تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
اجاره ماشین در دبی تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

مشهورترین فستیوال های تایلند جشن آب در تایلند است، حال و هوایی که هنگام جشن در تایلند در تمامی شهرها و جزایر تایلند رخ می دهد مثال زدنی است، به طوری که همین حال و هوای شاد و مهیج، گردشگران زیادی را از گوشه گوشه جهان به تایلند می کشاند تا دقایقی را به دور از غوغای جهان و روزمرگی هایشان بگذرانند. مردم تایلند هر ساله این جشن زیبا را در نزدیکی سال نو برگزار می کنند، کارناوالی مردمی که محبوبیت جهانی دارد و بیش از هر جشنواره دیگری در تایلند طرفدار دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره بایدها و نبایدهای این جشن برایتان بگوییم که حاصل تجربه چندساله گردشگران و توریست های ایرانی در سفر به تایلند است…

معرفی جشن آب تایلند

جشن آب در تایلند در حقیقت به نام جشن سونگکران تایلند مشهور است (سونگکران Songkran  به معنای عبور کردن) اما به سبب استفاده از عنصر آب در این جشن، در میان مسافران به جشنواره آب تایلند معروف شده است. هنگام نزدیک شدن به جشن آب در تایلند به طور کلی حال و هوای مردم تغییر می کند و به سمت مهیا کردن ابزار و وسایل موردنیاز برای این فستیوال مردمی و خودجوش می روند، به طوری که مردم تایلند که اکثریت آنها را بودایی ها تشکیل داده اند، لباس های خود را عوض می کنند، تمیز می کنند، جوان ها به خیابان های می آیند و برای جمع کردن افراد سر و صداهای عجیب راه می اندازند.

جشن آب تایلند

آب در مذهب بودایی عنصری برای پاکی و خلوص است و آنها این جشن را برای مبرا شدن از هر گونه آلودگی و رفع کردن تمام بدشانسی ها در تایلند برگزار می کنند و پاشیدن آب بر روی همدیگر را بدین علت انجام می دهند که آلودگی های سال گذشته از شما پاک می شود و با روح و جسمی پاک به استقبال سال نو می روید. مراسم ها و اعتقادات آنها در این جشن باشکوه چندان تفاوت زیادی با نوروز در ایران ندارد، آنها نیز در این روز به بزرگان خود سر می زنند و به برگزاری های آیین های عجیب و مذهبی بسیاری در معابد خود مشغول می شوند، غذاها و شیرینی های مخصوصی در این روزهای سال تهیه و پیشکش معابد می کنند، شمع روشن می کنند و برای سال آینده و اینکه اتفاقات خوبی در سال جدید برایشان بیفتد دعای خیر می خوانند و خود را برای ورود به سال جدید آماده می کنند. همچنین علاقمندان و توریست های خارجی تایلند می توانند برای شرکت در جشن آب تایلند با Thailand tour به این کشور رنگارنگ سفر کنند و از ریز قیمت ها تورهای خارجی و زمان برگزاری آنها اطلاعات لازم را کسب نمایند.

جشن آب تایلند

زمان برگزاری جشن آب تایلند

اما در ادامه می خواهیم به مواردی بپردازیم که در نتیجه آن شما را از شرکت در این کارناوال منصرف کنیم. شلوغ ترین روزهایی که تایلند به خود دیده است، هنگام برگزاری فستیوال آب در تایلند است، فستیوالی که همزمان با خوراکی های عجیب و خوشمزه ای که سرو می شود، موسیقی، آواز و پایکوبی های بومی و محلی از گوشه گوشه های شهرهای کوچک و بزرگ تایلند به گوش می رسد. شرکت در این جشن، هیجان انگیزترین تجربه ای که می توانید در تایلند را تجربه کنید برایتان رقم خواهد زد. هرساله با نزدیک شدن به جشن آب در تایلند تور ویژه جشن آب تایلند ارائه می گردد که شما نیز می توانید پیش از رسیدن به سال 99 و نزدیک شدن به نوروز 99 نسبت به خریداری تور ارزان تایلند اقدام نمایید.

جشن آب تایلند

جشن آب در تایلند درست بعد از ایام تعطیلات نوروز در ایران یعنی 24 تا 26 فروردین اجرا می شود که اگر در پی خرید  تور تایلند نوروز 99 از تورهای تایلند lahzeakhar.com هستید، پیشنهاد می کنیم در زمان برگزاری جشن آب تایلند حتما خودتان را به تایلند برسانید تا تفریحات مهیجی برایتان به ارمغان بیاورد. اما خوب است پیش از رفتن به این فستیوال جهانی، نکات بهداشتی و بسیاری از موارد را برایتان عرض کنیم.

نباید های جشن آب تایلند

  • در جشن آب سونگکران تایلند باید هر لحظه منتظر ریختن سطل آبی روی سرتان یا پاشیده شدن آب باشید، چه سرما خورده باشید، چه نکات بهداشتی را رعایت کرده باشند یا خیر! پس بهتر است چون افراد زیادی از همه جای دنیا در این جشن شرکت می کنند به تایلند می آیند، بهتر است تا حد امکان فاصله بگیرید و پیش از این جشن بدنتان کاملا سالم باشد، چرا که ممکن است عده ای گِل یا هر آب آلوده را بر روی شما بریزند که خب صدمات آن می تواند در برخی موارد بسیار جدی باشد.
  • خانم ها بهتر است در این جشن پوشش مناسب داشته باشند، تایلند به نوع پوشش خانم ها بسیار حساس است و ممکن است اگر پوشش مناسب نداشته باشید، مورد اعمال جریمه قرار بگیرید. جالب توجه است که این قوانین از جمله قوانینی هستند که اجرای آن برای مردم تایلند یا توریست ها به مساوات است.
  • نه تنها در این مراسم به شما آب گل آلود پاشیده می شود، بلکه ممکن است گوش شما نیز آسیب ببیند و انواع و اقسام عفونت های گوش برایتان رخ دهد که برای جلوگیری از این اتفاق، ابتدا شرکت نکردن در این مراسم را توصیه می کنیم و دیگر اینکه از گوشی شنا استفاده کنید.
  • مردم تایلند به خیلی از قوانین مانند اصول اخلاقی و… پایبند هستند پس بهتر است از دادن ناسزا یا رفتارهای ناشایست در حین جشن خودداری کنید، با افراد در جشن به خصوص خانمها خوب رفتار کنید و به هیچکس بی احترامی نکنید. همچنین به پلیس یا راهب های مذهبی تایلند به هیچ عنوان آب نپاشید، این کار غیرقانونی است و ممکن است با شما قانونی رفتار کنند و در مواردی شما را به زندان بیندازند.

جشن آب تایلند

توصیه لحظه آخر در جشن آب تایلند

چیزی که به شما توصیه می کنیم، خرید تور تایلند lahzeakhar یا تور ارزان تایلند است، چرا که یکی از مهمترین خدماتی که تورهای مسافرتی لحظه آخر ارائه می دهد، در کنار ارزان قیمت بودن آنها، بیمه مسافرتی است که جزء ضروریات سفر محسوب می شود.

با تمام این تفاسیر و گفته ها، بهتر است از دور ناظر این جشن زیبا توسط خود اهالی تایلند باشید و خیلی مراقب این باشید که در جشن آنها شرکت داده نشوید، چرا که ممکن است بعدها پس از شرکت در این جشن به شما ضررهای بسیاری برساند که در آینده نتوانید این اشتباه خود را جبران کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *