لیدوما تریپ

آیا می‌دانید که با تحصیل دندانپزشکی در قبرس می‌توانید مدرک معتبر دندانپزشکی را از این کشور دریافت کنید؟ آیا تا بحال به تحصیل در کشوری مانند قبرس فکر کرده‌اید؟ و آیا می‌دانید که می‌توانید بخت و شانس خود را در دانشگاه قبرس بیازمایید؟ هر یک از ما همیشه رویای تحصیل عالیه در دانشگاه‌های برتر، بخصوص در کشورهایی که از نظر علمی، جایگاه بالایی دارند را در ذهن داشته و به آن فکر کرده‌ایم. امروزه تحصیل در کشور قبرس نیز مانند سایر کشورهای اروپایی از اهمیت بالایی برخوردار شده و متقاضیان بسیاری دارد. اگر شما هم مایلید تحصیلات آکادمیک خود را در رشته‌های مختلف بخصوص رشته دندانپزشکی در این کشور ادامه دهید، تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید. ما شما را با دانشگاه‌های قبرس و همچنین معتبرترین دانشگاه قبرس در رشته دنداپزشکی آشنا کرده و با معرفی موسسه حقوقی دادمهر عدالت به شما کمک خواهیم کرد تا برای گرفتن بورسیه و ثبت نام در دانشگاه قبرس به راحتی اقدام نمایید.

بهترین دانشگاه قبرس برای دندانپزشکی

آشنایی با قبرس و دانشگاه‌های آن

قبرس کشوری است که در شرق دریای مدیترانه واقع شده است و به دلیل برخورداری از آب و هوای مدیترانه‌ای به منطقه‌ای تبدیل شده که گردشگران بسیاری برای مقاصد توریستی به آن جا سفر می‌کنند. همچنین این کشور به جهت داشتن دانشگاه‌ها و مراکز علمی سطح بالا پذیرای دانشجویان بسیاری از کشورهای مختلف بخصوص در رشته پزشکی شده است. اما ممکن است برای تمامی افرادی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه قبرس را دارند این سوال پیش آید که جایگاه دانشگاه‌های قبرس از لحاظ رنکینگ جهانی در بین سایر دانشگاه‌ها در کشورهای مختلف چگونه است؟


   تبلیغات    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


در پاسخ به این سوال می‌توان گفت بر اساس رتبه بندی QS برخی از دانشگاه‌های قبرس مانند سایر دانشگاه‌های اروپایی از جایگاه خوبی برخوردار بوده است. مراکز دانشگاهی این کشور شامل دانشگاه مدیترانه‌ی شرقی، دانشگاه آمریکایی گیرنه، دانشگاه شرق نزدیک، دانشگاه بین المللی قبرس، دانشگاه لفکه، دانشگاه آمریکایی قبرس، دانشگاه دولتی قبرس، دانشگاه نیکوزیکا و دانشگاه اروپایی قبرس می‌شود که هر یک از آن‌ها در رشته‌های مختلف و در مقطع تحصیلی گوناگون دانشجو می‌پذیرند.

تحصیل دندانپزشکی در قبرس؛ رویا یا حقیقت؟!

اما شاید بتوان گفت دانشگاه مدیترانه‌ی شرقی و دانشگاه شرق نزدیک، دو مورد از بهترین دانشگاه‌ها در قبرس به شمار می‌آیند که برای تحصیل دندانپزشکی در قبرس میتوانید یکی از این دو دانشگاه را انتخاب نمایید.

برای تحصیل در رشته پزشکی در قبرس نیز این کشور دارای دانشگاه‌های معتبر و بسیار خوبی است. بسیاری از دانشجویان مایلند در رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی در این کشور به ادامه تحصیل بپردازند، دانشگاه‌های این رشته نیز از اعتبار و ارزش بالایی در سطح بین المللی برخوردارند و برای ورود به این دانشگاه‌ها و تحصیل در رشته‌های ارائه شده نیاز به گذراندن هیچ آزمونی وجود ندارد. به طور کلی می توان گفت که تحصیل دندانپزشکی در قبرس و همچنین رشته‌های دارو سازی و پزشکی در این کشور، به مانند بسیاری دیگر از ساختارهای تحصیلی  سراسر جهان، با سختگیری هایی رو به رو می‌باشد و به غیر از رشته‌های پزشکی، تضمین ورود به دوره‌های تحصیلی رشته‌های دیگر، شرط معدل و سوابق علمی و پژوهشی افراد می‌باشد.

بهترین دانشگاه قبرس برای دندانپزشکی

آشنایی با دانشگاه شرق نزدیک

همان طور که پیشتر اشاره کردیم دانشگاه شرق نزدیک NEU قبرس یکی از بهترین دانشگاه‌های قبرس برای تحصیل دندانپزشکی در قبرس به شمار می‌آید. این دانشگاه مرکزی غیر انتفاعی است و در بخش قبرس شمالی قرار دارد. از ویژگی‌های این دانشگاه می‌توان به مواردی همچون عضویت دائمی در فدراسیون دانشگاه‌های جهان اسلام و همچنین عضویت در انجمن دائمی دانشگاه‌هاIAU  اشاره کرد. برای دانشگاه شرق نزدیک قبرس ۱۵ دانشکده، ۴ موسسه آموزش شغلی و ۴ موسسه فارغ التحصیلی در نظر گرفته شده و دانشجویانی که در این دانشگاه تعلیم می‌بینند، از جایگاه علمی بالایی برخوردار خواهند بود و همین موضوع توانسته به ارتقا سطح علمی این دانشگاه در بین سایر دانشگاه‌های قبرس کمک نماید.

بهترین دانشگاه قبرس برای دندانپزشکی

افرادی که معدل آنها بالای 15 باشد، می‌توانند با کسب بورسیه تا 40 درصد، در این دانشگاه شروع به تحصیل نمایند. این دانشگاه هر ساله دانشجویان بسیاری را به خود جذب می‌کند و از لابراتورهای پیشرفته رادیولوژی دهان و دندان برای دانشجویان برخوردار است و دانشجویان می‌توانند از هر یک از لابراتورها جهت بالا بردن سطح علمی خود استفاده نمایند.

چرا تحصیل در دانشگاه قبرس؟

برای تمامی افرادی که رویای تحصیل در خارج از کشور را در سر می‌پرورانند، قبرس می‌تواند از نظر نزدیکی به ایران و همچنین برخورداری از سطح کیفی بسیار بالای آموزش یک انتخاب درست به شمار آید.

ویژگی‌هایی که موجب می‌شود تا متقاضیان، تحصیل در دانشگاه قبرس را در نظر داشته و برای آن برنامه‌ریزی هدفمندی داشته باشند را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد.

  • شهریه مناسب و مقرون به صرفه دانشگاه‌ها در قبرس
  • کیفیت بالای آموزش
  • مدرک تحصیل دندانپزشکی در قبرس و البته مدرک رشته‌های پزشکی دیگری چون داروسازی و پزشک عمومی، مورد تایید رسمی وزارت علوم تحقیقات و فناوری و مورد تایید وزارت بهداشت می‌باشد.
  • با توجه به رزومه و سوابق تحصیلی، امکان کار برای دانشجویان مقطع دکتری فراهم خواهد بود.
  • امکانات گسترده موجود در دانشگاه‌ها و مراکز علمی قبرس (امکانات ویژه‌ی آموزشی برای رشته‌های پزشکی؛ همانند تحصیل دندانپزشکی در قبرس)
  • انطباق داشتن سیستم آموزشی دانشگاه‌های قبرس با سیستم آموزشی آمریکا
  • عدم نیاز به داشتن مدرک تخصصی زبان (آیلتس، تافل، دولینگو و…) پیش از ثبت نام در دانشگاه‌ قبرس
  • برخورداری از بالاترین استانداردهای جهانی
  • اعطای بورسیه 50 درصدی به دانشجویان ایرانی

زبان آموزشی تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه قبرس (و دیگر رشته ها)

زبان آموزش تحصیل دندانپزشکی در قبرس، زبان انگلیسی می‌باشد؛ البته که بایستی پیش از ثبت نام برای تحصیل ندانپزشکی در قبرس، در همین رابطه به برخی نکات توجه داشته باشید. همانطور که پیشتر هم عنوان شد، دانشگاه‌های قبرس، هیچگونه آزمونی را برای اخذ ورودی داوطلبان از سراسر جهان در نظر نگرفته‌اند؛ امـــــــا… اما به این نکته توجه داشته باشید که برای فرار از هزینه‌های گذراندن اجباری دوره زبان انگلیسی در قبرس، بایستی به خوبی به انگلیسی مسلط باشید؛ چرا که تنها آزمونی که از سوی دانشگاه‌های قبرس انجام می‌شود، آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی است.

درواقع اگر در آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی دانشگاه قبرس قبول نشوید، کار مقداری گره می‌خورد و مجبور خواهید بود که دوره زبان انگلیسی در قبرس را در دانشگاه مربوطه بگذرانید. بد نیست بدانید که هزینه دوره زبان انگلیسی در قبرس، با توجه به دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید، متفاوت خواهد بود و هزینه‌های آن نیز شامل هیچگونه بورسیه تحصیلی نمی‌شود و عمدتاُ می‌توان گفت که مقداری گران خواهد بود! بله…

درباره موسسه حقوقی دادمهر عدالت

اگر تصمیم دارید تحصیلات آکادمیک خود را در دانشگاه قبرس ادامه دهید و به دنبال منبعی هستید تا بتوانید اطلاعات کامل و جامعی در مورد دانشگاه‌های این کشور به دست آورید؛ می‌توانید با مراجعه به موسسه حقوقی دادمهر عدالت و یا سر زدن به سایت این مجموعه به آدرس الکترونیکیwww emuregister.com   ، از تمامی شرایط و ویژگی‌های دانشگاه‌های مختلف در قبرس و نوع فعالیت و فرآیند پذیرش دانشجو در آن‌ها، اطلاعات مورد نیاز را بدست آورید.

موسسه حقوقی دادمهر عدالت که به مدد آقای محمدحسین مهرزاد صدقیانی که زمانی یکی از دانشجویان دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس بوده است، شروع به فعالیت کرده و در این سال‌ها سعی کرده تا بتواند به دانشجویان و متقاضیان بسیاری که هدف تحصیل در دانشگاه قبرس را داشته‌اند کمک نمایند تا روند پذیرش تحصیلی و گرفتن بورسیه را در رشته‌ها و دانشگاه‌های مختلف قبرس به آسانی پشت سر گذارند.   تبلیغات    

                 تور کیش

Load More In ادامه تحصیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *