تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
رپورتاژ آگهی

راز آنکه پرواز شما با وجود تاخیر، به موقع می رسد چیست؟ 

اجاره ماشین در دبی
تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

راز به موقع رسیدن پرواز های که تاخیر دارد در چیست ؟

این یکی از بزرگترین ناراحتی ها برای هر مسافریست. اینکه بسیار زود و به موقع به فرودگاه برسید و ببینید پرواز شما تاخیر دارد، آن هم زمانی طولانی.

تاخیر پرواز

این موضوع از لحاظ ذهنی بسیار ناراحت کننده است و در درون خود آه می کشید و برنامه سفرتان را عقب افتاده در نظر می گیرید. مثلا اگر پیش از سفر و در زمان رزرو هتل در شیراز طوری برنامه ریزی کرده باشید که بلافاصله بعد از تحویل گرفتن اتاق اولین مکان گردشگری را در همان روز رفته و از زمان خود حداکثر استفاده را ببرید، بعد از مشاهده زمان تاخیر تمام آن برنامه را از بین رفته می دانید.

اما خلبانان برای این شرایط راه حل هایی در آستین دارند تا مسافران را از نا امیدی خارج کنند. اگر خلبان شما حرفه ای باشد و بداند چطور با سیستم کار کند شانس آنکه شما بدون تاخیر به مقصد برسید بالا خواهد بود.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

البته نگران نباشید- آنها قطعا از قوانین پرواز مثل تند رفتن بیش از اندازه یا خارج شدن از مسیر سرپیچی نمی کنند.

تاخیر پرواز

اما در گفتگو با یک خلبان عنوان شد که رازهایی وجود دارد که خلبان ها می توانند از طریق آن زمان را برنامه ریزی کند :

ساده ترین راه آن است که از کنترل ترافیک هوایی مسیر کوتاهتر را درخواست کنیم. این خلبان می گوید مسیرهای پروازی معمولا خطوط مستقیم نیستند بلکه به شکل الگوهایی هستند که از اتصال نقاط مختلف بدست آمده اند. خذ گوشه ها و صرف نظر کردن از چند نقطه میانی گاهی می تواند چند دقیقه در زمان صرفه جویی کند. بنابراین برای کسانی که به تهران سفر کرده و اقدام به رزرو هتل در تهران نموده اند و نگران بلیط تئاتر بعد از ظهر خود می باشند این چند دقیقه می تواند خیلی طلایی باشد.

اما تغییر سرعت هواپیما مبحثی چالش بر انگیز است. یعنی هواپیمایی که تاخیر داشته باشد در میانه راه به سختی می تواند سرعت خود را افزایش دهد. این بدین خاطر است که هواپیماهای مدرن برای پرواز با سرعت بهینه و مطلوب طراحی شده اند بگونه ای که متناسب با بهترین زمان و بهینه ترین مصرف سوخت به مقصد برسند.

بنابراین افزایش سرعت در میانه مسیر اگرچه چند دقیقه ای زمان رسیدن به مقصد را جلو می اندازد اما مصرف سوخت را بیش از اندازه افزایش می دهد که اصلا امری بهینه نیست.

از این رو اگر شما در حال خواندن این مقاله هستید و برای رزرو هتل در مشهد اقدام کرده و پرواز شما به این شهر تاخیر دارد خیلی امیدوار به تند رفتن هواپیما نباشید. و اگر وسواس زیادی برای به موقع رسیدن به مقصد دارید، پیش از تهیه بلیط هواپیما درباره ایرلاین های با کمترین تاخیر، بیشتر تحقیق کنید.


   تبلیغات    

                 تور مسافرتی


امتیاز مقاله

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *