لیدوما تریپ

منطقه ساری یر استانبول

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ تراول شما را با منطقه ساری یر استانبول آشنا خواهیم کرد. برای آشنایی با این منطقه لوکس در ادامه با ما همراه باشید.

استانبول شهری زیبا ، با آثار فرهنگی بسیار غنی. هر گوشه ای از این شهر رنگارنگ زیبایی خاص خود را دارد و در هر محله شما رنگ های مختلف، کافه های دنج و زیبا و مکان های تاریخی بی نظیر را خواهید یافت. استانبول زیبا آنقدر دیدنی های زیادی دارد که اگر بارها به آن سفر کرده باشید باز هم در سفر بعدی تان برایتان تازگی دارد و مکان های جدیدی را به شما پیشنهاد می دهد. منطقه ساری یر استانبول که در ادامه با آن آشنا می شویم، یکی از منطقه های بسیار لوکس و گران این شهر محسوب می شود.

منطقه ساری یر (Sarıyer) در قسمت اروپایی شهر استانبول قرار دارد که از جنوب توسط محله بشیکتاش، از جنوب غربی با منطقه شیشلی، از شرق با تنگه بسفر، از شمال با دریای سیاه و از غرب با محله ایوب سلطان احاطه شده است. ساریر استانبول یکی از مناطق لوکس و پیشرفته و گران استانبول است. ساریر استانبول شامل ۳۵ محله است که از مهم‌ترین آنها می‌توان به ماسلاک و امیرگان اشاره کرد. این منطقه از نظر موقعیت اجتماعی و فرهنگی رتبه A را به خود اختصاص داده است.

ساری یر در خلیج دریای سیاه قرار گرفته که تا غرب دهانه ی بوسفر و روستای کیلیوس ادامه پیدا میکند. موقعیت بی همتای این منطقه در بوسفر، ساری یر را به یکی از بهترین مناطق توریستی و سرمایه گذاری تبدیل کرده است.این منطقه علاوه بر امن ترین منطقه نسبت به زلزله، یکی از لوکس ترین و گران ترین مناطق ترکیه است، وقتی که در بسفر قدم میزنید میتوانید کشتی های لوکسی را مشاهده کنید که در کنار عمارت های مدرن و یا مناطق تاریخی قرار گرفته اند و منطقه ساریر استانبول را تبدیل به منطقه ای برای سلبریتی ها و طبقات بالا کرده اند.منطقه ساری یر استانبول

مطالب بیشتر بخوانید
آشنایی با لذیذ ترین غذاهای خیابانی و محلی استانبول

این منطقه در اصل یک دهکده ماهیگیری بوده است. در ساحل این منطقه عمارت های قدیمی که متعلق به سفارت خانه ها و یا مردم ترکیه است و همچنین رستوران های دریایی قرار دارند. مناطق ساری یر و رومِلی کاواگی آخرین نقطه ای است که قایق های مسافربری و قایق های تفریحی در طول بسفر در آنجا توقف می کنند.

محبوبیت این دو منطقه به خاطر رستوران های دریاییشان است. همچنین آنادولو کاواگی و منطقه بیکوز که در ساحل روبه رویی واقع شده اند در هنگام تعطیلات بسیار شلوغ می شوند. تپه های هر دو طرف پوشیده از جنگل های سرسبز است.در این منطقه هرچه را که بخواهید برای تان فراهم است از پارک و موزه تا مراکز خرید، سینما ها، مراکز آموزشی، هتل ها و … . جالب است بدانید که لوکیشن سریال محبوب عشق ممنوع در منطقه ساریر بوده و این فیلم در این منطقه ساخته شده است.منطقه ساری یر استانبول

جاذبه های گردشگری منطقه ساری یر

  • قلعه روملی حصار
  • کاخ ماسلاک
  • موزه ساکیب سابانچی
  • موزه اتومبیل اورال آتامان
  • مرکز خرید ایستینیه پارک
  • مرکز خرید وادی استانبول
  • ورزشگاه ترک تلکام
  • مجموعه تفریحی آتاتورک
  • پارک امیرگان
  • جنگل بلگراد

منطقه ساری یر استانبول   تبلیغات    

                 تور کیش


Load More In استانبول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *