تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
مازندران

معرفی روستای پاجی | Pachi 

اجاره ماشین در دبی
تور ترکیه سلام پرواز تور لحظه آخری

روستای پاجی

در این مطلب از وب سایت گردشگری تاپ تراول شما را با روستای پاجی ، روستایی زیبا و جنگلی در ساری استان مازندران آشنا خواهیم کرد. در ادامه همراه ما باشید.

جاده ی پرپیچ و خم دودانگه راهی است که ما را به سوی مقصد می کشاند بعد عبور از سد شهید رجایی جاده و مناظر اطراف آن دیدنی است از یک سو جنگل و کوهستان و در سوی دیگر دره ، مزارع و رودخانه . روستای پاجی در ۱۵ کیلومتری بخش مرکزی دودانگه واقع شده و از شهرستان ساری ۸۰ کیلومتر فاصله دارد . روستای زیبای پاجی از شمال به مناطق جنگلی و رودخانه هشت رود و از جنوب به روستای میانا از شرق به جنگل و رشته کوههای البرز و از غرب به روستای جورجاده و جنگل نسوم منتهی می شود .

این روستای زیبا و جنگلی دارای ۳۳۰ خانوار و ۷۵۰ نفر جمعیت است که در فصل تابستان حدود ۱۸۰۰ نفر در آن سکونت دارند مساحت روستای پاجی ۱۳۰۰ هکتار می باشد که ۱۲۰۰ هکتار آن زمین های زراعی و مابقی مسکونی است شغل اصلی مردم روستا دامپروری و کشاورزی می باشد در این روستا حدود ۲۶۰۰ راس دام سبک و سنگین وجود دارد عمده محصولات کشاورزی پاجی برنج ، گندم ، جو و محصولات باغی سیاه ریشه مثل گردو ، فندق ، گیلاس و لوبیا ، پیاز و سیر نیز از دیگر محصولات پاجی است .روستای پاجی


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

دو روستای پاجی و میانا به خاطر به هم پیوسته شدن توسط مردمان محلی به پاجمیانا خوانده می شود و این باعث می شود که گردشگران ناآشنا آن دو را به عنوان یک روستا بشناسند، در حالیکه دو روستا به همراه تشکیلاتشان کاملا مجزا هستند. رشته کوه های زیبای البرز همانند دیواری عظیم، از دو روستای پاجی و میانا مراقبت نموده است.روستای پاجی

از مکان های دیدنی روستای پاجی دودانگه ساری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- رودخانه اشک که از چشمه های پر از آب دامنه جنگلی کوه گلی سرچشمه می گیرد، چشم انداز بسیار زیبایی را به این منطقه بخشیده است. این رودخانه زیستگاهی مناسب برای ماهی قزل آلا خال قرمز است.

۲- شهر تاریخی و قدیمی اراد یا ارادت که در خروارها خاک مدفون شده و بنا به روایتی در گذشته مردم پاجی در این شهر سکونت داشتند.

۳- کوه گوگلی که در گذشته یکی از راه های ارتباطی استان مازندران و سمنان بود. در حال حاضر در تابستان دامداران منطقه پاجی و میانا از این مسیر احشام خود را به مراتع سر سبز اوپرت کوچ می دهند.

۴- آسیاب ها و دنگ های آبی حاشیه رودخانه اشک که در حال حاضر چیزی از آن ها باقی نمانده است.

۵- تپه های سرسبز و جنگلی پیرامون روستا.

۶- آب های معدنی مدخل یا مرخل و فک چال.

۷- امامزاده اسماعیل، امامزاده علی و چهل دختر.

آدرس : مازندران، شهر ساری، منطقه دودانگه

 


   تبلیغات    

                 تور کیش


مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *