تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
سمنان

دشت شقایق و آفتابگردان کالپوش | شاهرود 

اجاره ماشین در دبی تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

دشت کالپوش

استان سمنان مناطقی با اقلیم مختلف را در خود جای داده است؛ از بخش‌های کویری گرفته تا کوه‌های بلند و بخش‌های سردسیر. این مسئله به تنوع جاذبه‌های گردشگری طبیعی در این استان کمک زیادی کرده است. این دشت یکی از این جاذبه‌هاست که هر سال در فصل بهار و تابستان میزبان بسیاری از علاقه‌مندان به طبیعت است. در ادامه مطلب همراه تاپ تراول باشید تا با دشت کالپوش در شاهرود سمنان بیشتر آشنا شوید .

دشت آفتابگردان و شقایق های کالپوش یکی از جاذبه‌های گردشگری شهرستان شاهرود است. با فرا رسیدن شهریور ماه میلیون‌ها گل آفتابگردان در دشت‌های مخملین و شقایق کالپوش شاهرود شکفته می‌شوند و مناظر بدیع و بی‌نظیری در این منطقه خلق می‌کنند که چشم هر بیننده‌ای مسحور زیبایی آن‌ها می‌شود. دشت آفتابگردان کالپوش در ۲۲۰ کیلومتری شمال شرق شاهرود قرار دارد. این منطقه سرسبز و جنگلی با بارندگی کافی و اراضی بسیار مستعد برای کشاورزی و جنگل‌کاری، در مجاورت با پناهگاه حیات وحش خوش ییلاق و پارک ملی گلستان، از موقعیت ممتاز گردشگری بسیار جالبی برخوردار است.دشت کالپوش

آنچه دشت شقایق های کالپوش را از نمونه‌های مشابه متمایز ساخته و از ویژگی‌های بارز آن محسوب می‌شود، سطوح زیر کشت آن است که برخلاف دیگر مزارع آفتابگردان که در زمین‌های هموار دیده می‌شود، در اینجا در دشت‌های ناهموار و تپه‌های آبشارگونه است که تمایز رنگی بی‌نظیری را خلق می‌کند. کاشت آفتابگردان در این منطقه در اوایل بهار به صورت دیم و آبی است و انواع مختلف آن را شامل می‌شود که از گونه‌‌های ژنتیکی جدید آن، انواع پا کوتاه و درشت دانه را می‌توان نام برد.دشت کالپوش

از دیگر نقاط زیبای این منطقه دشت شقایق‌های کالپوش می‌باشد. نمایش منحصر به فرد گل‌های شقایق در منطقه از بیستم اردیبهشت ماه تا پایان خرداد جلوه زیبایی به ناحیه سرسبز کالپوش می‌بخشد و گردشگران بسیاری را به این منطقه جلب می‌کند. همه ساله در همین خصوص جشنواره دشت شقایق و کُشتی محلی در این منطقه برپا می‌شود.

دشت کالپوش

مسیر دسترسی

مسیر دسترسی به این منطقه به این گونه است که پس از طی ۶۰ کیلومتر از مسیر شاهرود- مشهد با رسیدن به شهر میامی، به سمت شمال تغییر مسیر داده که در نهایت به این منطقه منتهی می‌شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *