تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
اصفهان, سوغاتی

بهترین سوغات اصفهان را بیشتر بشناسید 

اجاره ماشین در دبی تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

بهترین سوغات اصفهان

در این مقاله از مجله گردشگری تاپ تراول تصمیم داریم تا بهترین سوغات اصفهان را مورد بررسی قرار دهیم . پس اگر قصد خرید سوغاتی از شهر اصفهان را دارید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

در کنار همه ی خوشگذرانی ها، یکی از تجربیات سفر، خرید سوغات در مقصد است که می تواند لحظات خوشی را برای شما فراهم آورد. به هر گوشه ای از ایران که قدم بگذارید دنیایی از انتخاب ها برای خرید سوغات پیش رویتان قرار می گیرند و برای انتخاب مناسب تر، بهتر است پیش از سفر سوغاتی هایی که در مقصد انتظارتان را می کشند، بشناسید.

اصفهان یکی از شهرهای مهم گردشگری در ایران محسوب می شود که همه ساله تعداد زیادی مسافر و گردشگر را پذیرا است. این شهر مثل شهرهای دیگر ایران دارای سوغات به ویژهی است.

خوراکی

گز، پولکی و نبات از شیرینی های سوغاتی شهر اصفهان است، مهمترین غذای محلی اصفهان نیز بریانی نام دارد که خوراکی گوشتی و بسیار چرب بوده و در بیشتر نقاط شهر می توان آن را تهیه کرد.

سوغات اصفهان

گز اصفهان

گز اصفهان، قدمتی طولانی و چند صد ساله دارد. قرن ها پیش، پادشاهان ایرانی، گز را به دیگر پادشاهان دنیا پیشکش می کردند و مهم ترین سوغات اصفهان محسوب می شود.  از انواع گز اصفهان می توان به گز لقمه ای، گز آردی، گز سکه ای، گز برشی، گز با لایه شکلاتی و گز انگشت پیچ اشاره کرد. نود درصد گز ایران، چیزی در حدود ۶۵۰ هزار تن در سال، در اصفهان تولید خواهد شد.

پولکی اصفهان

پولکی بعد از گز شیرینی معروفی است. پولکی جزو آب نبات ها با ظاهری نازک و شفاف شبیه به پولک است. از شیره اضافی باقی مانده از فرایند تهیه نبات در تولید پولکی استفاده می شود. پولکی در انواع گوناگونی مانند پسته ای، نارگیلی، کاکائویی، لیموعمانی، کنجدی، نعنایی، زنجبیلی و عسلی تهیه و به فروش می رسد.

نبات اصفهان

نبات یکی دیگر از سوغاتی های اصفهان است که البته فقط مختص اصفهان نیست، نبات را می توان در انواع طعم های آویشن، لیمویی، زیره، نعنایی، زعفرانی، دارچینی تهیه کرد.

صنایع دستی

در دوره صفوی صنایع دستی در این شهر رونق یافته که عبارت است از خاتم کاری، میناکاری، مینیاتور، قلمزنی، پارچه های قلمکار، پارچه های زرباف و آثار خوشنویسی.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *