تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
راهنمای سفر

راهنمای سفر به هوشی مین،ویتنام 

اجاره ماشین در دبی
تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

راهنمای سفر به هوشی مین،ویتنام

در این مقاله از وب سایت مجله گردشگری تاپ تراول درباره راهنمای سفر به هوشی مین،ویتنام ،سخن خواهیم گفت.

هوشی مین،بزرگ‌ترین شهر ویتنام است. پیش از پایان جنگ ویتنام و یکی شدن ویتنام شمالی و ویتنام جنوبی در سال ۱۹۷۵ میلادی این شهر سایگون نام داشت و پایتخت ویتنام جنوبی بود.

و با نام پری نوکور مهمترین بندر کامبوج پیش از ضمیمه شدن به خاک ویتنام در سده ۱۷ میلادی بود.هوشی مینه در ساحل رود سایگون قرار دارد.در ۶۰ کیلومتری دریای چین جنوبی و ۱۷۶۰ کیلومتری هانوی پایتخت ویتنام. بر اساس آمار سال ۲۰۰۶ جمعیت این شهر برابر با ۶٬۴۲۴٬۵۱۹ نفر بوده‌است.البته جمعیت شهر به همراه حومه بیش از ۹ میلیون نفر است.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

هوشی‌مین یا “سایگون” بزرگ‌ترین و شلوغ‌ترین شهر ویتنام است. به طوری که برای قدم زدن در پیاده‌رو‌های آن باید مراقب برخورد با جمعیت بوده و صبور باشید. در میان وسایل نقلیه، موتور سیکلت، دوچرخه، اتومبیل، و ریکشا شما را به هر جا که بخواهید خواهند برد. هوشی‌مین شهری است که در یک لحظه میلیاردها اتفاق در آن می‌افتد. در موزه‌ی کو چی شهر هوشی‌مین می‌توانید به اطلاعات زیادی درباره‌ی جنگ ویتنام دست پیدا کنید. ضمن این که در این موزه مترجمانی هستند که به زبان انگلیسی توضیحات مربوطه را به شما خواهند داد. هوشی‌مین چیزهای زیادی برای ارایه کردن دارد که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به مغازه‌های بزرگ، زندگی شبانه‌ی فوق العاده و مواد غذایی خوشمزه اشاره کرد.

راهنمای سفر به هوشی مین،ویتنام

هزینه‌های معمول

مسافرخانه

 قیمت اقامت در یک مسافرخانه‌ی ارزان قیمت بین ۸۷۰۰ تا ۲۶۶۰۰ تومان است حال آن که قیمت اتاق خصوصی بین ۲۹۰۰۰ تا ۸۶۵۰۰ تومان است.

هتل

 قیمت کرایه‌ی یک اتاق در هتل حداقل شبی ۱۷۰۰۰ تومان است اما به طور معمول این رقم بین ۳۵۰۰۰ تا ۸۷۰۰۰ تومان متغیر است.

خوراک

 قیمت یک وعده غذای محلی حدود ۲۷۰۰ تومان می‌شود. در هوشی‌مین هزینه‌ی خوردن غذا در رستوران هم ارزان بوده و حدود ۱۰۷۰۰ تومان است. قیمت تمام شده‌ی غذاهای فست فود هم حدود ۵۳۰۰ تومان است. معمولا گردشگران کوله‌پشتی‌گرد به منطقه‌ی فام نگو لائو می‌روند چرا که رستوران‌های زیادی در آنجا قرار دارد و تنوع غذایی برای توریست‌ها در نظر گرفته شده است.

غذا در هوشی مین
راهنمای سفر به هوشی مین،ویتنام

حمل و نقل

هزینه‌ی جایه‌جایی با اتوبوس‌های عمومی ۴۶۵ تومان است. تاکسی‌ها به ازای یک کیلومتر اول ۱۶۰۰ تومان می‌گیرند و کیلومترهای بعدی ۱۴۰۰ تومان حساب می‌شود. چنانچه از فرودگاه به مقصد مرکز شهر سوار تاکسی شوید کرایه‌ی این مسیر ۳۰ دقیقه‌ای کم‌تر از ۲۷۰۰۰ تومان خواهد شد. برای رفت و آمد از تاکسی‌های موتوری هم می‌توان استفاده کرد اما چندان از تاکسی‌های دیگر ارزان‌تر نیستند به خصوص اگر شما تنها مسافر آن‌ها باشید.

نکاتی درباره‌ی صرفه‌جویی در هزینه

تاکسی

 مطمئن شوید که راننده‌ی تاکسی، تاکسی متر را فعال کرده باشد. ضمن این که می‌توانید یک دوچرخه کرایه کنید و با آن شهر را بگردید.

در برابر فروشندگان سمج آماده باشید

 هنگامی که در مرکز خرید قدم می‌زنید بعضی از فروشندگان می‌خواهند به زور! جنسی را به شما بفروشند. محکم باشید و قاطعانه به حرکت خود ادامه دهید.

از دکه‌های خیابانی غذا بخرید

 غذاهای خیابانی در شهر هوشی‌مین، ارزان و خوشمزه هستند. انواع مختلفی از سوپ‌های رشته  در دکه‌های خیابانی عرضه می‌شوند.

جاذبه‌های گردشگری هوشی‌مین

تونل کو چی

 این تونل به طول ۵۰۰ کیلومتر در سال ۱۹۶۰ در جنگ با سربازان آمریکایی ساخته شد. در بعضی تورهای گردشی، برنامه‌ی رفتن به تونل هم در نظر گرفته می‌شود. چنانچه به تاریخ جنگ ویتنام علاقه‌مند هستید فرصت بازدید از این تونل را از دست ندهید.

تونل کو چی در هوشی مین

به محله‌ی چینی‌ها بروید

 محله‌ی چینی‌ها منطقه‌ی آبادی است که از معابد و رستوران‌ها گرفته تا زیور آلات یشم و داروخانه در آن وجود دارد. جدا از بازار بینه تی می‌توانید به معابد جالبی مثل معبد چاینیز چوآ کوآن آم و معبد چاتام سر بزنید.

محل چینی ها در هوشی مین
راهنمای سفر به هوشی مین،ویتنام

 از موزه‌ی شهر هوشی‌مین بازدید کنید

 موزه‌ی هوشی‌مین را با موزه‌ی کاخ فرمانداری اشتباه نگیرید. به دلایل زیبایی فضای این موزه زوج‌های جوان زیادی علاقه دارند تا در آنجا عکس بگیرند. در این موزه می‌توانید مجموعه ای از سلاح‌ها، هواپیماهای جنگنده‌ی آمریکایی و دیگر تجهیزات جنگی را ببینید.

موزه شهر هوشی مین

از موزه‌ی تاریخ ویتنام بازدید کنید

 این موزه بازتابی از حوادث مختلف تاریخ ویتنام را به نمایش گذاشته است و در آن مجموعه‌ی فوق العاده‌ای از سلاح‌ها و توپ‌های جنگی دیده می‌شود. در این موزه، عکس‌ها، اشیای خانگی و لباس‌هایی دیده می‌شود که مربوط به سال ۱۷۰۰ میلادی هستند.

موزه تاریخ ویتنام
راهنمای سفر به هوشی مین،ویتنام

معبد امپراتوری جاد پاگودا را ببینید

 این معبد یکی از معروف‌ترین معابد ویتنام است. حجاری‌های پیچیده و وجود تصاویر خدایان از جمله ویژگی‌های این معبد است.

معبد امپراتوری جاد پاگودا

به کلیسای جامع نتردال بروید

 کلیسای نتردام یک ساختمان آجری قرمز رنگ است که بین سال‌های ۱۸۷۷و ۱۸۸۳ میلادی ساخته شده است. ساختمان این کلیسا شامل دو برج ۵۸ متری است که مجسمه‌ی مریم مقدس بین آن‌ها قرار دارد.

کلیسای جامع نتدردام ویتنام

از موزه‌ی جنگی رمنانت دیدن کنید

 این موزه یکی از ضروری‌ترین مکان‌های بازدید برای افرادی است که به تاریخ جنگ ویتنام علاقه‌مند هستند. در حیاط موزه مجموعه‌ای از بمب، تانک، هواپیما و ماشین‌آلات جنگی دیده می‌شود. این موزه یکی از طرفداران سرسخت کمونیست است که سرمایه‌داری را به صورت خوک‌های تعظیم کرده نشان می‌دهد. هزینه‌ی ورودی این موزه ۲۰۰۰ تومان است.

 موزه‌ی جنگی رمنانت
راهنمای سفر به هوشی مین،ویتنام

از معبد کائودای مقدس دیدن کنید

 “کائو دای” یک فرقه‌ی مذهبی نسبتا جدید است که قدمت آن به ۱۰۰ سال هم نمی‌رسد. معبد کائو دای معبد اصلی پیروان این مذهب است. معماری متمایز داخل معبد توجه تمامی چشم‌ها را به خود جلب می‌کند. اکثر افراد بازدید از این معبد را با تور تونل کوچی همراه می‌کنند.

معبد کائودای مقدس
راهنمای سفر به هوشی مین،ویتنام

از بازار بن تان خرید کنید

 هر چند که این بازار، جیب‌برهای زیادی دارد اما مکانی ایده آل برای خرید با قیمت مناسب است. غذای سنتی ویتنامی در این بازار با قیمت خیلی کم فروخته می‌شود.

بازار بن تان هوشی مین
راهنمای سفر به هوشی مین،ویتنام

به جزیره‌ی کان جیو پناه ببرید

جزیره‌ی کان جیو در بین گردشگران محبوبیت زیادی دارد و می‌توان از هیاهوی شهر به آن جا پناه برد. هر چند سواحل این جزیره مانند سواحل تایلند احساسات شما را برانگیخته نمی‌کنند اما مکانی فوق العاده ای برای استراحت و آرامش هستند.

جزیره کان جیو ویتنام
راهنمای سفر به هوشی مین،ویتنام

از برج سایگون اسکای دک شهر را ببینید

 بر فراز این برج می‌توانید چشم‌اندازی ۳۶۰ درجه از شهر هوشی‌مین داشته باشید. این برج دارای ۴۹ طبقه است و قیمت ورودی آن ۲۷۰۰۰ تومان است.

برج سایگون اسکای دک
راهنمای سفر به هوشی مین،ویتنام

به پارک ۲۳ سپتامبر بروید

 بعد از اتمام روز کاری افراد زیادی به این پارک می‌آیند و مشغول ورزش و بازی می‌شوند. در این پارک می‌توانید بدمینتون بازی کنید، تای چی یاد بگیرید  یا با دانشجویانی که در این پارک هستند سر صحبت را باز کنید.

پارک ۲۳ سپتامبر هوشی مین
راهنمای سفر به هوشی مین،ویتنام


   تبلیغات    

                 تور مسافرتی


امتیاز مقاله

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *