تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
آسیا, ارمنستان, رپورتاژ آگهی

کشف قدیمی ترین کفش جهان در ارمنستان 

اجاره ماشین در دبی
تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

انسان همواره سعی دارد از گذشتگان سر در بیاورد و همیشه به دنبال سر نخ می باشد که بتواند از طریق آن به روش زندگی گذشتگان، کشفیات آن ها و دیگر امور زندگی آنان پی ببرد، از جمله سر نخ هایی که می تواند بسیار به این امر کمک کند اشیاء باقی مانده از گذشته می باشد، اما در برخی مواقع اشیائی یافت می شود که همگان را شگفت زده می کند به طوری که با کشف آن تمام حدسیات و فرضیات انسان از گذشته بهم ریخته و متحول می شود. یکی از اشیائی که باستان شناسان را متعجب کرده است کشف کفشی بسیار قدیمی می باشد که به عنوان قدیمی ترین کفش جهان شناخته شده است. با سایت لحظه آخر همراه باشید تا از این کفش تاریخی بیشتر بدانید.

قدیمی ترین کفش جهان در ارمنستان

غار ارنی ارمنستان و کفش چرمی

آرنی نام غاری است در نزدیکی مرز ارمنستان، ایران و ترکیه، این غار در روستای آرنی واقع شده است، آرنی در چند سال پیش توسط گروهی باستان شناس ارمنی ایرلندی حفاری شد که در آن آثار بسیار ارزشمندی از دوران هزاره سوم و چهارم پیش از میلاد کشف و ضبط شد، با توجه به آثار کشف شده از این غار می توان گفت که غار آرنی از دوران نو سنگی تا قرن 12 میلادی مورد استفاده قرار می گرفته است، از جمله آثار دیگری که به همراه این کفش در غار آرنی کشف شده است می توان به چاقوی فلزی، پارچه و دانه های 40 نوع میوه کشف شده است، همچنین در این غار قدیمی ترین کارخانه نوشیدنی سازی جهان نیز کشف شده که اسن هم تعجب همگان را بر انگیحته است. اما مهم ترین شیئی که در این غار کشف شده است کفشی چرمی است که گفته می شود بسیار قدیمی می باشد و قدمتی چند هزار ساله دارد. چنانچه قصد سفر به ارمنستان و بازدید از این کفش حیرت انگیز را دارید می توانید با مراجعهبه  سایت lahzeakhar قیمت تور ارمنستان را مشاهده کرده و نسبت به خرید هر یک از آن ها اقدام نمایید.

قدیمی ترین کفش جهان در ارمنستان


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

کشف قدیمی ترین کفش جهان

کفش آرنی که به عنوان قدیمی ترین کفش چرمی جهان شناخته شده است در سال 2008 در غار آرنی کشف شد، به عقیده باستان شناسان احتمال می رود این کفش متعلق به یک زن است، چرا که سایز آن 28 می باشد اما نمی توان گفت که صد در صد همین است. درون این کفش پر از علف بوده که گفته می شود این علف ها به منظور راحتی بیشتر صاحب آن یا گرم شدن پاهای وی استفاده شده است. با بررسی باستان شناسان این کفش در قسمت پنجه و پاشنه فشردگی دارد که نشان می دهد قبل از آمدن فرد به داخل غار، وی چندین کیلومتر راه رفته است، در حال حاضر این کفش در موزه تاریخ ارمنستان در معرض نمایش گذاشته شده است و گردشگران تور ارمنستان  لحظه آخر در سفر خود، از این مجموعه بازدید به عمل می آورند.

قدیمی ترین کفش جهان در ارمنستان

 سن کفش چرمی

حال سوال پیش می آید که این کفش مربوط به چه زمانی است که به عنوان قدیمی ترین کفش چرمی جهان به شمار می آید، جالب است بدانید که این کفش چرمی قدمتی 5000 ساله دارد، اگر بخواهیم دقیق تر عنوان کنیم با بررسی های انجام شده باستان شناسان بر روی قدیمی ترین کفش چرمی جهان بر این عقیده اند که این کفش بین 5387 تا 5637 سال قدمت دارد، قدمت این کفش محققان را شگفت زده کرده است چرا که با کشف حدسیات محققان این بوده که بیشتر از 700 سال قدمت ندارد، اما با تحقیقات انجام شده و جواب آزمایش های مربوطه مشخص شد که بیشتر از حدسیات بوده است.

قدیمی ترین کفش جهان در ارمنستان

 بازدید از کفش چرمی قدیمی

همانطور که گفته شد این کفش تاریخی در موزه تاریخ  که یکی از7 شاهکار دیدنی ارمنستان به شمار می آید، به نمایش گذاشته شده است، گردشگران تور ارمنستان باید بدانند که  برای بازدید از این کفش می توانند به این موزه مراجعه فرمایند و قدیمی ترین کفش چرمی جهان را از نزدیک ببینند، موزه تاریخ ارمنستان همه روزه به جز دوشنبه ها و و تعطیلات رسمی میزبان بازدید کنندگان می باشد، ساعات کاری این موزه نیز از 11 صبح آغاز شده و تا ساعت 18 ادامه دارد. گردشگران این نکته را در نظر داشته باشند که در کنار بازدید از این موزه تاریخی حتما از نیز بازدید داشته باشند و از سفر به این کشور دیدنی لذت ببرند. برای اطلاع از ودیگر تورهای گردشگری می توانید به سایت لحظه آخر مراجعه فرمایید.


   تبلیغات    

                 تور مسافرتی


امتیاز مقاله

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *