تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار


گیلان

آبشار زمرد تالش گیلان 

اجاره ماشین در دبی تور ترکیه سلام پرواز تور لحظه آخری

آبشار زمرد تالش گیلان

در این مقاله از مجموعه مقالات قسمت جاهای دیدنی ایران سفری به تالش گیلان خواهیم داشت و در آن یکی از جاذبه های بسیار زیبا به نام آبشار زمرد را مورد بررسی قرار خواهیم داد و آن را به شما معرفی خواهیم کرد. در ادامه با تاپ تراول همراه باشید…

آبشار زمرد واقع در شهر حویق استان گیلان یکی از زیباترین آبشار های ایران است که طبیعت و منظره اطراف آن حسی از آرامش را به بازدیدکنندگان و گردشگران خود القا می کند.

مقالات بیشتر بخوانید:


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

این آبشار در موقعیت جغرافیایی E484919 N380651 در استان گیلان واقع است. شهر حویق در 40 کیلومتری شمال شهر تالش واقع شده و این شهر تازه تاسیس از ترکیب دو دهستان حویق و چوبر ایجاد شده است.شهری که با فاصله چند کیلومتری می توان از اراضی ساحلی کنار دریا به اراضی جنگلی در ارتفاعات پایکوهی رسید و با قرارگیری در این ارتفاعات به راحتی می توان دریای زیبای خزر را مشاهده کرد. کلمه تالش از تولش(گل خیز) مشتق شده که تول به معنی گل، و ش پسوند مکان است و این کلمه به مرور زمان تبدیل به تالش گردیده است. آبشارهای تالش بیشتر در میان جنگل های کوهستانی منطقه واقع هستند.

آبشار زمرد تالش گیلان
آبشار زمرد تالش گیلان

این آبشار حویق یکی از زیباترین پدیده های گردشگری شهرستان تالش و استان گیلان محسوب می شود که در تمام فصول سال گردشگران و کوهنوردانی از دیگر نقاط و استان های دیگر را به خود جذب می کند. فاصله این آبشار از بازار شهر حویق 9 کیلومتر است که بخشی از جاده آن آسفالت بوده و بقیه نیز خاکی و کوهستانی است و از طبیعت نیز برخوردار بوده و می توان بعضی ییلاقات شهرحویق را مشاهده کرد.

در این منطقه دو آبشار در نزدیک هم قرار دارند که به آبشارهای دوقلو معروف اند ولی یکی از قلوها بزرگ تر و پرآب تر و بعدی کم آب تر و کوچک تر است.یکی از آن ها بزرگ و پرآب بوده و دیگری کوچک و کم آب است. آبشار کوچک پلکانی است و از دو پله آبشار با ارتفاع چهار و هشت متری ایجاد شده است. گفتنی است که ارتفاع آبشار بزرگ حدود 15 متر است.

آبشار زمرد تالش گیلان
آبشار زمرد تالش گیلان

دسترسی

این آبشار در 45 کیلومتری شمال تالش و در 9 کیلومتری بازار شهر حویق قرار گرفته است. برای دسترسی به این آبشار باید از شهر حویق به روستای زمرد بروید. روستای زمرد پس از فتح الله محله قرار دارد. مسیر دسترسی به آبشار از روستای زمرد سراشیبی بوده و 10 تا 15 دقیقه زمان لازم است. در صورتی که خودروی شما مناسب نباشد، بهتر است خودروی خود را در جلوی مسجد یا کنار مدرسه نصر در روستای فتح الله محله نگه داشته و بقیه راه را پیاده روی کنید. ولی با اتومبیل هایی از قبیل جیپ، لندرور، نیسان یا پاترول، رفتن به روستای زمرد کار آسانی است.


   تبلیغات    

                 تور کیش


مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *