تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
اجاره ماشین در دبی تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت

مهاجرت، یک تصمیم بزرگ و سخت است که تغییرات بسیاری را برای شخص به وجود می‌آورد. جدا از مسئله‌ی پیشرفت در مسائل تحصیلی یا کاری، ایجاد شرایط مناسب برای مهاجرت چندان ساده نیست و نیازمند معیارهای مختلفی است. در این میان مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت، یکی از مهم‌ترین و سخت‌ ترین چالش‌ های این سفر درازمدت است. قبولی در یکی از آزمون‌ های بین‌ المللی و معتبر، می‌تواند تا حد زیادی کار مهاجر را راحت کند. اما کدام مدارک برای مهاجرت بهتر است؟ معتبرترین مدرک زبان برای مهاجرت کدام است؟ آیا مدرک موردنیاز برای تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور با دیگر سرتیفیکیت‌ها متفاوت است؟ در این مقاله مشهورترین آزمون‌های بین‌المللی و مدارک آن‌ها مورد بررسی قرار گرفته است تا بهترین مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت را بشناسید.

مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت

آیلتس، مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت به بیش از 140 کشور!

مدرک زبان انگلیسی آیلتس، یکی از مشهورترین و معتبرترین مدارک بین‌المللی زبان است. آزمون IELTS مخفف International English Language Testing System است که در دو نوع آکادمیک و جنرال برگزار می‌شود. این آزمون را چهار بخش شنیدار، مکالمه، نوشتار و خواندن تشکیل می‌دهند که نمره‌ی هر کدام بین 0 تا 9 است که میانگین امتیاز این چهار مهارت، نمره‌ی مدرک آیلتس زبان‌آموز خواهد بود. معمولا افرادی که برای ادامه‌ی تحصیل قصد مهاجرت را دارند، نسبت به کسب مدرک آیلتس آکادمیک تلاش می‌کنند. دانشگاه‌‌ها، موسسات و کالج‌های تحصیلی بسیاری در سراسر دنیا، آیلتس آکادمیک را مدرکی معتبر دانسته و از آن استقبال می‌کنند. از طرفی دیگر آیلتس جنرال، معمولا برای مهاجرت کاری یا غیرتحصیلی کاربرد دارد و از نظر اعتبار کاملا در سطح آکادمیک است.

درباره‌ی نمره‌ی مورد نیاز این دو نوع مدرک آیلتس نیز، باید به دانشگاه‌، موسسه، شرکت، سازمان و ارگان مربوطه رجوع کرد. اما معمولا سطح نمره قابل قبول برای آیلتس آکادمیک کمتر از 6.5 نیست. برای آیلتس جنرال، اوضاع کمی آسان‌تر است و معمولا امتیاز 5.5 تا 6 کفایت می‌کند. مهم‌ترین نکته در زمان کسب مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت، داشتن آمادگی کامل قبل از شرکت در آزمون است. شرکت در جلسات تدریس خصوصی زبان انگلیسی در منزل یا آنلاین و کمک گرفتن از معلم باتجربه، بهترین اقدام زبان‌آموزان در مسیر دریافت مدرک آیلتس خواهد بود. هزینه‌ی هر بار شرکت در آزمون‌های بین المللی چندان پایین نیست و باید با حداکثر آمادگی سر جلسه‌ی امتحان حاضر شد.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

تافل؛ از معتبرترین مدارک برای مهاجرت

آزمون بین‌المللی TOFEL، یکی دیگر از مهم‌ترین و معتبرترین مدارک زبان برای مهاجرت به کشوری دیگر است. تافل در بیش از 9 هزار دانشگاه در سراسر دنیا اعتبار دارد که باعث شده تا این مدرک از محبوبیت و شهرت بالایی برخوردار شود. آزمون تافل نیز به مانند آیلتس از چهار بخش Speaking، Writing، Listening و Reading تشکیل می‌شود که سرنوشت آزمون‌دهنده را مشخص می‌کنند. امتیاز‌بندی این سرتیفکیت از 0 تا 120 تعیین می‌شود که نمره‌ی 78‌، پایین‌ترین نمره برای پذیرش در دانشگاه‌ها است. البته برای اطمینان از امتیاز مورد تایید هر مرکز آموزشی، باید به طور دقیق چارت قوانین پذیرش دانشگاه یا موسسه‌ی‌ مربوطه را بررسی کرد.

آزمون PTE؛ برای مهاجرت دانشجویان و دانش‌آموزان

آزمون PTE مخفف Pearson Test of English است که توسط انتشارات مشهور پیرسون (ناشر کتاب‌های لانگمن) برگزار می‌شود. آزمون پیرسون یک سنجش تخصصی و اختصاصی برای دانشجویان و دانش‌آموزانی است که قصد مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان را دارند. پی تی ای را یکی از آزمون‌های معتبر جهان می‌دانند که بسیاری از دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی پذیرای آن هستند. هرچند، قبل از شرکت در این آزمون باید از پذیرش مدرک PTE توسط دانشگاه موردنظر مطمئن شد. آزمون پیرسون از چهار بخش شنیدار، مکالمه، نوشتن و خواندن تشکیل می‎‌شود که نمره‌دهی آن بین 10 تا 90 است. زبان‌آموزان باید به سوالات این آزمون در مدت زمان 3 ساعت پاسخ دهند.

آزمون دولینگو؛ کسب مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت در هر ساعتی از روز!

آزمون دولینگو یکی آزمون‌ تطبیقی مبتنی بر کامپیوتر است که میزان مهارت زبان انگلیسی افراد را می‌سنجد. منظور از تطبیقی بودن این آزمون این است که سوال بعدی شما، براساس چگونگی عملکردتان در سوالات قبلی تعیین می‌شود. در حال حاضر بیش از 500 دانشگاه و کالج، مدرک Duolingo را معتبر می‌دانند که دانشگاه‌هایی مانند Yale، Columbia و NYU از مهم‌ترین آن‌ها هستند.

دولینگو دو ویژگی برجسته و بسیار خوب دارد که آن را به آزمونی محبوب برای داوطلبین تبدیل کرده است. قیمت هربار شرکت در این آزمون تقریبا یک چهارم هزینه‌ی شرکت در آزمون‌های تافل و آیلتس است و نکته دیگر نیز برگزاری 24 ساعته‌ی این آزمون در طول 365 روز سال است. دولینگو هر چهار مهارت اصلی زبان‌آموز را مورد سنجش قرار می‌دهد که بازده‌ی نمره‌دهی آن بین 0 تا 160 است. در مجموع باید دولینگو را یک مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت با اعتبار بالا، هزینهی بسیار مناسب و سطح کیفی خیلی خوب در نظر گرفت.

آزمون GRE؛ مدرکی برای تحصیل در مراکز علمی سراسر دنیا

آزمون GRE مخفف عبارت Graduate Record Examination، آزمونی دیگر با هدف سنجش میزان مهارت افراد در زبان انگلیسی است. جیآرای، برای کسانی طراحی شده است که قصد تحصیل در مراکز علمی معتبر در سراسر دنیا را دارند و به طور کلی شامل سه مبحث ریاضیات، درک مطلب و مقاله‌نویسی می‌شود. آزمون جی‌آر‌ای نیز در دو نوع GRE General و GRE Subject برگزار می‌شود که از نظر محتوای امتحانی و شیوه‌ی سنجش باهم تفاوت دارند.

آزمون جنرال، شامل سه بخش استدلالِ کمی و ریاضیات، استدلال کیفی و درک زبانی و بخش نوشتارِ تحلیلی است. آزمون GRE General به طور منظم هر هفته در موسسات سرتاسر کشور به صورت اینترنتی برگزار می‌شود. آزمون جی‎آر‌ای سابجکت از دروس تخصصی رشته‌‌های مختلف مانند زیست شناسی، شیمی، ادبیات انگلیسی، ریاضی، فیزیک و روان‌شناسی تشکیل شده‌است. این آزمون فقط در سه ماه سپتامبر، اکتبر و آوریل به صورت کتبی برگزار می‌شود.

مهم‌ترین نکته در زمان آماده شدن برای شرکت در آزمون GRE و دیگر آزمون‌های بین‌المللی، کمک گرفتن از راهنما و معلمی کاربلد است. به طور کلی آزمون‌ها از مراحل و سیستمی از پیش تعیین شده تشکیل می‌شوند که معلم خصوصی زبان می‌تواند به خوبی شما را برای آن‌ها آماده کند. شما می‌توانید با مراجعه به سامانه‌های تدریس خصوصی معتبری مانند استادبانک، برترین اساتید تدریس خصوصی زبان انگلیسی را برای کسب مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت انتخاب نمایید.

مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت

آزمون TOLIMO؛ مناسب برای بورسیه تحصیلی

تولیمو یک آزمون تعیین سطح دانش زبان انگلیسی و مخفف عبارت Test Of Language by the Iranian Measurement Organizations است که توسط سازمان سنجش کشور طراحی و برگزار می‌شود. معمولا اشخاصی که قصد بورسیه و اعزام به خارج از کشور (به خصوص مقطع دکتری) را دارند باید نمره‌ی قابل‌قبولی در آزمون تولیمو کسب نمایند. شیوه‌ی اجرای این آزمون، شباهت‌هایی به آزمون کنکور دارد. سر جلسه‌ی این امتحان، دو دفترچه سوال به داوطلبین داده می‌شود که یک دفترچه شامل یک سوال تشریحی (مدت زمان پاسخگویی 30 دقیقه) و دفترچه دیگر سوالات تستی (140سوال) است. محدوده‌ی نمره‌دهی در TOLIMO بین 310 تا 677 در نظر گرفته می‌شود که امتیاز بالای 600 عالی، 520 تا 599 خوب، 480 تا 519 متوسط و نمره‌ی زیر 479 نشان‌دهنده‌ی عملکرد ضعیف است

آزمون TFE؛ مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت به فرانسه یا کانادا

آزمون TFE یک آزمون بین‌المللی برای سنجش مهارت زبان فرانسه است. کسب این مدرک برای کسانی که قصد مهاجرت یا تحصیل در دانشگاه‌های فرانسه یا کانادا را دارند کاربرد دارد. آزمون تف از پنج بخش: درک مطلب، ساختار زبان، مهارت نوشتن، درک شنیداری و مهارت گفتاری تشکیل می‌شود. داوطلب برای شرکت در آزمون TEF باید حداقل 16 سال سن داشته باشد. بازده‌ی نمره‌دهی این آزمون نیز حداکثر تا 900 امتیاز تعیین شده است.

زبان‌آموزانی که مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت خود را به زبان فرانسوی می‌خواهند، باید اهدافی نظیر: ادامه تحصیل در فرانسه، کسب گواهی شهروندی فرانسه، مهاجرت به کانادا و کسب گواهی شهروندی کانادا (TEF CANADA) یا مهاجرت به استان کبک (TEFAQ) داشته باشند. البته مدرک TEF برای تایید سطح مهارت زبان فرانسه در محیط کار و ارزیابی سطح زبان فرانسه در هنگام استخدام کارمندان نیز، کاربرد داشته و الزامی است.

آزمون TestDaf و DSH؛ کسب مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت به آلمان

زبان آلمانی یکی از دشوارترین زبان‌ها برای یادگیری و شرکت در آزمون است. افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به آلمان را دارند باید نسبت به کسب یکی از دو مدرک TestDaf و DSH اقدام کنند. آزمون تست‌داف در مراکز آموزش زبان آلمانی در مراکز انستیتو گوته در سراسر جهان، همواره برگزار می‌شود. ولی آزمون DSH فقط در کشور و از طریق دانشگاه‌های این کشور برگزار می‌شود. بنابراین متقضایان کسب این مدرک باید در یکی از دانشگاه‌های آلمان در آزمون DSH شرکت نمایند.

آزمون TestDaf نیز مانند دیگر آزمون‌های بین‌المللی از چهار بخش شنیداری، نوشتن، مکالمه (شفاهی) و خواندن تشکیل می‌شود. مدت زمان آزمون تست‌داف 3 ساعت و 10 دقیقه است و نتیجه‌ی آن در سه سطح C1، C2 و B2 ارائه می‌شود. با اینکه این آزمون برای ورود به دانشگاه‌های آلمان و اجازه تحصیل در این کشور است، ولی موضوع سوالات TestDaf عمومی است و مفاهیم تخصصی هر رشته را شامل نمی‌شود. کسانی که به فکر دریافت مدرک مورد نیاز برای مهاجرت دانشجویی به آلمان هستند، باید در یکی از دو آزمون TestDaf و DSH موفق شوند.

بهترین مدرک زبان برای مهاجرت تحصیلی کدام است؟

شناخت بهترین مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی، بستگی به محل تحصیل شما دارد. بیشتر دانشگاه‌ها، موسسات آموزشی و کالج‌های سرتاسر دنیا، مدرک آیلتس و تافل را معتبر می‌دانند و مورد تایید آن‌ها است. اما، قبل از شروع به خواندن زبان، ابتدا از طریق سایت یا مراجع دیگر از مدرک مورد تایید محل تحصیلتان مطمئن شوید. البته اگر برای یادگیری زبان به سامانه‌‌ی معتبر استادبانک مراجعه کنید، اساتید این سایت به خوبی شما را راهنمایی می‌کنند تا در مسیر درستی گام بردارید.

بهترین مدرک زبان برای مهاجرت به کانادا؛ وابسته به هدف مهاجر

کانادا، یکی از محبوب‌ترین و پرتقاضا‌ترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان است. هر ساله افراد بسیاری قصد مهاجرت به کانادا را دارند که اهداف کاری و تحصیلی از مهم‌ترین دلایل مهاجرین است. بهترین مدرک زبان برای مهاجرت به کانادا در وهله‌ی اول وابسته به نوع مهاجرت شما است. اما به طور کلی، بیشتر مراکز آموزشی، دانشگاه‌ها، کالج‌ها، ادارات، سازمان‌ها و کارخانه‌ها، مدرک آیلتس را معتبر می‌دانند. البته در زمان مهاجرت تحصیلی به کانادا، حتما باید با توجه به قوانین مرکز تحصیل نسبت به مدرک زبان اقدام کنید. تنوع پذیرش مدارک زبان در دانشگاه‌های کانادا متنوع است و آیلتس آکادمیک، تافل و دولینگو بیشترین میزان اعتبار را میان این مراکز آموزشی دارند.

آیا مهاجرت بدون مدرک زبان امکان دارد؟

به طور کلی پاسخ به این سوال این است که مهاجرت بدون مدرک زبان چندان ساده نیست و تحت شرایط خاصی امکان آن وجود دارد. برای مهاجرت تحصیلی، برخی دانشگاه‌ها بدون داشتن مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت، فرد متقاضی را می‌پذیرند. در این شیوه‌ی پذیرش، دانشگاه یا آزمونی برای متقاضی برگزار می‌کند یا طی جلسه‌ی مصاحبه‌ای میزان مهارت زبانی داوطلب را می‌سنجد. برای مهاجرت کاری بدون مدرک زبان نیز، باید کارفرمای خاصی در کانادا یک پیشنهاد شغلی را از طریق سفارت به شما ارائه دهد تا بعد از بررسی‌های متعدد، شاید مورد تایید قرار بگیرد. بنابراین باید گفت که مهاجرت بدون مدرک زبان بسیار سخت و زمان‌گیر است که شانس چندانی نیز برای آن وجود ندارد.

مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت

سایت استادبانک، بهترین و مطمئن‌ترین راه کسب مدرک مورد نیاز برای مهاجرت

در این مطلب معتبرترین مدارک مورد نیاز برای مهاجرت مورد بررسی قرار گرفت. کسانی که قصد مهاجرت به کشورهای مختلفی مانند کانادا، آلمان و فرانسه را دارند، بعد از شناسایی هدف خود از مهاجرت، باید نسب به کسب مدرک زبان اقدام نمایند. مطمئن‌ترین راه کسب مدرک مورد نیاز برای مهاجرت، کمک گرفتن از معلمان و اساتید زبان انگلیسی است. سامانه‌ی تدریس خصوصی استادبانک با چندین سال فعالیت در حوزه‌ی آموزش آنلاین و حضوری، بهترین اساتید تدریس خصوصی زبان انگلیسی را در دسترس شما قرار داده است.

اگر قصد کسب مدرک آیلتس، تافل، GRE یا یادگیری زبان فرانسه و آلمانی را دارید، کافی است به سایت استابانک به نشانی www.ostadbank.com مراجعه کنید تا لیستی از بهترین اساتید آزمون‌های بین‌المللی زبان‌های خارجه در دسترس شما قرار بگیرد. برای کسب راهنمایی بیشتر و مشاوره، می‌توانید با شمارهی۹۱۰۰۵۳۴۳۰۲۱ تماس بگیرید. تیم پشتیبانی استادبانک به طور کامل شما را راهنمایی خواهد کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *