تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
آفریقای جنوبی, راهنمای سفر

آشنایی با جاهای دیدنی آفریقا 

اجاره ماشین در دبی
تور ترکیه سلام پرواز تور لحظه آخری

دیدنی های آفریقا

آفریقا یا اِفریقا سومین قاره پهناور جهان پس از آسیا و آمریکا می باشد .با مساحتی حدود ۳۰٬۲۲۱٬۵۳۲ کیلومتر مربع ۲۰٫۳٪ از مجموع خشکی‌ های زمین را در بر می‌گیرد. در این مقاله با ما همراه باشید تا با جاهای دیدنی آفریقا بیشتر آشنا شوید.

عرض این قاره حدود ۸۰۰۰ کیلومتر از شمال به جنوب و طول آن در حدود ۷۴۰۰ کیلومتر از شرق به غرب می‌باشد. آفریقا با بیش از یک میلیارد نفر جمعیت (طبق آمار ۲۰۰۵) دارای ۶۱ کشور بوده که حدود یک هفتم از جمعیت جهانرا در خود جای داده‌است.

این قاره از شمال به دریای مدیترانه، از شمال شرق به کانال سوئز و دریای سرخ، از شرق به خلیج عدن، از جنوب شرق به اقیانوس هند، و از غرب به اقیانوس اطلس محدود می‌شود.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

آفریقا در دو سوی خط استوا قرار گرفته و نواحی اقلیمی مختلفی را در بر می‌گیرد؛ آفریقا تنها قاره‌ای است که از منطقه معتدله شمالی تا منطقه معتدله جنوبی امتداد یافته‌است (با فرض در نظر نگرفتن قاره پیوسته آمریکا). به دلیل فقدان بارشهای منظم طبیعی و آبیاری، و نیز تاحدودی عدم وجود سیستمهای توده‌ای یخ یا سفره‌های زیرزمینی کوهستانی، هیچگونه اثر معتدل کننده طبیعی بر اقلیم به استثنای نزدیک سواحل در آن وجود ندارد. در مرکز آفریقا (نزدیک استوا) نیمی از سال بارانی می‌باشد که دارای هوای گرم و مرطوب است و جنگل‌های زیبایی را پدیدمی‌آورد که عمری بیشتر از یک نیم سال ندارد چرا که بعد از این فصل بارانی، گرمایی سخت و طاقت فرسا تمام منطقه را فرا می‌گیرد و هیچ جانوری طاقت آن را ندارد و پس مدتی آن جنگل‌ها به بیابانی خشک و بی آب و علف تبدیل می‌شود. (نیمه دیگر سال گرم و خشک است که در مجموع طبیعتی ۲ فصل را پدیدمی‌آورد)

اگرچه گمانه‌زنی‌های اروپاییان دربارهٔ ماهیت صحرای اتیوپی در جنوب آفریقا به زمانی بیش از دو هزار سال قبل بازمی‌گردد، آفریقا به عنوان قدیمی‌ترین قاره‌ای که بشر در آن سکونت داشته به‌شمار می‌آید.

آفریقا یکی از مهیج‌ترین مکان‌ها برای گردشگری است. این قاره هیچ‌گاه تکراری نمی‌شود و هر بار می‌توانید در آن تجربیات  خارق‌العاده‌ای داشته باشید. آفریقا پوشش گیاهی و جاذبه‌های گردشگری طبیعی و تاریخی بی‌نظیری دارد که هرساله گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کند

اوگاندا

اوگاندا یکی از سه کشور موجود در جهان است که می‌توانید در آن گوریل‌های کوهی را ببینید. تجربه‌ی گردشگری در این منطقه بسیار هیجان‌انگیز خواهد بود. پارک ملی گوریل امگاهینگا زیستگاه این حیوانات است. تورهای گردشگری این منطقه بیشتر از ۸ نفر را به صورت همزمان پذیرش نمی‌کنند و اگر گوریلی را ببینید تنها ۶۰ دقیقه می‌توانید با آن‌ها وقت بگذرانید. در حقیقت زمان به سرعت می‌گذرد. همچنین گردشگران باید در فاصله ۷ متری از آن‌ها بایستند. گوریل‌های جوان‌تر بازیگوش‌تر هستند و به گردشگران گاهی نزدیک می‌شوند، گوریل‌های بالغ نیز حرکت‌های سریعی دارند، با یکدیگر صحبت می‌کنند و با بامبو خانه می‌سازند. حرکات آن‌ها شبیه به انسان است و حدود ۹۸ درصد از دی‌ان‌ای انسان و این حیوانات یکسان است. تجربه‌ی تماشای این حیوانات در محل زندگی‌شان می‌تواند از تجربیات بی‌نظیر سفر به آفریقا باشد.

دیدنی های آفریقا
دیدنی های آفریقا

چه زمانی برویم؟

از آنجایی که این منطقه جنگل‌های بارانی هستند تقریبا در هر زمانی توسط باران خیس خواهید شد و در واقع هیچ زمان بدی برای سفر به این منطقه وجود ندارد. دقت کنید که وسایل موردنیاز سفر را کامل جمع کنید.

کجا اقامت کنیم؟

کلبه‌های اقامت گوریل کوهی در فاصله کمی از محل زندگی گوریل‌ها واقع شده است و در مقابل آتش‌فشان‌های ویرونگا قرار دارد. هم‌چنین در تورهای فرهنگی قدیمی‌ترین ساکنان بومی جنگل‌های بارانی مرکز آفریقا، پیکماهای بتوا شرکت کنید تا با زندگی متفاوت آن‌ها آشنا شوید.

کنیا و تانزانیا

هرچند کنیا و تانزانیا دو کشور مستقل هستند اما عموما هر دوی آن‌ها را در یک سفر می‌توان دید. بیشتر گردشگران معتقد هستند این دو کشور از بهترین‌های آفریقا هستند چراکه می‌توانید در آنجا مهاجرت بزرگ بیش از ۲ میلیون گورخر، غزال و گوزن یالدار را ببینید.

این حیوانات از کنیا به سمت تانزانیا مهاجرت می‌کنند و پس از مدتی بازمی‌گردند. اما اگر در زمان مهاجرت بزرگ به این سرزمین سفر نکنید، این دو کشور تجربیات حیات‌وحش بسیار دیگری نیز برای شما خواهند داشت. دیدن گله‌های فیل‌ها، شیرها، بوفالوها و گرگدن‌ها در این منطقه شگفت‌انگیز خواهد بود. هم‌چنین کوه کلیمانجارو که در تانزانیا قرار دارد، یکی از محبوب‌ترین مکان‌های کوهنوردی در جهان است.

دیدنی های آفریقا
دیدنی های آفریقا

چه زمانی برویم؟

در ماه‌های بارندگی فروردین و اردیبهشت از سفر به این منطقه خودداری کنید. اگر می‌خواهید مهاجرت حیوانات را ببینید در شهریور سفر کنید.

کجا اقامت کنیم؟

کمپ سینگیتا سرنگتی با ۳۵۰ هزار هکتار در قلب حیات‌وحش تانزانیا واقع شده است که به راحتی می‌توانید زرافه‌ها، شیرها، فیل‌ها، بوفالوها و پلنگ‌ها را از نزدیک ببینید.

زامبیا و زیمبابوه

برای دیدن بزرگ‌ترین آبشار جهان، آبشار ویکتوریا به زامبیا و زیمبابوه سفر کنید. می‌توانید در رودخانه زامبزی قایق‌سواری کنید که پر است از کروکودیل‌ها و اسب‌های آبی.

پارک‌های لونگا جنوبی و زامبزی در زامبیا، سافاری‌های بی‌نظیری را برای گردشگران تهیه کرده‌اند. می‌توانید در رودخانه علاوه بر قایق‌سواری، ماهیگیری نیز بکنید. تمام تجربیات گردشگری در این منطقه دست‌نخورده باقی مانده‌اند. بسیاری از سرگرمی‌ها کاملا واقعی و قدیمی هستند. از هر دوی این کشورها می‌توانید آبشار ویکتوریا را ببینید.

دیدنی های آفریقا
دیدنی های آفریقا

چه زمانی برویم؟

از فروردین تا خرداد، فصل سرما خواهد بود و تقریبا هوای خشکی دارد اما از خرداد تا شهریور برای سفر مناسب است. از مهر تا دی نیز هوا بسیار گرم خواهد بود.

کجا اقامت کنیم؟

کمپ رودخانه لونگا که در کنار رودخانه واقع شده است زیستگاه بیش از ۴۵۰ گونه پرنده، زرافه‌ها و اسب‌های آبی است.

نامیبیا

در نامیبیا می‌توانید از بلندترین تپه‌های شنی در جهان صعود کنید یا سوار بر بالون از فراز آن‌ها عبور کنید. نامیبیا قطعا یکی از بهترین مکان‌ها برای سفر در آفریقا است. این کشور برای مناطق طبیعی نفس‌گیرش بسیار شهرت دارد. تماشای ساحل اسکلت یا استفاده از تورهای گردشگری در صحرا از تجربیات خارق‌العاده سفر به این کشور خواهد بود.

دیدنی های آفریقا
دیدنی های آفریقا

 

چه زمانی برویم؟

این کشور یک محیط بیابانی دارد پس تقریبا در هر روزی می‌توانید به آنجا سفر کنید. آب و هوای آنجا از بسیار گرم تا بسیار سرد خواهد بود. هردو لباس‌های گرم و خنک را همراه داشته باشید.

کجا اقامت کنیم؟

کمپ کولالا در قلب بیابان به تپه های غول‌پیکر شنی نزدیک است.

بوتسوانا

کشور بوتسوانا با جمعیت و امکانات محدودش کمتر مورد توجه گردشگران قرار می‌گیرد اما همین کشور یکی از بهترین‌ها برای تجربه‌ی حیات‌وحش آفریقا است. دلتای اوکاوانگو از جاذبه‌های طبیعی این منطقه است که در آن می‌توانید با قایق‌های بومیان گردش کنید و با فیل‌ها آب‌بازی کنید.

دیدنی های آفریقا
دیدنی های آفریقا

چه زمانی برویم؟

خرداد تا شهریور زمان مناسبی برای سفر خواهد بود.

کجا اقامت کنیم؟

کمپ سابل‌الی با ۴۴۰ هزار هکتار در دل حیات وحش این کشور قرار دارد و می‌توانید بوفالوها، فیل‌ها و شیرهای بسیاری را از آنجا ببینید.

آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی که در جوار اقیانوس هند واقع شده است، تجربیات غواصی بی‌نظیری را برای گردشگران ایجاد می‌کند. این منطقه ترکیبی از اروپاو آفریقا است. حیواناتی هم‌چون فیل‌ها و شیرها را در این منطقه می‌توانید ببینید. کوهنوردی بر روی کوه تیبل نیز متفاوت خواهد بود، کوهی که برخلاف سایر کوه‌ها سری صاف و تخت دارد، یکی از دیدنی‌ترین‌های آفریقا است.

دیدنی های آفریقا
دیدنی های آفریقا

چه زمانی برویم؟

تمام سال برای سفر به این منطقه مناسب خواهد بود. در ماه‌های آذر تا بهمن بیشترین بارندگی را خواهید دید. اردیبهشت تا تیر نیز سردترین زمان هستند.

کجا اقامت کنیم؟

کمپ تاندا که سافاری‌های هیجان‌انگیزی را برای گردشگران تدارک دیده است. کمپ اوستر نیز در مقابل دریا برای استراحت و غواصی مناسب است.

مصر

تماشای اهرام مصر و قایق‌سواری بر روی رود نیل از ماجراجویی‌های شگفت‌انگیزی خواهد بود. مصر گهواره تمدن غربی است. بازدید از اهرام، موزه مصر و جزایر اوسان برای دوستداران تاریخ و فرهنگ تجربه متفاوتی خواهد بود.

دیدنی های آفریقا
دیدنی های آفریقا

چه زمانی برویم؟

تمام سال برای سفر به مصر مناسب خواهد بود. مهر تا فروردین دمای هوا مناسب‌تر خواهد بود.

کجا اقامت کنیم؟

اقامت در خانه تاریخی منا که دید چشم‌گیری به اهرام دارد، مناسب است.

مراکش

مراکش کشوری با فرهنگ عرب است که بازدید از بازارهای ادویه آن، شترسواری، آشنایی با فرهنگ مردم بومی، پیاده‌روی در صحرا و خوابیدن زیر ستاره‌ها همگی از تجربیات گردشگری این منطقه هستند. این کشور نزدیک به ۱۰ هزار سال قدمت دارد.

دیدنی های آفریقا
دیدنی های آفریقا

چه زمانی برویم؟

در تمام سال می‌توان به این منطقه سفر کرد. در تابستان بسیار گرم خواهد شد و سردترین ماه آن دی است.

کجا اقامت کنیم؟

هتل لامامونیا منظره بی‌نظیری به کوه‌های اطلس دارد.


   تبلیغات    

                 تور کیش


مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *