لیدوما تریپ

 روستای کندوان تبریز

در این مقاله از وب سایت مجله گردشگری تاپ تراول شما را با روستای کندوان تبریز که در دل کوه های صخره ای قرار گرفته است آشنا خواهیم کرد.

روستای کندوان تبریز

روستای کندوان کجاست ؟

کندوان یکی از روستاهای استان آذربایجان شرقی و شهرستان اسکو است که از پیشینه تاریخی هفت هزار ساله برخوردار است.این روستای تاریخی و باستانی دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی‌ است که به‌دلیل شکل خانه‌های آن که به‌ مانند کندوی عسل در دل کوه کنده شده‌اند می‌باشد

روستای کندوان در دامنه‌های سهند قرار دارد و به خاطر معماری صخره‌ای آن معروف است که در اثر فعل و انفعالات آتشفشانی کوه‌های سهند ایجاد شده‌است. توده‌ها و گدازه‌های مذاب آتشفشانی، به وسیله باد، برف و باران در طی هزاران سال متمادی شکل گرفته و به فرم کران درآمده‌است.

 

مقالات بیشتر درباره تبریز بخوانید :

روستای کندوان تبریز

معماری بومی این روستا معماری صخره‌ای می‌باشد، این روستا به سبب ویژگی معماری صخره‌ای و بافت مخصوص آن در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده‌است. کندوان یکی از سه روستای صخره‌ای جهان است که این موجب جذابیت بی‌نظیر آن شده‌است.معماری روستای کندوان و جاری بودن زندگی مردم در قالب بافت قدیمی آن یک استثناء در دنیا به حساب می‌آید.

چرا که دیگر در کاپادوکیه ترکیه و داکوتا آمریکا (هر دو دارای معماری صخره‌ای هستند) کسی زندگی نمی‌کند.

مطالب بیشتر بخوانید
راهنمای سفر به تبریز و آشنایی با جاذبه های تاریخی و طبیعی تبریز

در حقیقت آنچه به کندوان هویت باستانی و تاریخی داده‌است، وجود ۱۱۷ خانواده و منزل مسکونی درون توده‌های مخروطی و هرمی شکل صخره‌هاست. می‌توان گفت وجه تسمیه کندوان به خاطر خانه‌های کندویی شکلی است که در دل این صخره‌های مخروطی قرار گرفته‌اند.

روستای کندوان تبریز

چرا روستای کندوان؟


  • از معدود روستاهای صخره ای جهان است که زندگی در آن به شکلی سنتی جریان دارد.
  • فضا و حال و هوای خاص روستای کندوان که مردم از صفر تا صد زندگی خود را در صخره های کنده شده در دل کوه می گذرانند، باعث جذابیت فوق العاده آن شده و هر سال جمعیت بی شماری از گردشگران را به سوی خود می کشاند.
  • ویژگی های روستای کندوان تنها در معماری منحصر به فرد و سبک زندگی ویژه مردمانش خلاصه نمی شود؛ آب و هوا و محیط طبیعی و کوهستانی روستا از دیگر دلایل سفر به این روستای شگفت انگیز است.

روستای کندوان تبریز

آدرس 

آدرساستان آذربایجان شرقی، شهرستان اسکو، ۲۲ کیلومتری جاده شهرستان اسکو به کندوان، روستای صخره ای کندوان

برای رفتن به این روستا باید خود را به شهر اسکو از شهرهای استان آذربایجان شرقی برسانید. مسیر جاده را از سمت اسکو به جنوب این شهر آغاز کنید و راه خیابان چایکنار را در پیش بگیرید. از شهر اسفنجان که گذر کردید به یک دوراهی در ۷ کیلومتری جاده می رسید. راهی که در سمت چپ قرار دارد شما را به این روستا می رساند.

هزینه وسایل حمل و نقل عمومی تا کندوان

هزینه وسایل نقلیه ای که از اسکو به کندوان می روند به این شرح است:

مطالب بیشتر بخوانید
درباره تبریز

هزینه مینی بوس از اسکو به کندوان: بین ۱۰۰۰ الی ۲۰۰۰ تومان

هزینه تاکسی از اسکو به کندوان: بین ۳۰۰۰ الی ۵۰۰۰ تومان

هزینه های ورود به روستا

هزینه ای در ورودی روستا باید بپردازید. از این مبلغ برای نگهداری از اماکن روستا و پاکیزه نگه داشتن آن استفاده می شود.

هزینه ورود به روستا برای خودورهای شخصی: ۲۰۰۰ تومان

هزینه ی ورود به روستا برای مینی بوس و اتوبوس: ۳۰۰۰ تومان

 

روستای کندوان تبریز   تبلیغات    

                 تور کیش


Load More In تبریز
Comments are closed.