تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
مقالات آموزشی

ثمین پلیمر مجری و تولید کننده کفپوش اپوکسی و پلی یورتان برای مجتمع های تجاری 

اجاره ماشین در دبی تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

یکی از برترین نوع کفپوش ها برای مراکز تجاری بخصوص برای پارکینگ های این مجتمع ها کفپوش های اپوکسی می باشد.  مجتمع های تجاری بزرگ در تهران و شهر های بزرگ کشور ازجمله ایران مال ، آواسنتر، پدیده ، پارکینگ رضوی و … از کفپوش های اپوکسی استفاده می کنند.

کفپوش اپوکسی از نوع کفپوش های بدون درز بوده که به صورت یک مایع یکپارچه و با ضخامت 0/5 تا 10 میلیمتر بر روی کف های بتنی سیمانی، سنگی، فلزی و موزائیکی قابل اجرا می باشد. این محصول در رنگ ها و طرح های مختلف یافت می شود و از زیبایی بالایی برخوردار است با ما در ثمین پلیمر همراه باشید

مزیت کفپوش اپوکسی

  1. کفپوش های اپوکسی مزایای زیادی دارند که نسبت به سایر پوشش های کف ارجح هستند.
  2. بتن سطح به علت خاصیت قلیایی ذاتی خود به واسطه وجود ناخالصی های فلزی
  3. به راحتی مورد آسیب مواد شیمیایی قرار می گیرد و به سبب
  4. سختی و شکنندگی زیاد مقاومت سایشی و ضربه پذیری پایینی دارد.

ثمین پلیمر مجری

کفپوش پلی یورتان  با برند رپوکسین

کفپوش پلی یورتان یکی از کفپوش های دو جزئی است که در برابر تغییرات دمایی، شیمیایی، مکانیکی، اشعه ماورابنفش، قارچ، باکتری و اشتعال مقاوم است. در واقع پلی اورتان یا PU، نام عمومی پلیمرهایی است که پیوند پلی اورتانی دارند. پیوند پلی اورتان به پیوند افزایشی بین یک گروه دارای ایزوسیانات با یک گروه دارای هیدروژن فعال مانند هیدروکسیل گفته می شود. ثمین پلیمر

اولین پلیمر پلی اورتان در سال ۱۹۳۷ توسط اوتو بایر در آلمان سنتز شد. اولین پلیمر سنتزشده محصول واکنش دی ایزوسیانات بود.  بعد از کشف اولین پلیمر پلی اورتان، خانواده پلی اورتان ها به سرعت رشد کرد و جایگاه ویژه ای در صنعت به دست آورد. پلی اورتان در صنعت کفپوش نیز بسیار موردتوجه قرار گرفته است.

مزایای کفپوش پلی یورتان

کفپوش پلی اورتان با ظاهری براق و زیبا در رنگ های مختلف تولید می شود و نمایی یکپارچه خلق می کند. کفپوش پلی اورتان در مقابل مواد شیمیایی اعم از اسیدی یا بازی مقاوم است. همچنین کفپوش پلی یورتان در انواع آنتی باکتریال و آکوستیک نیز عرضه می شود. اما اگر بخواهیم در مورد منحصربفردترین مزایای کفپوش پلی اورتان ورزشی صحبت کنیم؛ باید به موارد زیر اشاره شود.

مقاومت نوری کفپوش پلی اورتان

منظور از مقاومت نوی کفپوش پلی یورتان ورزشی ، عدم تخریب کفپوش در برابر تابش نور خورشید است. ساختار کفپوش اپوکسی در برابر اشعه خورشید آسیب می بیند و دچار chalking  یا همان پدیده گچی شدن می شود‌ اما کفپوش پلی اورتان دچار گچی شدن نمی شود.

البته بسته به میزان مصرف ایزوسیانات آروماتیک MDI یا همان meyhylene diphenyl diisocyanate در ساختار کفپوش پلی یورتان، مقاومت نوری کفپوش تحت تاثیر قرار می گیرد؛ به گونه ای که ممکن است کفپوش های پلی اورتان رنگ روشن در برابر نور خورشید دچار تغییر رنگ شوند. در واقع اگر در ساختار شیمیایی کفپوش پلی اورتان ورزشی از ترکیب ایزوسیانیت خطی یا آلیفاتیک با پلی ال خطی استفاده شود؛ مقاومت نوری کفپوش بهبود پیدا می کند.

انعطاف پذیری کفپوش پلی اورتان

‌کفپوش پلی اورتان برخلاف کفپوس اپوکسی سخت و شکننده نیست و انعطاف پذیری بالایی دارد. با تغییر پلی ال موجود در ساختار کفپوش می توان درصد انعطاف پذیری کفپوش پلی یورتان را نیز تغییر داد. به همین دلیل برای تولید کفپوش پلی اورتان صنعتی باید به میزان مصرف پلی ال توجه شود زیرا اگر کفپوش خیلی نرم باشد و درجه سختی آن در مقیاس shor D خیلی کم باشد؛ کفپوش به راحتی دچار ساییدگی می شود. پس بسته به نیاز متقاضی، ساختار کفپوش پلی یورتان ورزشی فرموله می شود. بنابراین کفپوش پلی اورتان در انوع متفاوتی تولید می گردد که در ادامه بیشتر در مورد آنها صحبت خواهد شد.

انواع کفپوش پلی یورتان

همانطور که گفته شد؛ کفپوش پلی اورتان در انواع متفاوتی تولید می شود. در واقع با تغییر نوع ایزوسیانیت یا پلی ال مصرفی و یا با کمک افزودنی ها می توان ویژگی های کفپوش پلی اورتان ورزشی را تغییر داد تا مناسب کاربرد مدنظر باشد. در این بخش به چند مورد از پرکاربردترین انواع کفپوش پلی اورتان اشاره می شود.

ثمین پلیمر مجری

کفپوش پارکینگ مشاوره و قیمت روز به همراه ضمانت متریال

کفپوش پارکینگ و کفپوش اپوکسی پارکینگی با ضمانت و قیمت مناسب با تیم تخصصی ثمین همراه باشید. کفپوش اپوکسی پارکینگ جهت اجرای کف سازی پارکینگ های منازل مسکونی و یا پارکینگ های محیط ها تجاری مانند کارخانه ها و پارکینگ های طبقاتی استفاده می شود .یکی از متداول ترین کفپوش های مناسب برای اجرا در پارکینگ کفپوش اپوکسی میباشد که علاوه بر کیفیت و کارایی بالا دارای ظاهری زیبا نیز میباشد به همین جهت این کفپوش پارکینگ در ساختمان ها و محیط های تجاری مدرن بسیار پر کاربرد است.

ویژگی ممتاز کفپوش پارکینگ

اپوکسی پارکینگی با توجه به استحکام بالا به عنوان یک پوشش مناسب در پارکینگ های خاگی ، تجاری و صنعتی به کار گرفته میشود

نتیجه گیری

از زمان تاسیس ثمین پلیمر این شرکت تلاش خود را جهت رضایت مندی هر چه بیشتر مشتریان نسبت به خود را انجام نموده و در تمام این سالها شرکت بر پایه اصول مشتری مداری فعالیت کرده است. انجام به از 70 پروژه بزرگ و 150 پروژه کوچک بخشی از فعالیت این مجموعه بوده است. هم اکنون با برخورداری از کارخانه تولیدی خود بخش عمده ای از نیاز متریال مصرفی در پروژه ها را تامین می کند. ما به دو اصل دانش و منابع انشانی و مشتری مداری اهمیت فراوان داده و در جهت رضایت مشتریان خود محصولات خود را 2 سال گارنتی می نماییم به امید همکاری و تشکر از مطالعه این مطلب.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *