تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
جهانگردی

آبشار آنجل ونزوئلا 

اجاره ماشین در دبی تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

آبشار آنجل ونزوئلا

در این مقاله از معرفی جاهای دیدنی جهان یکی از جاذبه های بسیار زیبای کشور ونزوئلا یعنی آبشار آنجل را به شما معرفی خواهیم کرد. آبشار آنجل یا آنخل قطعاً از محبوب ترین جاذبه های تفریحی ونزوئلا است. در ادامه با تاپ تراول همراه باشید…

آبشار آنجل یا آنخل بلندترین آبشار جهان است که دارای ارتفاعی به اندازه ی 979 متر می باشد. این آبشار در میان جنگل های دورافتاده ی پارک ملی کانابما در ایالت بولیوار در جنوب شرقی کشور ونزوئلا قرار گرفته است و چون در جنگل های انبوه قرار گرفته است تا دهه 1930 که دولت ونزوئلا با هواپیما به جستجو در این منطقه نپرداخته بود ناشناخته باقی مانده بود.

آبشار آنجل ونزوئلا
آبشار آنجل ونزوئلا

نام این آبشار از نام جیمز آنجل، کاوشگر آمریکایی برگرفته گردیده است که هواپیمای خود را نزدیک این آبشار پس از شناسایی در سال ۱۹۳۵ میلادی فرود آورد.

آبشار آنجل بزرگترین آبشار جهان است و از آنجا که این آبشار در جنگلهای دور افتاده پارک ملی کانایما در ایالت بولیوار در جنوب شرقی کشور ونزوئلا جای دارد تا دهه 1930 که کسی در ونزوئلا به جستجو با هواپیما نپرداخته بود، ناشناخته باقی مانده بود.

ارتفاع این آبشار عظیم، تقریبا 22 برابر آبشار نیاگارا که 3212 فوت ارتفاع دارد، است. این آبشار به داخل شاخه ای از رود کارئو جاری خواهد شد که سپس در رودخانه ی کارونی جریان می یابد. رودخانه کارونی یکی از شاخه های رودخانه بزرگ اورنیوکو می باشد که در مسیر خود به اقیانوس اطلس به این رودخانه می پیوندد.

هر چند قرنها بود که قبیله های سرخپوست این آبشار را می شناختند ولی در دهه 1930 کشف آن رسما  اعلام شد.

در سال 1935 یک خلبان آمریکایی به نام جیمی آنجل در جستجوی طلا با هواپیمای خود مشغول پرواز در این منطقه بود. هنگامی که او جریان آبی را که از آبشار پایین می ریخت مشاهده کرد، فهمید که در حال مشاهده بزرگترین آبشار جهان است.

آبشار آنجل ونزوئلا
آبشار آنجل ونزوئلا

چندی بعد، آنجل به همراه همسر خود و یک راهنمای کوهستان به آبشار بازگشت، او توانست با هواپیمای خود در باتلاقی در نوک فلات این ناحیه فرود بیاید اما آنها قادر به رسیدن به نوک آبشار با پرواز مجدد نشدند. آنها دو هفته بعد، پیاده به پایگاه خود بازگشتند.

14 سال بعد، از آبشار آنجل (که به نام خلبان شجاع آن، آنجل نامگذاری شد) به طور کامل بازدید به عمل آمد.

هیات  اعزامی با یک قایق موتوری به بالای رودخانه حرکت کردند تا به آبشار آنجل رسیدند. نظریه جیمی آنجل درست از آب در آمد، این آبشار مرتفع ترین آبشار جهان بود.

در فصل باران، آب آبشار آنجل به حداکثر مقدار خود می رسد و جریان آب با شدت فرومی ریزد. اغلب اوقات قله آبشار در زیر ابرها و قطرات ریز باران که در هوا پخش شده اند، از دید پنهان است.

جیمی در یک سانحه هوایی در 1956 کشته شد و خاکستر جسد او بر روی آبشار آنجل پخش گردید، امروزه هواپیمایی را که آنجل با آن آبشار را کشف کرد در موزه ونزوئلا نگهداری می کنند.

آبشار آنجل در زبان محلی با نام کرپاکوپای به معنی ریزش آب در عمیق ترین مکان شناخته می شود.

این آبشار عظیم و دیدنی، اکنون یکی از جاذبه های اصلی گردشگری در کشور ونزوئلا محسوب می شود.

گفتنی است؛ آبشار آنجل در لیست آثار جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *