تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
سمنان

دیدنی های شاهرود در یک نگاه | Shahroud 

اجاره ماشین در دبی تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

دیدنی های شاهرود

در این مقاله از وب سایت گردشگری تاپ تراول شما را با دیدنی های شاهرود در یک نگاه آشنا خواهیم کرد . در ادامه مطلب همراه ما باشید .

دیدنی های شاهرود
دیدنی های شاهرود

شاهرود یکی از شهرهای استان سمنان بوده و مرکز شهرستان شاهرود است. نام‌های قدیمی دیگری برای شاهرود که می‌توان نام برد عبارت است از «حنچره»، «شخره» و «شاخره» اشاره نمود. شاهرود در حد فاصل دو نوع آب و هوای مرطوب و پرباران در شمال و کویری، در جنوب جای گرفته که آب و هوایی معتدل و مطلوب برای این شهر فراهم کرده‌است. شاهرود در حد فاصل شهرهای دامغان در غرب، سبزوار و بردسکن در شرق و گرگان در شمال بوده و تقریباً در میانه راه تهران-مشهد می‌باشد به طوریکه فاصله آن از تهران۴۱۲ کیلومتر و از مشهد ۵۱۰ کیلومتر می‌باشد.

از محلات قدیم شاهرود می‌توان به خیابان ایستگاه (شهدا)، کوچه راه دیزج، شیرخورشید، شبدری، باغ زندان، بیدآباد، مصلی، آبتول (پیشوا)، آسیاب مندلی و قلعه اشاره نمود. از دیدنی های شاهرود می توان خانه یغمایی ها،بازار شاهرود،بازار انارکی‌ها،گرمابه چهارسوق،موزه شاهرود,چنار سوخته،تکیه گلشن،مسجد شیخ علی‌اکبر،مسجد جامع شاهرود،مسجد اخیانی‌ها،تکیه زنجیری (بازار)،مدرسه بید آباد،مدرسه حضرت ولی عصر (عج)(مدرسه بازار)،مدرسه علمیه امام صادق (مدرسه قلعه)،مسجد و آرامگاه بایزید بسطامی(بسطام)،آرامگاه شیخ ابوالحسن خرقانی (قلعه نو خرقان)،امامزاده محمد دیزج را نام برد . همچنین از جمله جاذبه‌های طبیعی شاهرود می‌توان به جنگل ابر، جنگل اولنگ و پارک ملی توران اشاره کرد.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *