثبت به عنوان فرد بومی در قانون بومیان کانادا
 • شهروندی کانادا
 • برخورداری از تمکن مالی والدین

بهترین روش مهاجرت تضمینی به کانادا چیست؟

همانطور که اشاره شد، برای مهاجرت به کانادا روش‌های متفاوتی برای افراد وجود دارد. اما درکنار تمام این روش‌ها، روشی تضمینی و مناسب درنظر گرفته شده است. مهاجرت به کشور کانادا از طریق استارتاپ از بهترین روش‌های تضمینی به کانادا محسوب می‌شود.

این روش اخیرا برای صاحبان کسب و کار و ایده‌های خلاق ارائه شده است. علاقه‌مندان به این روش با صرف وقت و هزینه کم، قادر به اخذ این ویزا خواهند بود. درنتیجه، اخذ ویزا از طریق استارتاپ از دیگر روش‌های مهاجرت به این کشور است.

سخن آخر

مهاجرت به کانادا در سال‌های اخیر مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. امکانات موجود در این کشور افراد را ترغیب به مهاجرت می‌کند. به همین دلیل سالانه بسیاری از افراد راهی مهاجرت و زندگی در کانادا می‌شوند. در این میان کانادا برای متقاضیان مهاجرت روش‌هایی را درنظر گرفته است. هریک از این روش‌ها با توجه به شرایط فرد انتخاب می‌شود. موسسه Your special immigration ارائه‌دهنده انواع خدمات مهاجرت به کانادا است.


   تبلیغات    

                 تور کیش


امتیاز مقاله

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *