تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
ایتالیا, تور مجازی

فلورانس ایتالیا + تور مجازی ۳۶۰ و تاریخچه این شهر 

اجاره ماشین در دبی تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

شهر باستانی فلورانس مناظر و چیز‌های زیادی برای ارائه به گردشگران دارد، اما مهم‌ترین و اساسی‌ ترین وجه تمایز آن عناصر و سبک معماری در ارتباط مستمر با فرهنگ و همچنین تاریخ جهانیان است. اولین استقرار در سواحل رودخانه آرنو در سال ۵۹ قبل از میلاد ثبت شد. در آن زمان این شهر پایتخت جمهوری مستقل فلورانس بود اما تا قرن چهاردهم توسعه اقتصادی این منطقه در مقایسه با سایر کشور‌های ایتالیا و همچنین اروپا بالاتر بود. دقیقاً این همان نقطه‌ ای بود که رنسانس ایتالیایی شکل گرفت و فرهنگ بشری برای قرن‌های آینده به وجود آمد. در این مقاله از مجله گردشگری تاپ تراول تصمیم گرفتیم تا شما با تاریخچه شهر فلورانس ایتالیا و تور مجازی فلورانس آشنا کنیم. پس اگر قصد سفر به این شهر را دارید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بر فراز رودخانه آرنو

دانته، لئوناردو داوینچی؛ بوکاچیو و بسیاری از اساتید بزرگ در فلورانس زندگی می‌کردند. به طور کلی می‌توان گفت بخش اساسی مطالعات هنر‌های تجسمی مدرن در این شهر به وجود آمد. دو قاره آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی به نام دریانورد ایتالیایی و آمریکا وسپوچی نامگذاری شدند. نکته دیگری که در رابطه با جاذبه‌های شهر فلورانس وجود دارد این است که بسیاری از جاذبه‌های این شهر به شکلی به شهروندان مشهور آن متصل است به عنوان مثال مجسمه ساز بزرگ ایتالیایی، هنرمندان و شاعران و متفکرین در کلیسای سانتا کروچه به خاک سپرده شده‌اند. همچنین برخی از شاهکار‌های می‌کل آنژ مانند دیوید که به نماد جمهوری فلورانس تبدیل شد در این شهر خلق گشت.

 کمپانی جوتو

میکل آنژ در به وجود آوردن و ایجاد کلیسای سانتا کروچه تأثیر زیادی داشت. او این کلیسا را به یکی از قدیمی‌ترین معابد شهر و محل استراحت سلسله افسانه‌ای مدیچی تبدیل نمود. بزرگترین موزه هنر اروپا و گالری اوفیزی به عنوان پربازدیدترین موزه ایتالیایی به شمار می‌آید.

باسیلیکا دی سانتا کروچه

اولین آکادمی هنر‌های زیبایی و نقاشی در اروپا آکادمی هنر‌های فلورانس بود. شما دقیقاً در همین نقطه می‌توانید استعداد هنری لئوناردو داوینچی را ببینید. لئوناردو به عنوان شاگرد آندره وروکیو که در زمان خودش به عنوان یکی از مشهورترین و معروف‌ترین نقاش‌ها به شمار می‌آمد، وظیفه داشت تا نقاشی یک فرشته را روی بوم بزرگی به اتمام برساند. سرانجام او این کار را به بهترین شکل ممکن انجام داد که معلمش وروکیو قلمو خود را ر‌ها نمود و هرگز دیگر آن را به دست نگرفت.

فلورانس ایتالیا

پونته وکیو یکی از قدیمی‌ترین پل‌های فلورانسی بوده که از دو جهت به واسطه خانه‌های احاطه شده است. این پل محل ملاقات دانته و باتریس بود در واقع داستان عاشقانه آن‌ها باعث شد تا پونته وکیو در جنگ جهانی دوم نجات یابند؛ چراکه ارتش آلمان در این پل در‌امان ماند و تمامی پل‌های دیگر را روی رودخانه آرنو تخریب نمود. فلورانس در بین مهم‌ترین جاذبه‌های ایتالیا قرار دارد که وسعت آن حدود ۱۰۰ کیلومتر مربع است.

مساحت فلورانس حدود ۲۵ برابر کوچکتر از مسکو و ۱۲ برابر کوچکتر از شهر نیویورک بوده اما دارای تعداد بسیار زیادی از بنا‌ها موزه‌های تاریخی است. همین جاذبه‌های مهم این شهر باعث شده تا بازدید‌کنندگان زیادی مجذوب آن شوند. بسیاری از بازدیدکنندگانی که آماده دیدن این جاذبه‌های تاریخی و بنا‌های فرهنگی نیستند دچار شوک فرهنگی می‌شوند. استاندال نویسنده فرانسوی برای اولین بار دچار اختلال روان‌تنی که در حال حاضر به آن سندروم استاندال می‌گویند شد سپس روانشناسان و روانپزشکان مطالعات زیادی را در این رابطه انجام دادند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *