تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
تایلند

آداب فرهنگی عجیب مردم تایلند 

اجاره ماشین در دبی
تور ترکیه سلام پرواز تور لحظه آخری

آداب فرهنگی عجیب مردم تایلند

در این مقاله از مقالات گردشگری کشور تایلند شما کاربران علاقمند به سفرهای خارجی را با آداب فرهنگی عجیب مردم تایلند آشنا خواهیم کرد. پس اگر قصد سفر به تایلند را دارید پیشنهاد میکنیم این مقاله را تا آخر مطالعه کنید

فرهنگ و نوع لباس مردم کشور تایلند گاهی کمی عجیب است به گونه ای که گردشگران و افرادی که تور تایلند را خریده و برای نخستین بار راهی این دیار شده اند را به خود جذب کرده و به فکر وا می دارد. اگر شما هم به فکر سفر به تایلند هستید و از قیمت تورهای تایلند بی خبر هستید باید بگویم که قیمت تورهای تایلند بسیار متفاوت است و بر اساس شهر مقصد و هتل و نوع سفرتان با مراجعه به آژانسهای مسافرتی حتما می توانید تجربه سفر به تایلند را به دست بیاورید اما حتی اگر تور لحظه آخری تایلند یا تورهای ارزان تایلند را خریده باشید باز هم توصیه می کنم که با فرهنگ این سرزمین آشنا شوید زیرا  بی شک در سفرتان مردم تایلند را خواهید دید. پیش از این که از رفتارهای تایلندیان برایتان بگویم، پیشنهاد می‌کنم اگر طرفدار سفر به کشورهای آسیای شرقی هستید تور هند و تور چین را هم از دست ندهید و از این کشورهای جذاب هم دیدن کنید.

آداب فرهنگی عجیب مردم تایلند

تایلندی ها کادو را باز نمی کنند!

اگر برای اولین بار پا به خانه‌ی یک تایلندی گذاشتید و با خود هدیه‌ای همراه داشتید اصلا توقع نداشته باشید که آن را جلوی شما باز کرده و تشکر کنند بلکه امکان دارد که با بی اعتنایی آن را به گوشه ای بیندازند. حقیقت این است که در میان مردم تایلند باز کردن کادو جلوی میهمان کاری ناپسند به شمار می آید.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

تایلندی ها با روح صحبت می کنند!

جالب است بدانید که بسیاری از مردم تایلند وقتی خانه‌ی خود را به هنگام شب ترک می‌کنند و در واقع مواقعی که خانه‌ی آنها در طول شب خالی می‌ماند، خانه‌ی خود را به یک روح می سپارند تا از آن مراقبت کند و عجیب تر این که در هنگام بازگشت به منزل هم از آن روح به خاطر مراقبت از خانه‌شان تشکر می‌کنند؛ پس اگر تور تایلند را خریدید و رهسپار روستاهای این کشور شدید منتظر صحبت بومیان با ارواح باشید!

البته این رسم در برخی از شهرهای تایلند رایج نیست و حتی اگر این کار را انجام بدهند از میهمانان خارجی نمی‌خواهند که از این رسم را به جا بیاورند.

اصلا نباید صدا را بالا ببرید

بالا بردن صدا حتی به میزان کم در تایلند به معنای عصبانی شدن و از دست دادن کنترل است بنابراین هر اتفاقی که رخ داد سعی کنید که با خونسردی برخورد کنید. آنها معتقد هستند که با آرامش و صحبت کردن با مهربانی می توانند تمامی مشکلات را حل کنند.

آداب فرهنگی عجیب مردم تایلند

بانوان باید در تایلند به ظاهرشان اهمیت بدهند

در سفر به تایلند حتما با صحنه هایی مواجه خواهید شد که بانوان تایلندی برای بیرون رفتن از منزل لباسهای زیبایی به تن می کنند و حتی با کفشهای پاشنه دار به قصد خرید، به مراکز خرید می روند؛ بسیاری از گردشگران خارجی در این شرایط عکس العمل نشان داده و می گویند که چنین لباسهایی برای یک بیرون رفتن ساده، زیاده روی است اما شما به عنوان یک گردشگر هوشمند بدانید که زنان تایلندی همیشه لباسهای زیبایی به تن می کنند زیرا مردم این کشور تحت تاثیر فرهنگ و مد غرب قرار دارند و لباس هایشان نیز به سبک هالیوودی هاست.

بارداری در تایلند یک تابو است

در تایلند بارداری بانوان نوعی بیماری تلقی می شود و آنها به خاطر شرایطشان از بسیاری از کارها منع می شوند برای مثال آنها به هیچ وجه به ملاقات بیماران نمی روند حتی اگر بیماری مسری نباشد؛ مردم تایلند معتقد هستند که دیدن بیمار می تواند برای مادر و فرزند ضرر داشته باشد همچنین آنها از خوردن ماهی و بسیاری از غذاهای اصلی تایلندی منع می شوند.

همیشه کفشها را در می آورند

در تایلند مردم قبل از ورود به بسیاری از مکانها کفشهایشان را در می آورند برای مثال خانه‌ی دوستان و آشنایان یا عبادتگاه ها. جالب این که اگر شما با چنین وضعیتی مواجه شدید و صاحبخانه به شما گفت که اشکالی ندارد با کفش وارد شوید، بر اساس فرهنگ تایلندی باز هم باید کفشهای خود را در بیاورید.

به سر کسی دست نمی زنند

در تایلند هیچ کسی اجازه ندارد بدون اجازه به سرِ فرد دیگری دست بزند. سر یک عضو کاملا خصوصی به حساب می آید و لمس آن بدون اجازه به معنای تجاوز به حریم خصوصی است. این موضوع در رابطه با کودکان فامیل و کودکانی که به شما نزدیک هستند و شما را دوست خود می دانند صادق نیست.

اگر می خواهید دعوا به راه بیندازید تنها کافیست که با پای خود به سر کسی ضربه بزنید.

آداب فرهنگی عجیب مردم تایلند

هرگز با دست اشاره نمی کنند

با دست اشاره کردن به کسی در این فرهنگ پسندیده نیست البته آنها درک می کنند که شما گردشگر خارجی هستید اما در فرهنگ آنها اشاره با دست به فرد دیگر به معنای تمسخر است.

همیشه هزینه غذایشان را می پردازند

در تایلند رسم این است که هر کسی همیشه خودش هزینه‌ی غذایش را می پردازد و در میهمانی های گروهی نیز ابتدا یک نفر هزینه را پرداخت کرده و بعدا بقیه با او حسابشان را صاف می کنند. این موضوع در قرارهای زوجها با یکدیگر نیز صادق است و همواره دختران و پسران هرکدام جداگانه هزینه‌ی غذاها را می پردازند.

به مکالمات احترام می گذارند

اگر تورهای تایلند را خریده اید و در آینده قصد سفر به کشور تایلند را دارید به شما توصیه می شود که مراقب باشید زمانی که دو نفر در حال مکالمه با یکدیگر هستند از بین آنها عبور نکنید، این کار بی احترامی به شمار می آید و به معنای ایجاد مزاحمت برای آنهاست.


   تبلیغات    

                 تور کیش


مطالب مرتبط

یک دیدگاه

  1. شهاب شیردل

    امتیاز بازدید کننده: ستاره ها ۴

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *