تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار


تور مجازی

تور مجازی تخت جمشید شیراز بصورت ۳۶۰ درجه ☀️ 

اجاره ماشین در دبی تور ترکیه سلام پرواز تور لحظه آخری

تور مجازی تخت جمشید

در این مقاله از معرفی جاهای تاریخی شیراز تصمیم گرفتیم تا شما را با تور مجازی تخت جمشید که یکی از آثار تاریخی ایران که مربوط به دوران هخامنیشیان است آشنا کنیم. تا انتهای این مقاله با مجله گردشگری تاپ تراول همراه باشید تا بازدید متفاوتی از این مکان تاریخی شیراز تجربه کنید.

تور مجازی تخت جمشید
تور مجازی تخت جمشید

تخت جمشید یا پارسه (یا پرسپولیس، پرسه‌ پلیس، هزارستون، صدستون ) نام یکی از شهرهای باستانی ایران است که طی سالیان، پیوسته پایتخت باشکوه و تشریفاتی پادشاهی ایران در زمان امپراتوری هخامنشیان بوده‌ است. در این شهر باستانی کاخی به نام تخت جمشید وجود دارد که در دوران زمامداری داریوش بزرگ، خشایارشا و اردشیر اول بنا شده‌ است و به مدت حدود ۲۰۰ سال آباد بوده‌است.

بنیانگذار این مکان داریوش بزرگ بود، البته پس از او پسرش خشایارشا و نوه‌ اش اردشیر یکم با گسترش این مجموعه به گسترش آن افزودند. بسیاری از آگاهی‌ های موجود که در مورد پیشینهٔ هخامنشیان و فرهنگ آن‌ ها در دسترس است به خاطر سنگ‌ نبشته‌ ها و گل نوشته‌ هایی است که در این کاخ‌ ها و بر روی دیواره‌ ها و لوحه‌ ها آن حکاکی شده‌ است.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

پادشاهان ساسانی نیز کتیبه‌ هایی در این مکان در کاخ تچر بر جای گذاشته‌ اند. پس از ورود اسلام به ایران نیز این مکان را محترم می‌ شمردند و آن را هزار ستون یا چهل منار می‌ گفتند و با شخصیت‌ هایی همچون سلیمان نبی و جمشید ارتباطش می‌ دادند. عضدالدوله دیلمی در تخت جمشید دو کتیبه به خط کوفی بر جای گذاشته‌ است. همچنین کتیبه‌ های دیگری هم به عربی و هم به فارسی در این مکان وجود دارد که جدیدترین آن مربوط به دوره قاجار است این کتیبه به فرمان مظفرالدین شاه قاجار نوشته شده‌ است که در دیوار شمالی کاخ تچر قرار دارد.

این مکان در شمال شهرستان مرودشت، شمال استان فارس (شمال شرقی شیراز ) جای دارد.

برای مشاهده تور مجازی تخت جمشید وارد لینک زیر شوید

 

تور مجازی تخت جمشید

 

 

منبع : استودیو طراحی و خلاقیت دیجیتال پانومن


   تبلیغات    

                 تور کیش


مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *