تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
ایران, مازندران

تالاب فریدونکنار 

اجاره ماشین در دبی تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

تالاب فریدونکنار

در این مقاله از معرفی جاذبه های گردشگری شمال ایران شما را با تالاب فریدونکنار که یکی از جاذبه های دیدنی این شهر نیز محسوب می شود آشنا خواهیم کرد. در ادامه با مجله تاپ تراول همراه باشید

شهرستان فِرِیدونکِنار یکی از شهرستانهای ساحلی استان مازندران است که بین بابلسر و محمودآباد قرار گرفته و از طرف جنوب، به شهرستان آمل متصل است.این شهر از گذشته دور از بندرهای مهم کشور بوده است اما در زمان پهلوی دوم کلیه تاسیسات بندری و گمرکی آن متروک و به مرور زمان نابود شد. ولی در سالهای اخیر دوباره در آن بندر و گمرگ ایجاد شده است . این شهرستان یکی از شهرهای مهم استان مازندران است که نخستین بندر خصوصی کشور در آن ایجاد شد. این شهرستان، تنها پناهگاه و میزبان درنای سفید سیبری، از گونه‌های نادر پرنده در ایران می‌باشد. برای نخستین بار در خاورمیانه مرکز پرنده‌شناسی در تالاب بین المللی فریدون‌کنار احداث شد.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

تالاب فریدونکنار

اکوسیستمی بی نظیر همراه با پردندگان و آبزیان خود در قسمت جنوبی فریدونکنار یکی دیگر از مناطق دیدنی فریدونکنار می باشد . در فصل زمستان می توانید نادرترین زیست بوم های آبزی را در این منطقه مشاهده کنید .تالابی که جز بزرگترین تالاب های ایران می باشد .سالانه بیش از 100 هزار پرنده مهاجر راهی این تالاب می شوند که از میان آنها می توان به انواع قو و مرغابی، غاز وحشی، باکلان، پرلا، حواصیل، کشیم، مرغ سقا، قره‌غاز، شاهین و عقاب شاهی اشاره کرد. مهم ترین گونه ای که در این تالاب مشاهده می شود، گونه در معرض انقراض درنای سیبری است که از جمعیت موجود در ایران آن، تنها یک پرنده باقی مانده است؛ پرنده ای به نام امید که هر ساله راه درازی را از سیبری برای رسیدن به این تالاب می پیماید. اگر به فریدنکنار سفر می کنید ، حتما از این تالاب زیبا دیدن کنید .

دیدنی های فریدونکنار

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *