خرید بلیط هواپیما

آبشار آنجل ونزوئلا

در این مقاله از معرفی جاهای دیدنی جهان یکی از جاذبه های بسیار زیبای کشور ونزوئلا یعنی آبشار آنجل را به شما معرفی خواهیم کرد. آبشار آنجل یا آنخل قطعاً از محبوب ترین جاذبه های تفریحی ونزوئلا است. در ادامه با تاپ تراول همراه باشید…


  تبلیغات   

          | محل تبلیغ متنی  |


آبشار آنجل یا آنخل بلندترین آبشار جهان است که دارای ارتفاعی به اندازه ی ۹۷۹ متر می باشد. این آبشار در میان جنگل های دورافتاده ی پارک ملی کانابما در ایالت بولیوار در جنوب شرقی کشور ونزوئلا قرار گرفته است و چون در جنگل های انبوه قرار گرفته است تا دهه ۱۹۳۰ که دولت ونزوئلا با هواپیما به جستجو در این منطقه نپرداخته بود ناشناخته باقی مانده بود.

آبشار آنجل ونزوئلا
آبشار آنجل ونزوئلا

نام این آبشار از نام جیمز آنجل، کاوشگر آمریکایی برگرفته گردیده است که هواپیمای خود را نزدیک این آبشار پس از شناسایی در سال ۱۹۳۵ میلادی فرود آورد.

آبشار آنجل بزرگترين آبشار جهان است و از آنجا که این آبشار در جنگلهاي دور افتاده پارک ملی کانایما در ایالت بولیوار در جنوب شرقی کشور ونزوئلا جای دارد تا دهه ۱۹۳۰ كه کسی در ونزوئلا به جستجو با هواپيما نپرداخته بود، ناشناخته باقي مانده بود.

ارتفاع این آبشار عظیم، تقریبا ۲۲ برابر آبشار نياگارا كه ۳۲۱۲ فوت ارتفاع دارد، است. این آبشار به داخل شاخه ای از رود کارئو جاری خواهد شد که سپس در رودخانه ی کارونی جریان می یابد. رودخانه کارونی یکی از شاخه های رودخانه بزرگ اورنیوکو می باشد که در مسیر خود به اقیانوس اطلس به این رودخانه می پیوندد.

مطالب بیشتر بخوانید
جزایر گالاپاگوس اکوادور

هر چند قرنها بود که قبیله های سرخپوست این آبشار را می شناختند ولی در دهه ۱۹۳۰ کشف آن رسما  اعلام شد.

در سال ۱۹۳۵ یک خلبان آمریکایی به نام جیمی آنجل در جستجوی طلا با هواپیمای خود مشغول پرواز در این منطقه بود. هنگامی که او جریان آبی را که از آبشار پایین می ریخت مشاهده کرد، فهمید که در حال مشاهده بزرگترین آبشار جهان است.

آبشار آنجل ونزوئلا
آبشار آنجل ونزوئلا

چندی بعد، آنجل به همراه همسر خود و یک راهنمای کوهستان به آبشار بازگشت، او توانست با هواپیمای خود در باتلاقی در نوک فلات این ناحیه فرود بیاید اما آنها قادر به رسیدن به نوک آبشار با پرواز مجدد نشدند. آنها دو هفته بعد، پیاده به پایگاه خود بازگشتند.

۱۴ سال بعد، از آبشار آنجل (که به نام خلبان شجاع آن، آنجل نامگذاری شد) به طور کامل بازدید به عمل آمد.

هیات  اعزامی با یک قایق موتوری به بالای رودخانه حرکت کردند تا به آبشار آنجل رسیدند. نظریه جیمی آنجل درست از آب در آمد، این آبشار مرتفع ترین آبشار جهان بود.

در فصل باران، آب آبشار آنجل به حداکثر مقدار خود می رسد و جریان آب با شدت فرومی ریزد. اغلب اوقات قله آبشار در زیر ابرها و قطرات ریز باران که در هوا پخش شده اند، از دید پنهان است.

جیمی در یک سانحه هوایی در ۱۹۵۶ کشته شد و خاکستر جسد او بر روی آبشار آنجل پخش گردید، امروزه هواپیمایی را که آنجل با آن آبشار را کشف کرد در موزه ونزوئلا نگهداری می کنند.

آبشار آنجل در زبان محلي با نام كرپاكوپاي به معني ريزش آب در عميق ترين مكان شناخته مي شود.

مطالب بیشتر بخوانید
ویزای نروژ

این آبشار عظیم و دیدنی، اكنون يكي از جاذبه هاي اصلی گردشگري در كشور ونزوئلا محسوب مي شود.

گفتني است؛ آبشار آنجل در لیست آثار جهانی يونسكو نيز به ثبت رسيده است.


  تبلیغات   

          |  اقامت اروپا


در حال ارسال
نظرات کاربر
( رای)
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Load More In جهان

دیدگاه خود را ثبت کنید