تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
لرستان

بام لرستان ، جاذبه ی گردشگری در خرم آباد 

اجاره ماشین در دبی
تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

بام لرستان

در این مطلب از مجله گردشگری تاپ تراول شما را با بام لرستان ، جاذبه ی گردشگری در خرم آباد آشنا خواهیم کرد. در ادامه همراه ما باشید.

یکی از مهم‌ترین جاهای دیدنی خرم آباد «بام لرستان» نام دارد که بسیاری از گردشگران در هنگام سفر به این استان از آن بازدید می‌کنند، همچنین در میان شهروندان به‌عنوان مکانی دنج و آرام برای استراحت و تفریح شناخته می‌شود.

ساخت فاز اول این جاذبه گردشگری و تحقیقاتی که ۸۰۰ هکتار وسعت دارد، در سال ۱۳۸۹ و در ماه رمضان به مرحله اجرا درآمد. در ابتدا در این منطقه هیچ‌گونه پوشش گیاهی و درختی وجود نداشت؛ اما پس از شروع به کار در حدود ۷۰۰ هزار درخت برای ایجاد فضای سبز در آن کاشته شد و ۵۰۰ هکتار از این مجموعه به فضای سبز تبدیل شد.

 بام لرستان فقط محدود به این فضای سبز مرتفع نیست، بلکه در این مجموعه امکانات و تفریحات متنوعی در نظر گرفته شده است که هر گردشگری را به‌سمت خود می‌کشاند.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

بام لرستان

ویژگی‌های طبیعی و گردشگری

شاید مجتمع تفریحی و تحقیقاتی خرم آباد را به‌نام «بام لرستان» به شما معرفی کنند؛ مجتمعی که روی کوه مدبه و ورودی شهر در قسمت جنوبی قرار دارد. کوه مدبه قبل از شروع پروژه‌ی بام لرستان پوشش گیاهی نداشت و لازم بود که مجتمع آینده پوششی سبز به خود بگیرد.

برای همین در ابتدای کار کاشت نهال در دستور کار قرار داشت و ۷۰۰ هزار اصله درخت برای این کار فراهم شد. هم‌اکنون هم ۵۰۰ هکتار از وسعت ۸۰۰ هکتاری مجتمع را فضای سبز اشغال می‌کند. پس از تمهیدات لازم برای فضای سبز کارکردهایی که برای مجتمع انتظار داشتند را تعیین کردند و برای هر کدام محدوده و عرصه‌ای را اختصاص دادند.

بام لرستان

بام خرم آباد تنها کاربرد تفریحی ندارد. در کنار وسایل و اماکن تفریحی مختلف (مانند باغ وحش، پارک آبی و …) که در این مجتمع وجود دارد قسمت‌هایی از مجتمع به ستاره‌شناسی و مطالعه روی گیاهان دارویی اختصاص دارد. رصدخانه‌ مجتمع که «کاسین» نام دارد نه‌تنها در ایران بلکه در خاورمیانه معروف است؛ این رصدخانه در ارتفاع ۱۸۶۰ متری قرار دارد و بهترین جا برای دنبال کردن پدیده‌های نجومی و ستاره‌ها در غرب ایران است. شما در بام شهر خرم آباد احساس نزدیکی بیشتری به آسمان شب دارید.

کار روی این مجتمع هنوز تمام نشده  و قسمت های تفریحی، رفاهی و تحقیقاتی بیشتری در آن ساخته می شود قسمت هایی مثل یک پارک آبی بزرگ و دو هتل ۴ و ۵ ستاره.

بام لرستان

نمای شهر خرم آباد از بلندای این کوه بسیار دیدنی و متفاوت است. اگر کمی سحرخیز باشید می‌توانید شاهد طلوع دل‌انگیز و غروب رنگارنگ خورشید از بلندای بام لرستان باشید. افراد زیادی برای دیدن این منظره به مجهزترین و بزرگ‌ترین مجتمع تفریحی و علمی غرب کشور می‌آیند.

آدرس: شرق خرم آباد- خیابان شریعتی- بالای کوه مدبه


   تبلیغات    

                 تور کیش


امتیاز مقاله

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *