لیدوما تریپ

مدینه جمیرا

در این مقاله از وب سایت مجله گردشگری تاپ تراول درباره مدینه جمیرا ، سخن خواهیم گفت. در ادامه با تاپ تراول همراه باشید.

مهم نیس اقامت شما چقدر کوتاه باشد، اما اگر به دبی سفر می کنید باید حتما از سوک مدینه جمیرا دیدن کنید. این جاذبه کاملا مدرنیته و فرهنگ را در یک جا ادغام می کند. سوک (Souk) به معنای بازار در عربی است و Souk Madinat Jumeirah یک بازار عربی سنتی را در معماری خود تقلید می کند و یک فضای تاریخی ترکیب شده با رستوران ها و کافه های معاصر را ایجاد می کند. با ما باشید تا بیشتر در مورد مدینه جمیرا بدانید.

Al Sufouh Rd – Dubai – United Arab Emirates


   تبلیغات    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


مدینه جمیرا یک مکان ایده آل برای بازدیدکنندگان است که بدانند دبی در گذشته چه شکلی بوده است. این جاذبه به سبک بازار، حتی برج های باد قدیمی را کپی کرده است که برای خنک کردن گرمای بیابان قبل از زمان تهویه مطبوع طراحی شده اند. با این حال مدینه جمیرا بسیار بیشتر از فقط یک معماری زیبا است. این مکان به خاطر فروشگاه های عالی و سنتی که همه چیز، از سوغاتی تا اقلام تزئینی منطقه را میفروشند، بسیار پرطرفدار است. اکثر مغازه ها پایه های کوچکی هستند که بیشتر بر سبک بازار این مکان تاکید دارند.  در اینجا، بازدیدکنندگان میتوانند اقلامی را از سراسر خاورمیانه خریداری کنند – از بشقاب های ترکی تا فرشهای ایرانی – شما مجبورید چیزی را که دوست دارید پیدا کنید!

مدینه جمیرا
مدینه جمیرا

علاوه بر بازدید از یک بازار سبک عرب، بازار مدینه جمیرا همچنین یک مرکز تفریحات شبانه در دبی است. این مکان پر از بارها، کلاب ها و رستوران ها است. تعطیلات آخر هفته را به مدینه جمیرا بروید تا موقعیت این رو داشته باشید که یک شب سرگرم کنندهدر دبی را کاملا تجربه کنید. چه شما بخواهید یک رستوران خوب مانند د میت اند کو (The Meat and Co) را امتحان کنید یا در حال گوش دادن به یک موزیک خوب در تریدر ویکس (Trader Vic’s) از یک نوشیدنی با دوستان خود لذت ببرید یا از یک کلاب هیجان انگیز مانند بیر کافه بلژیکی (Belgian Beer Cafe) لذت ببرید، شما همه این ها را میتوانید در اینجا پیدا کنید. بازار مدینه جمیرا همچنین به خاطر داشتن چندین رستوران که قلیان دارند معروف است که در دبی به قلیان شیشا (shisha) گفته می شود، و به بازدیدکنندگان اجازه می دهد که سنتی ترین تجربه ممکن را انتخاب کنند.

مدینه جمیرا
مدینه جمیرا

شاید چیزی که بازار مدینه جمیرا را به یکی از پرطرفدارترین نقاط گردشگری دبی تبدیل کرده است، ویو و دید کامل و فوق العاده آن به برج العرب است. این برج تنها هتل 7 ستاره در دبی است و محبوب ترین مقصد در کل امارات است. بازدیدکنندگان میتوانند یک عکس منحصر به فرد از هتل معروف، با معماری مدرن آن کاملا مخالف برج های سنتی بادی بازار جمیرا بگیرند و یک استعاره کامل از محاصره دبی خلق کنند؛ قدیمی و جدید، سنت و مدرنیته. به غیر از تصویر عکس کامل از برج العرب (Burj Al Arab)، این مکان کانال هایی زیبا برای نظاره و عکاسی بازدید کنندگان دارد. گرچه این کانال ها به موازات کانال های ونیز است اما در واقع این ها به تقلید از نهرهای دبی ساخته شده اند، جایی که جمعیت دبی قبل از کشف نفت و رشد اقتصادی امارات بوده است.

مدینه جمیرا
مدینه جمیرا   تبلیغات    

                 تور کیش

Load More In آسیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *