تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
راهنمای سفر, مقالات آموزشی, مهاجرت و اقامت, ویزا

چگونگی دریافت ویزای چندبار ورود شینگن 

اجاره ماشین در دبی تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

 

ویزای شینگن، رایج ترین ویزای اروپائی است. این نوع ویزا به شما اجازه می‌دهد که وارد کشورهای حوزه شینگن شوید تا به این کشورها آزادانه سفر کنید و یا از آن ها خارج شوید. این بدین معناست که هیچگونه کنترل مرزی در منطقه شینگن وجود ندارد.

انواع ویزای شینگن

ویزای شینگن، نوعی ویزای کوتاه مدت است که به صاحب آن اجازه می‌دهد تا ۹۰ روز در هر یک از مناطق شینگن، برای اهداف گردشگری و تفریح اقامت داشته باشد.

ماهیت و هدف سفر متقاضی، نوع  و مدت زمان اخذ ویزای شنگن را تعیین خواهد کرد. به عبارتی اینکه هدف شما از سفر تور گردشگری است یا فعالیت های تجاری و یا صرفا توقف چند ساعته در یکی از کشورهای عضو اتحادیه، نوع ویزا و مدت اعتبار آن را مشخص می کند.

ویز ای شینگن انواع مختلفی دارد؛ مانند ویزای شینگن توریستی، ویزای شینگن تحصیلی و ویزای شینگن کاری.

 ویزای شینگن از نظر تعداد ورود فرد متقاضی به این حوزه به سه دسته یکبار ورود، دوبار ورود و چندبار ورود دسته بندی می شود که به ویزاهای سینگل، دابل و مولتی معروف هستند که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

ویزای چند بار ورود شینگن

ویزای سینگل یا یکبار ورود شینگن

فرد متقاضی با دارا بودن ویزای سینگل شینگن در مدتی که در منطقه شینگن اقامت دارد که معمولا 6 ماه است فقط یکبار مجاز به ورود به حوزه  شینگن است؛ در واقع اگر از منطقه شینگن خارج شود نمی تواند دوباره وارد این حوزه شود. اما نکته­ی مهم این است که فرد می تواند در بین کشورهای عضو حوزه شینگن رفت و آمد داشته باشد اما در صورتی که از منطقه شینگن خارج شود نمی تواند دوباره به آن ورود کند.

ویزای شینگن دوبار ورود یا دابل

با دارا بودن ویزای دابل یا دوبار ورود  شینگن تنها دوبار می توانید به حوزه شینگن وارد شوید. به این معنی که اگر یکبار از حوزه شینگن خارج شوید برای بار دوم می توانید به آن وارد شده و این آخرین بار شما خواهد بود. نکته قابل توجه این است که این مطلب ربطی به روزهای باقی مانده از زمان درج شده روی ویزای شما ندارد. ممکن است در یک ماه نخست از ویزای شینگن خود دوبار از این حوزه خارج شوید و دیگر نتوانید وارد شوید در حالی که 5 ماه از زمان ویزای شما باقی مانده باشد.

ویزای شینگن چندبار ورود یا مالتی

با دارا بودن ویزای چندبار ورود یا مالتی شما مجاز خواهید بود برای هر تعداد که مایلید به این حوزه وارد شده و یا از آن خارج شوید. تا زمانی که ویزای شما اعتباردارد می توانید به کشورهای عضو این حوزه وارد شده و یا از آن خارج شوید. شما با دارا بودن هر نوع ویزای شینگن می توانید به تمام 26 کشور عضو حوزه شینگن ورود کنید.

ویزای چند بار ورود شینگن

ویزای چند بار ورود شینگن و انواع آن

ویزای چندبار ورود شینگن با نام ویزای اروپا نیز شناخته می شود و در مدت زمانی مختلفی صادر می شود:

ویزای مالتی یکساله: مجاز خواهید بود برای 1 سال در حوزه شینگن تردد داشته باشید. شرایط اخذ این ویزا دریافت 3 ویزای شینگن در 2 سال گذشته و ارائه مدارک مربوط به ویزاهای شینگن قبلی و ارائه مدارک مربوط به سفرهای سابق می باشد.

ویزای مالتی سه ساله: مجاز خواهید بود برای 3 سال در حوزه شینگن تردد کنید. از شرایط اخذ این ویزا استفاده از ویزای چندبار ورود برای حداقل 1 سال طی 2 سال گذشته و ارائه مدارک مربوط به ویزای سابق است.

ویزای مالتی 5 ساله: مجاز خواهید بود برای 5 سال در حوزه شینگن تردد کنید. از شرایط اخذ این ویزا استفاده از ویزای چندبار ورود برای حداقل 2 سال در 3 سال گذشته و ارائه مدارک مربوط به ویزای مولتی سابق است.

ویزای چند بار ورود شینگن

چگونگی دریافت ویزای چندبار ورود شینگن

در قسمت قبل در رابطه با شرایط کسب انواع ویزاهای چندبار ورود گفتیم، علاوه بر آنها الزامات دیگری نیز وجود دارد:

  • ارائه بیمه مسافرتی
  • عدم سابقه کیفری
  • رعایت قوانین اقامت حوزه شینگن ( مثلا ترک کشور عضو حوزه شینگن پیش از اتمام مدت ویزا)
  • ارائه دلایل معتبر و مدارک مستند و توضیح درباره ضرورت ورود چندباره به منطقه شینگن

برای اخذ ویزای مالتیپل شینگن باید درخواست خود را به کشوری که برای بار اول قصد ورود به آن را دارید ارائه دهید.پیشنهاد می کنیم با مجموعه قصران گشت تماس گرفته و از تجربه کارشناسان مجرب این مجموعه در اخذ ویزای شینگن استفاده نمایید. مشاوران ما در قصران گشت از صفر تا صد مراحل اخذ ویزای شینگن در کنار شما هستند.

بعد از ثبت درخواست و انجام اقدامات لازم باید منتظر باشید تا سفارت کشور مقصد درخواست شما را بررسی کرده و اعلام نتیجه کند. مدت زمان پاسخ دهی معمولا چند هفته زمان می برد و باید منتظر بمانید. از مزایای ویزای چند بار ورود شینگن امکان اقامت طولانی مدت در اروپا  بدون محدودیت در ورود و خروج است. اخذ ویزای چندبار ورود شینگن معمولا به سختی اعطا می شود اما در صورتی که مدارک شما کامل بوده و سابقه سفر خوبی داشته باشید، از نظر افسر پرونده واجد شرایط باشید ویزای مالتی شینگن به شما داده می شود.

ویزای چند بار ورود شینگن

 

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *