تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار


گیلان

دریاچه کومله گیلان 

اجاره ماشین در دبی تور ترکیه سلام پرواز تور لحظه آخری

دریاچه کومله گیلان

در این مقاله از مجموعه مقالات قسمت جاهای دیدنی ایران سفری به گیلان خواهیم داشت و در آن یکی از جاذبه های بسیار زیبا به نام دریاچه کومله را مورد بررسی قرار خواهیم داد و آن را به شما معرفی خواهیم کرد. در ادامه با تاپ تراول همراه باشید…

کومله شهری زیبا در 5 کیلومتری شهرستان لنگرود می باشد. کومله شهری توریستی در نزدیکی چمخاله می باشد و مناظر بکر بسیاری را در خود جای داده است. رودخانه های زیبا ، محلات مختلف ، طبیعت سرسبز و جنگل های بی مثلش زبان زد همگان است. این شهر دریاچه زیبایی را در خود جای داده که به دریاچه کومله شهرت دارد.این دریاچه تا دریای خزر 10 کیلومتر تا ارتفاعات شمالی البرز و کوه پرشکوه در حدود 1 کیلومتر فاصله دارد.

دریاچه کومله گیلان
دریاچه کومله گیلان

دریاچه کومله یا استخر طبیعی کومله در جنوب روستای کومله واقع در چهار کیلومتری جنوب شرقی شهرستان لنگرود در استان گیلان قرار گرفته است. این دریاچه، سه آبگیر جداگانه را شامل خواهد شد که طول بزرگترین آبگیر در حدود یک کیلومتر و عرض آن چهارصد متر است.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

مقالات بیشتر بخوانید:

فاصله دریاچه تا سواحل دریای خزر و ساحل زیبای چمخاله در حدود ده کیلومتر و تا ارتفاعات شمالی البرز و کوه پرش کوه در حدود یک کیلومتر است. در نزدیکی دریاچه امکانات تفریحی از قبیل قایق سواری و رستوران برای رفاه گردشگران تعبیه گردیده است.

در اطراف دریاچه، شالیزارهای کاشت برنج و مزارع چای بوفور قابل مشاهده است، همچنین این دریاچه میزبان خیلی از پرندگان کنار آبزی استان گیلان است که عموما برای گذراندن زمستان به این منطقه مهاجرت میکنند. با عبور از شهرستان لنگرود و با نگاه به آسمان، تعدادی اگرت کوچک و پرستوی دریایی به چشم می خورد که از سمت دریا و مناطقی مثل چمخاله و تالاب امیر آباد به سوی جنوب لنگرود یعنی قسمت کومله در حال پروازند.

استان گیلان با مناطق زیبا و طبیعت بکری که دارد بسیار مورد توجه گردشگران است. شهرهای زیبایی مثل کومله موجب شده اند تا گیلان به یک استان مهم توریستی تبدیل شود.

دریاچه کومله گیلان
دریاچه کومله گیلان

شهر کومله به طور طبیعی و جغرافیایی از تفریحگاه های گوناگونی برخوردار است. طبیعت بکر و سرسبز منطقه کومله و نیز مناظر و چشم اندازهای آن بسیار شگفت انگیز و منحصر به فرد است و چشم هر بیننده ای را به خود جذب می کند.

رودخانه ای به نام خرشتم لات که در ادامه به بندر چمخاله می ریزد در سمت جنوب شرقی شهر و حاشیه سرسبز آن در منطقه ای به نام لات محله قرار گرفته است، همچنین جنگل های سرسبز اطراف شهر می تواند محلی برای جذب گردشگران و تفریحگاه مناسبی برای آنان باشد.

مسیر دسترسی به استخر کومله

دریاچه از طریق کیلومتر 2 جاده لنگرود به رامسر، فرعی روستای کومله قابل دسترسی است.


   تبلیغات    

                 تور کیش


مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *