تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
گلستان

جنگل توسکستان و جاده زیبا و رویایی 

اجاره ماشین در دبی
تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

جنگل توسکستان

در این مقاله از معرفی جاهای دیدنی گلستان تصمیم گرفتیم تا شما را با جنگل توسکستان و جاده رویایی و بینظیر آن آشنا کنیم پس اگر قصد سفر به شمال کشور از مسیر شاهرود را دارید تا انتهای این مقاله با مجله سفر و گردشگری تاپ تراول همراه باشید.

در دامنه های شمال شرق البرز و در میانه گرگان و شاهرود می توان در میان یکی از زیباترین جاده های جنگلی ایران سفر کرد، به ویژه آنکه پاییز با همه رنگارنگی اش هم از راه رسیده باشد و انواع درختان جنگل توسکستان گرگان و بته های جنگلی از توسکا گرفته تا اورس و انواع بلوط و سرخدار دو سوی جاده را پر از رنگ کرده باشند. واقعا مناظری که تو این جاده است قابل وصف نیست. مسیری پر پیچ و خم با طبیعی خیره کننده که شمارا به بالاترین نقطه یعنی منطقه جهان نما وصل می کند. هرچند این جاده پیچ هایی دارد که هر راننده ای اولین بار دچار ترس خواهد شد اما مناظر دلکش و هوای مطبوعش، نسیمی از بهشت دارد. این جاده زیبا از رویایی ترین جاده ها در فصل بهار است.

جاده جنگلی توسکستان
جاده جنگلی توسکستان

جنگل توسکستان گرگان بخشی از محدوده ۴۰ هزار هکتاری پارک ملی هیرکانی است و بیشتر با درختان توسکا، اورس و بلوط پوشیده شده است. جاده توسکستان یکی از جاده‌های زیبای پاییزی ایران است. یک جاده تقریبا ۳۰ کیلومتری، از میانه جنگل توسکستان می‌گذرد و می‌توانید در هر جای این مسیر که دوست دارید، از خودرو پیاده شده و گردش کنید. البته بهتر است با بلدهای محلی همراه شوید تا در این جنگل گم نشوید اگر جاده ابری باشد، خوش‌شانسی بزرگی نصیبتان شده؛ چون ابرها جاده و جنگل را می‌پوشانند و توسکستان، یکی از رویایی ‌ترین جاده‌ های جنگلی ایران می‌شود.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی
جاده جنگلی توسکستان
جاده جنگلی توسکستان
  • جاذبه های طبیعی منطقه: جنگل توسکستان.چشم انداز زیبای جاده توسکستان،ابشار توسکستان چشمه ساران فراوان،پیست برف بازی سرعلی اباد
  • جاذبه های تاریخی:کاروانسرای قدیمی قزلق و رباط سفید،گورستان قدیمی خاک عمر
  • پوشش گیاهی: پوشش قسمت کوهپایه ای و کوهستانی ان جنگل انبوه و پوشش ارتفاعات بالا دست استپی وجنگل اورس میباشد اب و هوای قسمت کوهپایه ای ان معتد وسرد و اب وهوای قسمت کوهستانی وارتفاعات ان خشک و سرد ودلپذیر میباشد.

    جاده جنگلی توسکستان
    جاده جنگلی توسکستان

با توجه به شرایط اقلیمی و اب وهوایی خوب وبی نظیر و وجودجاذبه های طبیعی موجود و گذرجاده زیبای گرگان به شاهرود از قلب این منطقه،مسافران زیادی از سراسر کشور در تمام فصول سال ازاین منطقه زیبا دیدن می کنند. حدودا ۴کیلومتر پس ازروستای توسکستان بطرف شاهرود چشمه ای در کنار جاده وجود دارد که معروف به چشمه باغ سرهنگ میباشد این چشمه  در منطقه گرمابشت واقع شده وازداخل کوه فوران میکند .سرچشمه ان درداخل ملک شخصی هست وبصورت لوله کشی به کنار جاده توسکستان – شاهرود هدایت شده است  اب این چشمه  سرد ودلپذیر میباشد.

جاده جنگلی توسکستان
جاده جنگلی توسکستان

آبشار توسکستان در۲۶ کیلومتری جنوب شرقی گرگان در مسیر جاده گرگان شاهرود ودر منطقه گردشگری توسکستان قرار دارد(۹کیلومتر بعد از روستای توسکستان به طرف شاهرود)واز جاده گرگان شاهرود حدودا۲۵۰متر فاصله دارد اب وهوای اطراف این ابشاردرفصول گرم سال بسیار سرد ودلپذیر میباشد وتا حدود ۲۰الی۳۰متری اطراف این ابشارباد سردی می وزد.

جاده جنگلی توسکستان
جاده جنگلی توسکستان

دشت زیبای سرعلی اباد در ارتفاعات توسکستان قراردارد این دشت زیبا ازغرب به کوههای زیارت وازشرق به پیگرد کوه مشرف میباشد پوشش گیاهی این منطقه استپی واب وهوای ان سرد وخشک ودرفصل سرما دمای ان به زیر صفر درجه میرسد به همین جهت در زمستان برف سفیدی منطقه را پوشانده است ودر روزهای تعطیل اهالی گرگان وحومه برای برف بازی وتیوب سواری به این منطقه سفر میکنند.


   تبلیغات    

                 تور مسافرتی


امتیاز مقاله

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *