تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
چابهار

فواره بلوچستان ، پدیده ای شگفت انگیز در چابهار 

اجاره ماشین در دبی
تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

فواره بلوچستان

در این مطلب از مجله گردشگری تاپ تراول شما را با فواره بلوچستان ، پدیده ای شگفت انگیز در چابهار آشنا خواهیم کرد. در ادامه همراه ما باشید.

چابهار در جنوبی‌‌ترین نقطه استان وسیع سیستان و بلوچستان شهری قرار دارد که تمام فصول آن به لطافت بهار است. شهری بندری با اسکله‌های متعدد که انبوه کشتی‌ها و قایق های ماهیگیری آن را احاطه کرده‌اند. چابهار تنها بندر ایران است که به آب‌های آزاد راه دارد و بی‌ هیچ واسطه‌ای شما را به اقیانوس هند متصل می‌کند. شهری که درست بر سواحل دریای عمان قرار گرفته است و زیبایی سواحلش آن را به مقصدی بی‌بدیل در سرتاسر نوار جنوبی ایران تبدیل کرده است.

فواره بلوچستان

یکی از پدیده‌های زیبا و متفاوت کشورمان، پدیده موج فشان است که در سواحل صخره‌ای چابهار می‌توان به تماشایش نشست. موج فشان ها که با عنوان فواره های طبیعی آب هم از آن ها یاد می شود، در اثر برخورد امواج پرسرعت به صخره های کنار ساحل شکل می گیرند. این فواره های طبیعیِ آب را می توان در بعضی نقاط نوار ساحلی چابهار به گواتر مشاهده کرد؛ اما بهترین منطقه که موج فشان های زیادی در آن اتفاق می افتد بوستان ساحلی دریای بزرگ در شهر چابهار است.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

فواره زیبای بلوچستان در اثر برخورد آب دریا با صخره‌های سنگی به وجود می‌آید که حفره‌های موجود در زیر صخره‌ها، باعث می‌شوند که آب دریا با فشار زیاد و همچون یک فواره بلند و دیدنی بیرون بیاید و شبیه به یک عروس سپیدپوش در آسمان برقصد. جالب است بدانید که ارتفاعی فواره‌ی بوجود آمده به ده متر می‌رسد.

فواره بلوچستان

گاهاً مردم منطقه و یا گردشگران که به این قسمت از سواحل و دریا برای تفریح و تفرج می‌آیند هرطور شده سعی می‌کنند آن را به نظاره بنشینند تا جایی که حتی شی یا جسمی سنگین در یک قسمت از گودال و شکاف صخره که مانند چاه در قسمتی از دریا ایجاد شده پرتاب می‌کنند تا آن را حساس کرده و فواران آب را نظاره کنند.

مقالات بیشتری بخوانید :

 

 


   تبلیغات    

                 تور کیش


امتیاز مقاله

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *