تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
آسیا, چین

این شهر دارای بیشترین تعداد افراد ثروتمند است | Hong Kong 

اجاره ماشین در دبی تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

ثروتمندترین شهر جهان

در این مقاله از وب سایت مجله گردشگری تاپ تراول درباره ثروتمندترین شهر جهان ، سخن خواهیم گفت. در ادامه با تاپ تراول همراه باشید.

هنگ کنگ رسما نیویورک را پشت سر گذاشته و تبدیل به شهری با بیشترین تعداد افراد ثروتمند در جهان شده است. به نظر می رسد که آسیایی های فوق العاده ثروتمند اکثرا در هنگ کنگ زندگی می کنند. براساس یک گزارش جدید از شرکت اطلاعات Wealth-X، هنگ کنگ افراد زیادی را که حداقل 23 میلیون پوند سرمایه بیشتری نسبت به هر شهر دیگر دارند، در خود جمع کرده است.

این گزارش می گوید که این شهر نیمه مستقل در چین، سال گذشته یک افزایش 31٪ در تعداد مگا میلیونرهای خود که در آن زندگی می کنند، داشته است. در مجموع 10000 ساکنان این شهر ثروتی دارند که به عنوان افراد فوق العاده ثروتمند شناخته می شوند و در مقایسه با آن، در نیویورک این رقم 9000 نفر است. بر اساس برآوردهای سال گذشته، از هر هفت نفر در هنگ کنگ یک نفر میلیونر است و بیش از یک میلیون میلیونر در این شهر زندگی می کنند.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی
ثروتمندترین شهر جهان
ثروتمندترین شهر جهان

چرا هنگ کنگ خانه بسیاری از ثروتمندان است ؟

هنگ کنگ به مدت طولانی مکانی جذاب برای ثروتمندان بوده است. در بیشتر موارد به این دلیل که هنگ کنگ هنوز یک دروازه مهم به چین محسوب می شود؛ این شهر محبوب ترین شهر کشور برای تجارت بین المللی، مرکز مالی اصلی آسیا است و هنوز هم بهترین مکان برای شبکه سازی، تجارت و دسترسی به بازار بزرگ چین در این سرزمین محسوب می شود.

همچنین هنگ کنگ برای شروع و صاحبان کسب و کار جدید بسیار پرطرفدار است، زیرا بسیار آسان و مقرون به صرفه است که یک کسب و کار را در این شهر شروع کنید. به عنوان یک خارجی شما می توانید 100٪ از کسب و کار خود را بدون نیاز به اینکه یک شهروند محلی و یا از ملیتی خاص باشید، داشته باشید. علاوه بر آن هنگ کنگ موقعیت خود را به عنوان اقتصاد آزاد جهان در طول دو دهه گذشته حفظ کرده است و به عنوان یکی از مکان های با کمترین آمار فساد در جهان شناخته شده است، بنابراین فهمیدن دلیل آن سخت نیست که چرا نخبگان تجارت و  ثروتمندان را به خود جذب می کند.

ثروتمندترین شهر جهان
ثروتمندترین شهر جهان

افزایش نابرابری

در حالی که هنگ کنگ دارای تعداد زیادی از افراد فوق العاده ثروتمند است، نابرابری در این شهر بالاتر از 45 سال است که وجود دارد. با وجود اینکه این شهر یکی از ثروتمندترین شهرهای جهان است، و دولت دارای ذخایر مالی بیش از 1 تریلیون HK$ (98 میلیارد پوند) است. هزینه های عمومی بسیار محافظه کارانه در نظر گرفته می شود.

طبق آمار دولتی سال 2016، 1.35 میلیون نفر یا یک نفر از هر پنج نفر از ساکنان هنگ کنگ زیر خط فقر شهر زندگی می کنند. آمار مشابه نشان می دهد که ثروتمندترین خانوارها 44 برابر بیشتر از خانواده های فقیر درآمد و ثروتت به دست می آورند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *