تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
مقالات آموزشی

آشنایی با ۱۰ شرط مهم برای مهاجرت و گرفتن اقامت 

اجاره ماشین در دبی تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

آشنایی با شرایط و ضوابط مهاجرت و گرفتن اقامت

در این مقاله از وب سایت تاپ تراول به بحث درمورد شرایط مهاجرت و گرفتن اقامت خواهیم پرداخت .

در این بخش قصد معرفی کشورهای که مهاحرت به آنها راحت می باشد می پردازیم . پس اگر قصد مهاجرت و یا گرفتن اقامت کشوری را دارید بدون شک این مقاله می تواند خیلی برای شما مفید باشد.

حتما برای شما هم پیش آمده است که گاهی اوقات از همه چیز خسته می شویم. آن قدر فشار کار و امور روزانه رویمان زیاد می شود که دوست داریم قید همه چیز را بزنیم و دور شویم، این موقع هاست که فکر مهاجرت و سفر برای همیشه و ترک دیار و سرزمین به سراغمان می آید.

آیا تا به حال شما هم به مهاجرت فکر کرده اید؟ آیا دوست دارید که مهاجرت کنید؟ آیا حاضر هستید که از سرزمین مادری دل بکنید و به سوی دنیایی جدید بروید

با افزایش درخواست برای مهاجرت، قاعدتا شرایط پذیرش کشورها نیز سخت و سخت تر می شود و این مسیر روز به روز پیچیده می گردد. با توجه به این که ایرانیان زیادی نیز خواهان مهاجرت هستند


مطالب   

                       مراکز خرید استانبول              جاهای دیدنی استانبول               هزینه سفر به استانبول         


شرایط مهاجرت و گرفتن اقامت

شرایط مهاجرت و گرفتن اقامت

۱- مهم ترین و ابتدایی ترین بحث پشتکار زیاد می باشد

ابتدایی ترین نیازی که در  مهاجرت خود نمایی می کند تصمیم محکم برای مهاجرت است. واضخ بگویم که اگر برای مهاجرت کردن شک و تردید دارید اصلا برای گرفتن اقامت و مهاجرت کردن اقدام نکنید . اصلی ترین و پایه ترین مورد خود فرد مهاجرت کننده می باشد.

ما ایرانی ها اغلب به روابط خانوادگی بسیار پایبند هستیم بنابراین در نظر داشته باشید که با ترک وطن همه ی دوستان، آشنایان و خانواده‌تان را از دست خواهید داد… به موضوعاتی از این قبیل خوب فکر کنید و بدانید باید نهایت پشتکار خود را به کار بگیرید.

پیشنهاد می کنیم اگر تنها فکر مهاجرت را در سر می پرورانید این موضوع را با کسی مطرح نکنید و تنها پس از تصمیم جدی در این رابطه در جستجوی بهترین روش مهاجرتی برآیید تا نقل مجلس غریبه و آشنا نشوید.

۲- داشتن پول و سرمایه کافی

همانطور که در ابتدا نیز اشاره کردیم راه و روش های مهاجرت بسیار گوناگون هستند اما برای موفقیت در مهاجرت باید بودجه ی کافی داشته باشید. مهاجرت های تحصیلی از جمله ارزان ترین و مهاجرت های سرمایه داری از گران ترین روش های مهاجرت هستند. اگر بودجه ی کافی برای مهاجرت ندارید اصلا در جستجوی راه و روش های مهاجرتی نباشید چون نهایتا نتیجه ای جز اتلاف انرژی در بر نخواهد داشت و وقتی بوجه ی کافی را جمع کنید احتمالا قوانین مهاجرتی تغییر کرده اند.

فقط روی پول های نقدتان حساب کنید و ملک و اتومبیل و… را تا زمانی که به پول نقد تبدیل نشده اند جزء بودجه حساب نکنید.

این سوال کاملا اشتباه است و در واقع هیچ پاسخی برای آن وجود ندارد زیرا هر نوع مهاجرت و هر مقصدی برای مهاجران هزینه های مختلفی دارد. در رابطه با بودجه با خودتان روراست باشید و تصور نکنید با فروش خودروی خانگی یا همچین سرمایه هایی می توانید مهاجرت موفقی داشته باشید یا خیر! زیرا اگر قصد گرفتن وکیل هم دارید امروزه با این پولها نمی توان مهاجرت کرد مگر آن که قصدتان مهاجرت تحصیلی به کشورهای ارزان باشد. برای شروع روند مهاجرت حداقل چیزی حدود ۵۰ میلیون تومان در نظر بگیرید.

شرایط مهاجرت و گرفتن اقامت
شرایط مهاجرت و گرفتن اقامت

۳- داشتن هدف مشخص

اگر قصد مهاجرت دارید باید هدف مشخصی داشته باشید؛ مثلا قصد شما تحصیل است، یا کار یا فقط خروج از وطن. از همان ابتدا هدفی خاص را مشخص کنید. گفتن عباراتی مثل زندگی بهتر، آسایش، آرامش و … کافی نیست زیرا هیچ تضمینی وجود ندارد که در کشور مقصدتان شرایط لوکس و خوبی نصیبتان شود و به عبارتی دیگر باید هدفی داشته باشید تا برای رسیدن به آن با همه ی سختی ها بجنگید.

شرایط مهاجرت و گرفتن اقامت
شرایط مهاجرت و گرفتن اقامت

۴- مهارت کافی

اغلب مهاجران ترجیح می دهند با پیدا کردن کار مناسب مهاجرت کنند تا به راحتی از پس هزینه هایشان برآیند اما حقیقت این است که اگر هیچ مهارت خاصی ندارید، نمی توانید در مهاجرت کاری موفق شوید چون دلیلی وجود ندارد که کشورهای دیگر خواستار جذب نیروی غیر ماهر باشند.

شرایط مهاجرت و گرفتن اقامت
شرایط مهاجرت و گرفتن اقامت

۵- داشتن تحصیلات کافی

برای مهاجرت باید فرد مهاجر یا قصد تحصیل در مقصد را داشته باشد یا خود از تحصیلات بالایی برخوردار باشد. امروزه دنیا جایی برای افراد بی سواد و بدون مهارت ندارد. حقیقت این است که بدون مدرک تحصیلی و مهارت کارآمد روند مهاجرت بسیار سخت و اغلب غیر ممکن است.

شرایط مهاجرت و گرفتن اقامت
شرایط مهاجرت و گرفتن اقامت

۶- اتکا به خود

افراد زیادی هستند که به دلیل داشتن اقوام و یا دوستانی در کشورهای دیگر علاقمند به مهاجرت به آن مقصد هستند و احساس می کنند وجود آن ها روند مهاجرتشان را بسیار آسان خواهد کرد اما حقیقت چیز دیگری است…

وجود اقوام درجه ی یک در کشور مقصد امتیاز محسوب شده و روند مهاجرت شما را سهولت می بخشد اما باید بدانید که پس از رسیدن به مقصد باید بتوانید خودتان بدون هیچ پشتوانه ای و تنها با اتکا به خود زندگیتان را تامین کنید. در کشورهای پیشرفته ی جهان این روزها هزینه ی زندگی زیاد است و اغلب، زوجین هردو کار می کنند تا از پس هزینه های زندگی برآیند. بنابراین اقوام و آشنایان نمی توانند هزینه ی زندگی فرد مهاجر را هم پرداخت کنند و بلاخره روزی از این کار دست خواهند کشید. پس اگر ایده‌ی خاصی برای کسب درآمد در کشور مقصد ندارید اصلا اقدام به مهاجرت نکنید.

شرایط مهاجرت و گرفتن اقامت
شرایط مهاجرت و گرفتن اقامت

۷- فقط راه های قانونی

پیشنهاد می کنیم هیچ وقت به مهاجرت های غیر قانونی فکر هم نکنید، چون با این کار دیگر نه در وطنتان جایی خواهید داشت و نه در مقصد. معایب راه های غیر قانونی بسیار زیاد هستند مانند: عدم امنیت جانی، عدم امنیت مالی، قانون شکنی، آینده ای تاریک و… و تنها مزیت این روش رسیدن به کشور مقصد است اما پس از آن چه نقشه ای دارید؟

این روزها برای ورود به کشورهای پیشرفته باید دلیل خوبی داشته باشید در غیر صورت مجرم خواهید بود و هرگز به زندگی خیالی و رویایی مورد نظرتان نخواهید رسید.

پناهندگی هم جزو همین روش های غیر قانونی است و تنها برای یاری افرادی که حقیقتا دچار مشکلی حاد هستند تعبیه شده نه افرادی که قصد دارند بدون هیچ بودجه، مهارت و زحمتی مهاجرت کنند.

۸- استفاده از وکیل خوب

این موضوع که بدون وکیل هم می توان مهاجرت موفقی داشت، درست است اما برای همه صادق نیست. اگر پرونده ی مهاجرتی شما پیچیده باشد ممکن است حتی اگر با مشاوره ی وکیل هم پیش بروید باز موفق نباشید پس از وکیل گرفتن نهراسید و برای کمی هزینه ی پایین تر نزد وکلای بی تجربه و ناکارآمد نروید.

پیشنهاد می کنیم از همان ابتدا مبلغی را هم برای وکلای مهاجرت در نظر داشته باشید تا روند کارتان آسان شود زیرا برخی از پرونده های پیچیده ی مهاجرتی بدون مراجعه به وکیل هرگز موفق نخواهند بود.

در ضمن قصد این مطلب تبلیغ و بازار گرمی برای وکیلان نیست پس اگر از دانش بالایی برخوردار هستید و پرونده ی سنگین و پیچیده ای هم ندارید خودتان با مراجعه به سفارت کشور مقصد اقدام به انجام امور مهاجرتی‌تان کنید.

۹- مهاجرت بدون کارت پایان خدمت

از شرایط اولیه ی مهاجرت داشتن سن قانونی ۱۸ سال است و برای پسران علاوه بر این موضوع، قانون گذراندن دوره ی سربازی نیز وجود دارد. افراد زیادی قصد دارند که بدون داشتن کارت پایان خدمت مهاجرت کنند… باید قاطعانه بگوییم که وجود کارت پایان خدمت یک قانون است و راه های فرار از آن غیر قانونی و تنها در شرایطی که مهاجر وضعیت خاصی داشته باشد به او اجازه ی مهاجرت بدون کارت پایان خدمت داده می شود که اغلب مربوط به روش های تحصیلی می شود و اصلا همه گیر نیست. پس سعی کنید در روند مهاجرت همیشه قانونمند عمل کنید تا در آینده در روند رفت و آمدتان به وطن دچار مشکل نشوید.

۱۰- اعضای خانواده را از یاد نبرید

اگر قصد مهاجرت به صورت خانوادگی یعنی با همسر، فرزند یا پدر و مادرتان را دارید باید بدانید که شرایط و ویژگی های تک تک آن ها می تواند در بهبود شرایط و روند مهاجرتی شما تاثیر گذار باشد پس همه ی شرایط خود و اعضای خانواده‌تان را در نظر بگیرید و با مشاور یا وکیل خود در میان گذارید.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *