تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
آسیا, اندونزی

جدیپان ، روستایی رنگارنگ و شگفت انگیز در اندونزی | Jodipan 

تور لحظه آخری رزرو آنلاین اقامتگاه

روستای جدیپان اندونزی

در این مقاله از وب سایت مجله گردشگری تاپ تراول درباره روستای جدیپان اندونزی ، سخن خواهیم گفت. پس اگر قصد سفر به اندونزی را دارید با تاپ تراول همراه باشید.

بسیاری از گردشگران از شتاب ناگهانی رنگ های روشن در جدیپان شگفت زده می شوند، این روستای رنگارنگ و شگفت انگیز در جزیره جاوه، اندونزی قرار گرفته است.

در ادامه با مجله گردشگری تاپ تراول همراه باشید تا بیشتر با روستای رنگارنگ جدیپان آشنا شوید.

فقط یک سال پیش، این روستای کنار رودخانه یک ناحیه پرجمعیت و کثیف بود. دولت محلی تصمیم گرفته بود که شرایط زندگی در این روستا را به اندازه کافی سخت کند تا ساکنان آن مجبور به جابه جایی شوند. این زمانی است که گروهی از دانشجویان دانشگاه محمدیه مالانگ تصمیم گرفتند که شاید مقداری رنگ بتواند همه چیز را تغییر دهد – و این کار را کرد!


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

موقعیت روستای جدیپان در جزیره جاوه، اندونزی

روستای جدیپان
روستای جدیپان

پس از تشکیل مشارکت با یک توزیع کننده رنگ محلی که موافقت کرد از این پروژه حمایت کند، این گروه حدود 30 نقاش و هنرمند محلی را برای انجام این کار شگفت انگیز جمع آوری کرد.

روستای جدیپان
روستای جدیپان

پس از همه این کارها، هر گوشه این روستا یک حس تازه و پرطراوت گرفت، هر خانه، هر کوچه تاریک و هر دیواری.

روستای جدیپان
روستای جدیپان

این روستا با رودخانه برانتس درواقع به دو ناحیه تقسیم شده است.

روستای جدیپان
روستای جدیپان

فراتر از دیوارهای رنگی، آسمان نیز با چتر های روشن “رنگی” شده است که نه تنها شما را از گرمای گرمسیری محافظت می کنند، بلکه چشم انداز زیبایی نیزبرای شما فراهم می کنند.

روستای جدیپان
روستای جدیپان

ظهور گردشگری در این روستا، اقتصاد محلی را نیز تقویت کرده است. بیشتر مردم می توانند با فروش کالاها و غذاها به گردشگران کسب درآمد کنند.

روستای جدیپان
روستای جدیپان

هزینه ورودی باور نکردنی بسیار ارزان (حدود 0.5 دلار) است که حتی با ورود یک سوغات محلی ساخته شده، مانند یک زنجیره کلید یا دیگر محصولات دست ساز به شما می دهند.

blank

در این دنیاس بصری که ما در آن زندگی می کنیم، روستای جدیپان هر گوشه و کنار رنگارنگش صحنه هایی زیبا برای گرفتن عکس های فوق العاده دارد.

blank

دو ناحیه روستا با یک پل زرد رنگ جذاب با کف شیشه ای، به یکدیگر متصل می شوند.

blank

همچنین این روستای رنگارنگ از نقاط پرطرفدار برای سلفی گرفتن است!

blank

گردشگری خلاق در اندونزی

جالب است بدانید که، جدیپان (Jodipan) تنها روستای رنگارنگ در اندونزی نیست. در طول سال گذشته، کشور شاهد افزایش گردشگری بوده است. به همین دلیل، “اثر رنگ” را می توان در بیش از 10 (و یا بیشتر!) روستا در سراسر مجمع الجزیره مشاهده کرد.

blank

blank

این تغییر به ظاهر ناچیز، باعث ایجاد حس امید و خوشبینی در کل این روستا شد، زیرا محیط زندگی آنها را تغییر داد و باعث رشد اقتصادشان شد.

بنابراین هنگامی که شما فرصت دیدن یکی از این روستاهای هیجان انگیز را بدست آوردید، با افراد محلی ارتباط برقرار کنید و با خرید از کسب و کارهای کوچک آنها به اقتصاد محلی شان کمک کنید.

blank


   تبلیغات    

                 تور کیش


مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *