تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
رپورتاژ آگهی

هواپیماهای نسل آینده چه شکلی خواهند بود؟ 

اجاره ماشین در دبی تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

پیشرفت روز افزون تکنولوژی، تغییرات زیادی را بر هواپیما ها از گذشته تا امروز گذاشته است. پیش بینی آینده هواپیما ها برای همه افراد جذاب و دوست داشتنی است. سفرهای طولانی مدت هوایی کار بسیار دشوار به نظر میرسد ولی با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از نسل جدید هواپیما ها این سفر دشوار دلنشین تر از هر نوع سفری خواهد شد. به طوریکه شما خود را در یکی از مجلل ترین هتل های جهان حس می کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد اینکه هواپیما های نسل آینده چه شکلی خواهند بود، بیشتر آشنا شوید.

هواپیماهای v شکل

شرکت هواپیما سازی KLM که شاید در هنگام خرید بلیط هواپیما به اروپا نام آن به گوشتان خورده باشد، سرمایه گذاری خود را روی نوعی از هواپیما با شکل و شمایلی عجیب و غریب انجام داده است. این هواپیما که با نام Flying V شناخته می شود، قادر است 314 نفر مسافر را جابجا کند و عرض بال آن هم اندازه هواپیماهای فعلی است. از ویژگی های این هواپیما که به زودی مورد مصرف گسترده قرار می گیرند، مصرف سوخت پایین آن است. همچنین جایگاه موتور و بال هواپیما تغییر کرده و سرعت هواپیما را بیشتر کرده است.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

ترکیب بال هواپیما با بدنه

هواپیماهای نسل آینده ظاهری متفاوت تر از هواپیماهای امروزی دارند. هواپیماهای بوئینگ با بال های ترکیب شده با بدنه، نه تنها ظاهر جذاب تری به هواپیما می بخشند، بلکه در مصرف سوخت و افزایش سرعت هواپیماها نقش مهمی ایفا می کند. کمپانی بوئینگ شروع به ساخت مدل های بوئینگ 787 کرده است و به زودی شاهد تغییر اساسی در ساختار هواپیماهای بوئینگ خواهیم بود. بال های هواپیما در نسل های آینده به قسمت فوقانی بدنه متصل خواهد شد. همان طور که گفتیم سرعت هواپیما بیشتر می شود اما هنوز راهی برای کاهش آلودگی صوتی که با این تغییرات به وجود می آید، پیدا نشده است.

هواپیما با دید پانوراما

چه لذتی بالاتر از تماشای ابرها و حرکت بر فراز آن ها در یک سفر هوایی می توان تصور کرد؟ در هواپیماهای نسل آینده، دیگر خبری از پنجره های کوچک با دید کم نیست. هواپیماهای آینده، دید پانوراما را برای مسافرین خود به همراه دارند. چندین طرح درباره دید پانوراما در هواپیماهای آینده ارائه شده است. در حال حاضر قرار است تا 10 سال آینده دید پانوراما در کابین خلبانی ایجاد شود و سپس این ویژگی برای کل بدنه هواپیما امکان پذیر شود.

هواپیماهای نسل آینده هواپیماهای نسل آینده

تمیزی خودکار صندلی های هواپیماهای نسل آینده

به گفته شرکت ایرباس، در آینده نیازی به تمیز کردن صندلی های هواپیما نیست چرا که هیچ لکه ای روی آن ها ایجاد نمی شود. پارچه های صندلی هواپیماهای نسل آینده، با الهام از نیلوفر آبی، تمامی مایعات و آلودگی ها را از روی خود دفع می کند. اگر یک لیوان آب میوه هم روی صندلی بریزد، هیچ اشکالی ندارد. مایعات ریخته شده روی صندلی از روی پاچه لیز می خورد و به زمین می ریزند.

صندلی های پیله ای

در هواپیماهای نسل آینده، ظاهر صندلی ها تغییرات زیادی خواهد کرد. یکی از این طرح های ارائه شده، صندلی های پیله ای هستند که به صورت غلاف هایی روی یکدیگر قرار گرفته اند و محیطی کاملا خصوصی برای مسافران ایجاد کرده اند. این شکل صندلی ها سبب می شود بلیط هواپیما ارزان شود. همچنین این صندلی ها به دلیل ساختار ویژه ای که دارند، باعث افزایش ظرفیت هواپیماهای نسل آینده می شوند.

سبک تر شدن بدنه هواپیماهای آینده

هر چه وزن هواپیما بالاتر باشد، میزان مصرف سوخت آن افزایش می یابد. از این رو در طراحی هواپیماهای نسل آینده، با کمک علم مواد، بدنه هواپیماها از مواد سبک تر و با استحکام بیشتر ساخته می شود. برای ساخت بدنه مقاوم باید از مواد کامپوزیتی استفاده شود. در بدنه هواپیما ایرباس A380 از مواد کامپوزیت که ترکیب الیاف شیشه و آلومینیوم است، استفاده شده است. به تنهایی الیاف شیشه و آلومینیوم مقاومت لازم در برخوردهای شدید هوایی را ندارند اما ترکیب این دو، ساختاری بسیار مقاوم و سبک را می سازد که به نظر می رسد در هواپیماهای نسل آینده، جایگاه ویژه ای داشته باشد. برای مطالعه بیشتر در مورد این دسته از هواپیما ها میتوانید به سایت safarme.com قسمت مجله خبری مراجعه کنید.

امتیاز مقاله

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *