تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
راهنمای سفر

کارهایی که باید در تور مورمانسک انجام بدهید 

اجاره ماشین در دبی
تور ترکیه سلام پرواز تور لحظه آخری

مورمانسک گردشگران ماجراجو را از سراسر جهان فرا می‌خواند تا فرهنگ قطبی و تاریخ خاص و دست اولش را کشف کنند. این شهر که لقب دروازه قطب را یدک می‌کشد، بزرگ‌ترین شهر در کمربند قطبی روسیه است و کشتی‌های تجاری زیادی به آن رفت و آمد دارند. مورمانسک شهر کوچک و جوانی محسوب می‌شود که  قدمت آن کمی بیشتر از 100 سال است و به عنوان نقطه شروع مناسبی برای سفرهای ماجراجویانه به قطب شناخته می‌شود. کارهایی که می‌توانید در تور مورمانسک انجام بدهید، ابدا کم نیستند.

کارشناسان لیانا پرواز در ادامه این مطلب به تعدادی از کارهایی که باید در این سفر انجام بدهید، می‌پردازند.

چرا مورمانسک یک مقصد گردشگری است؟

گردشگری در مورمانسک بیشتر بر آب و هوای قطبی، پدیده‌های غیر معمول طبیعی و جشن‌های متنوعش استوار است. از آن جایی که مورمانسک شهری جوان و بدون نقطه عطف تاریخی است، بیشتر جاذبه‌های گردشگری آن در نزدیکی میدان پنج گوش متمرکز شده‌اند. این میدان در نیمه دوم قرن بیستم ساخته شده است و توازنی بین بناهای شهر ایجاد می‌کند. بناهای یادبود به افتخار قهرمانان جنگ در جای جای شهر به چشم می‌خورند و کلیسای جامع سنت نیکلاس نیز یکی از بناهای شاخص تاریخی-مذهبی آن به شمار می‌آید.

با جاذبه‌های شهر مورمانسک آشنا شوید

از شهر مورمانسک می‌توانید شاهد شفق‌های قطبی، شب‌های قطبی و خورشید کاذب باشید که همگی از پدیده‌های غیرمعمول طبیعی هستند و فقط از شمالی‌ترین عرض‌های جغرافیایی مشاهده می‌شوند.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

تور مورمانسک

در مورمانسک تقریبا در هر ماه تعطیلات و جشن‌های متنوعی وجود دارد که گاهی سنتی و گاهی نیز خاص هستند. بسیاری از این فستیوال‌های محلی حول فرهنگ قطبی مورمانسک شکل گرفته‌اند و در پاسخ به هوای بسیار سرد مورمانسک توسعه یافته‌اند. پیشنهاد می‌شود تور مورمانسک را به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که حتما در یکی از این جشن‌های هیجان‌انگیز شرکت کنید.

 فستیوال اسنگولد

این جشن هر سال در انتهای ژانویه برگزار می‌شود و در آن صدها مجسمه بزرگ که از برف یخ و توسط هنرمندان ماهر ساخته شده‌اند، به نمایش گذاشته می‌شود. هر یک از این مجسمه‌ها منحصر به فرد هستند و و عمرشان فقط چند ماه است. شما هم می‌توانید در سفر به مورمانسک شاهد ساخت این مجسمه‌های خاص باشید یا حتی خودتان خالق یکی از آنها باشید.

تور مورمانسک

جشنواره شمال

این جشنواره که به صورت غیر رسمی المپیک قطبی نیز نامیده می‌شود، یک رقابت در ورزش‌های‌ زمستانی است و همه ساله اواخر مارس تا اوایل آوریل برگزار می‌شود. همه ورزشکاران حرفه‌ای و مبتدی می‌توانند در این مسابقات شرکت کنند و به رقابت با یکدیگر بپردازند. برای کسانی که می‌خواهند در یک ورزش بسیار غیر عادی شرکت کنند، فوتبال در برف و ماهیگیری در یخ می‌تواند بسیار جالب باشد.

تور مورمانسک

اولین سپیده دم

این جشنواره به مناسبت نخستین طلوع آفتاب پس از شب‌های قطبی در شهر مورمانسک برگزار می شود و ساعت برگزاری آن بین ساعت 11 ظهر تا 2 بامداد است. این رویداد اولین بار در 12 ژانویه سال 2020 برگزار شد و از آن به بعد، هر ساله به عنوان یک سنت برگزار می‌شود. شرکت در این جشن پرشور لذت بخش خواهد بود و یکی از کارهایی است که در تور مورمانسک توصیه می‌شود.

تور مورمانسک

فستیوال پخت کلوچه

این فستیوال اوایل آگوست در روستای کوزرکا در منطقه مورمانسک برگزار می‌شود. در این فستیوال کلوچه‌هایی از خمیر چاودار و به شکل گوزن و دیگر حیوانات قطبی تهیه می‌شوند و در نمایشگاه روستا به فروش می‌رسند.

تور مورمانسک

تور قطب شمال با آژانس‌های مسافرتی

سفر به مورمانسک با تجربه‌های خاصی همراه است و بهترین راه برای مسافرت به این شهر، انتخاب یک تور مورمانسک است. شما می‌توانید برای انتخاب یک تور متناسب با نیاز و بودجه خود از کارشناسان لیانا پرواز کمک بگیرید. برای تماس با مشاورانی که مشتاقانه برای کمک به شما آماده هستند، می‌توانید با شماره 02141187 تماس حاصل کنید.


   تبلیغات    

                 تور کیش


مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *