تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
رپورتاژ آگهی

راهنمای جامع و کامل فرم DS-260 

اجاره ماشین در دبی
تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

راهنمای جامع و کامل فرم DS-260

تکمیل فرم DS-260 یکی از مراحل مهم درخواست ویزا برای برندگان لاتاری است. افراد پس از برنده شدن در لاتاری، در قدم اول درخواست گرین کارت، باید جهت پر کردن این فرم به صورت آنلاین اقدام کنند. اگر فرم DS-260 تأیید شود، گرین کارت ایالات متحده به شما اعطا خواهد شد؛ به این معنی که شما حق کار قانونی و اقامت دائم در آمریکا را دریافت می کنید.

فرم DS-260 سفارت آمریکا
فرم DS-260 سفارت آمریکا

فرم DS-260

فرم DS-260 یک درخواست ویزای آنلاین است که با تکمیل و ارسال آن، آمادگی خود را برای ادامه مراحل مهاجرت و حضور در سفارت ایالات متحده اعلام می کنید. هدف فرم “دی اس 260”، جمع آوری اطلاعات از شرایط، سوابق تحصیلی و کاری و ارسال پرونده شما به کنسولگری ایالات متحده می باشد.

فرم DS-260 به عنوان “برنامه ویزای مهاجرت لاتاری” شناخته می شود که در آن متقاضی مهاجرت به “اقامت دائم” خود در آمریکا اشاره می کند. بنابراین، اگر این فرم را با دقت تکمیل کنید و درخواست شما تایید شود، حتی قبل از اینکه وارد ایالات متحده شوید، ویزای اقامت دائم به شما تعلق می گیرد.

نحوه پر کردن فرم DS-260

شما باید این فرم را به صورت آنلاین ارسال کنید و برای شروع به اولین چیزی که نیاز دارید، شماره پرونده یا کیس نامبر است. پس از وارد کردن شماره پرونده خود در وبسایت می توانید به فرم آنلاین DS-260 دسترسی پیدا کنید. بخش های مختلف این فرم باید با دقت و به زبان انگلیسی پر شود. اگر اطلاعات مهمی را در تکمیل فرم DS-260 خالی بگذارید، سیستم به شما اجازه نمی دهد به صفحه بعد بروید.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

اگر شرایط تکمیل فرم به خوبی رعایت نشود یا اطلاعات اشتباه در آن نوشته شود، فرم شما بدون شک ریجکت خواهد شد. در مرحله آخر، پس از بررسی مجدد و ایجاد تغییرات لازم در فرم، باید شماره پرونده خود را مجدداً در صفحه ثبت کنید و فرم را ارسال نمایید.

فرم DS-260 چیست
فرم DS-260 چیست

قبل از اینکه فرم DS-260 را ثبت و ارسال کنید، تمام پاسخ های خود را بررسی نمایید؛ چرا که وارد کردن اطلاعات اشتباه یا ناقص در فرم DS-260 می تواند شانس شما را برای دریافت ویزای ایالات متحده کاهش دهد. توجه داشته باشید که پس از ثبت و ارسال فرم، دیگر نمی توانید اطلاعات آن را تغییر دهید. بعد از ارسال این فرم، یک پرینت از صفحه تاییدیه خود به همراه داشته باشید. اگر چه ملزم به انجام این کار نیستید، اما پرینت یک نسخه از کل فرم ضرری ندارد تا در صورت نیاز بتوانید به آن مراجعه کنید.

اطلاعات مورد نیاز در تکمیل فرم DS-260

  1. مشخصات فردی، آدرس و تلفن
  2. مشخصات اعضای خانواده
  3. آدرس در آمریکا
  4. اطلاعات سفرهای پیشین به ایالات متحده
  5. اطلاعات شغلی، تحصیلی و آموزشی
  6. سلامت و اطلاعات سو پیشینه
  7. مشخصات شماره تامین اجتماعی

همانطور که در بالا ذکر شد، برندگان لاتاری برای تکمیل و ارسال آنلاین این فرم باید شماره پرونده خود را به همراه داشته باشند. پاسخ به بیشتر سوالات فرم DS-260 اجباری است. تمام پاسخ های شما به سوالات فرم DS-260 باید به زبان انگلیسی و فقط با استفاده از حروف انگلیسی ارائه شود. فرم هایی که به هر زبانی غیر از انگلیسی ارسال می‌شوند، رد خواهند شد. افراد می توانند برای آشنایی با مراحل تکمیل این فرم، نمونه فرم پر شده لاتاری در سال های قبل را بررسی کنند.

پردازش این فرم از زمان ثبت تا زمانی که اداره مهاجرت ایالات متحده آمریکا صحت اطلاعات شما را بررسی کند، چندین ماه طول خواهد کشید.

سوالات فرم DS-260
سوالات فرم DS-260

مهلت پر کردن فرم DS-260

برندگان لاتاری پس از اطمنیان از قبولی خود در لاتاری می توانند برای تکمیل این فرم اقدام کنند. مهلت مشخصی برای تکمیل و یا ارسال فرم DS-260 سفارت آمریکا اعلام نشده است و پر کردن این فرم باید با نهایت دقت انجام بگیرد تا از هرگونه اشتباه جلوگیری شود. با در درست داشتن پاسپورت معتبر خود می توانید فرم ها را تا چند ماه پس از اعلام نتایج اولیه نیز تکمیل نمایید، اما توصیه می شود که تمام کیس نامبرهای بالا و پایین در ماه های اول اعلام نتایج نسبت به تکمیل این فرم اقدام نمایند. پس از ارسال فرم DS-260، مرکز ملی ویزای ایالات متحده درخواست شما را بررسی می کند و تاریخ مصاحبه سفارت را به شما اعلام خواهد کرد.

فرآیند تکمیل فرم DS-260 بسیار ساده است، مشروط بر اینکه مراحل را به درستی انجام دهید. اگر دستورالعمل ها را به دقت بخوانید و با نحوه پر کردن این فرم آشنایی کامل داشته باشید، شانس شما برای دریافت گرین کارت افزایش می یابد.

در پایان ذکر این نکته ضروریست، از آنجاییکه این فرم از حساسیت زیادی برخوردار است و سرنوشت ویزای شما به صحت تکمیل این فرم بستگی دارد بنابراین توصیه می شود در تکمیل آن دقت لازم را به عمل آورید و از تجربه و دانش کارشناسان آگاه و متخصص کمک بگیرید. زیرا در پاسخ بعضی از سوالات ممکن است دچار ابهام و اشتباه شوید.

منبع: کارت سبز https://cartesabz.net/


   تبلیغات    

                 تور مسافرتی


امتیاز مقاله

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *